Relacja z "Breakdance Session 2005"

Artykuł powstał dzięki wsparciu firmy Cropp townCropptown

23 i 24 września we Włocławku odbyła się już 2 edycja zawodów "Breakdance Session". W bboyowych bitwach 5 na 5 zmierzyło się 16 grup z Polski i 14 z całej Europy. W tym roku w odróżnieniu do zeszłorocznej edycji impreza trwała całe 2 dni. Pierwszego dnia w piątek odbyły się ogólnopolskie eliminacje, a drugiego w sobotę międzynarodowy finał. Zmieniło się także miejsce zawodów i w tym roku cała impreza odbyła się na dużo większej od poprzedniej Hali Mistrzów.

break_breakdance_session_001

Kółeczko przed hala

Nie ma co ukrywać że była to największa tego typu impreza w tym roku. W zawodach tych wzięło udział 160 BBoyi i BGgirls z całej Europy. Pierwszego dnia kiedy wjazd był bezpłatny przewinęło się przez hale blisko 3,5tys ludzi, a drugiego kiedy wejście było już płatne ponad 1 500.

DZIEŃ 1 - BDS POLSKA

Pierwszego dnia na "BdS 05 Polska" podczas eliminacji do międzynarodowych finałów "BdS 05 International" walczyło 16 polskich ekip (dokładną listę zamieszczam na końcu relacji).

break_breakdance_session_002

Podczas obydwóch dni zawodów obowiązywał ten sam system pucharowy - zwycięzca przechodzi do następnej rundy, przegrana ekipa odpada. Wszystkie bitwy trwały po 10 minut, tylko bitwy o 3 i 1 miejsce po 15.

"BdS Polska" poprowadził w tym roku "Rufin MC" i trzeba przyznać całkiem dobrze sprawdził się w tej roli. Na imprezie zagrali dobrze znani DJ'e "Just One" z Wielkiej Brytanii i "Spike" z Warszawy. Pierwszego dnia w jury zasiedli: Blanca (Natural Effects), KC One (Btown Allstars) i Yan (Allmost). W między czasie pomiędzy bitwami mieliśmy okazje usłyszeć beatbox w wykonaniu "Młodego" z Trójmiasta i "Rufina MC" "na wolnym" a także koncert "Siły Dźwieq" z Warszawy.

break_breakdance_session_003.jpg

Rufin MC

Jeśli chodzi o same walki to jak zwykle były one zacięte i wywoływały wiele emocji zarówno wśród tańczących jak i samej publiczności. Nie będę ich opisywał, ogólny przebieg walk, kto z kim walczył i jakim stosunkiem głosów przeszedł dalej znajdziecie na końcu relacji.

break_breakdance_session_004

Ass Kickers (Police)

To co na pewno rzucało się w oczy pierwszego dnia zawodów to małe zgranie polskich ekip. Widać było, że większość grup była montowana na ostatnią chwile. Na zawodach zabrakło także takich znanych ekip jak: Azizi, Ready To Battle czy Nontoper Mielonka. Mimo to jednak na parkiecie cały czas było gorąco. Szczególnie dzięki takim grupa jak Ass Kickers. WHSB czy Tabasco, które zasłużenie znalazły się w finale.

break_breakdance_session_005

Spasiba Breakers (Siedlce)

Ostateczne wyniki "BdS Polska": 1. Ass Kickers (Police) 2. Spasiba Breakers (Siedlce) 3. W.H.S.B. (Białystok) 4. Tabasko (Zielona Góra)

break_breakdance_session_006

2 miejsce - Spasiba Breakers

Zwycięska grupa "BdS Polska" oraz wicelider otrzymali kwalifikacje do międzynarodowych finałów, które odbyły się na drugi dzień. a także komplety ciuchów TRIBAL'a i puchary.

break_breakdance_session_010

1 miejsce - Ass Kickers

Oficjalnego Afterparty pierwszego dnia nie było, jednak z faktu, że wszystkim ekipą startującym w "BdS 05 Polska" organizator zapewnił nocleg w hotelu, nieoficjalne afterparty odbyło się tam ;P

DZIEŃ 2 - BDS INTERNATIONAL

Drugiego dnia zawodów już od 9 rano wokół terenu OSIR odbywał się "BdS Grafitti Jam". W tym roku obsadzony został najznakomitszymi sławami z czołówki polskiej i światowej sceny. W porównaniu z zeszłym rokiem było więcej ścian do malowania i o wiele więcej chętnych! Malowały te składy które robiły produkcje w zeszłym roku na hali OSIR min. VHS, Montana Gold Team, OSC, USH, SBC.

Część graffiti breakdance session, wystartowała już w piątek po południu. Swoją produkcje rozpoczął legendarny "Montana Team" z Niemiec, w składzie "Can Two", "Atom", "Kent". Znani z ekip "SUK", "GHS", "TMD", "MOAS", którzy tematyką ściany nawiązali do breakdance'u.

break_breakdance_session_007

Sobota to już cała plejada gwiazd m.in. "Cybe", "Szejn", "Limps", "Wiór", "Ice", "X-man", "Saint" z Lwowa, "Harte", "Meisal", "Cejn" ,"Ovca", "Tonik", "Pleks", "Pemo", "Rubik", "Erdol", "Dupo", "Maria", i wielu innych z takich ekip jak VHS, DOA, OSC, SBC, KOB, S3, EWC, USH, Toye100, SRE, EI, RC... Poziom prac powalił wszystkich na kolana, kaskada kolorów i pomysłowość artystów nie miała granic.

Przejdźmy jednak do samych zawodów. Drugiego dnia zaczęły się one z godzinnym opóźnieniem. Było też spore zamieszanie z biletami i opaskami, które dostawało się przy wejściu.

break_breakdance_session_008

Tłum przed hala przed otwarciem drugie dnia zawodów

Żółte opaski byłby dla widzów, natomiast czerwone dostawali uczestnicy. Na środek sali mieli wstęp tylko tancerze biorący udział w zawodach, jednak przy takiej muzie jak grał Dj Just 1 trudno by ktoś, kto żyje tym tańcem usiedział spokojnie na miejscu. Dlatego też ci, którzy chcieli potańczyć, a nie brali udziału w zawodach musieli się ciągle użerać z ochroną.

break_breakdance_session_011

Pokaz sędziów - Junior (Wanted)

Tego dnia uległ zmianie skład sędziowski, tym razem bitwy oceniali Junior z "Wanted" (Francja), Freeze z "Ghost Crew" (Szwecja) i Blow z "Ready to Battle" (Polska). Za adapterami cały dzień podkręcali atmosferę Dj'e Billy Brown z Francji i Just One z Wielkiej Brytanii Tym razem imprezę miał poprowadzić O.S.T.R, jednak ostatecznie tak jak dzień wcześniej wszystko ogarniał Rufin.

break_breakdance_session_013

Na początku odbyło się losowanie par, kto z kim będzie walczyć i jazda. Oprócz 14 ekip z zagranicy w zawodach brały dwie najlepsze ekipy z dnia poprzedniego czyli Ass Kickers i Spasiba Breakers. Wszyscy, którzy byli na eliminacjach w piątek mieli powtórkę z rozrywki gdyż po losowaniu par te ekipy znów na siebie trafiły.

break_breakdance_session_012

Podobnie jak wcześniej dokładny spis walk i ich wyniki zamieszczam na końcu relacji.

Pomiędzy walkami odbył się B-Girls Show, który cieszył się całkiem sporym zainteresowaniem, a także Koncert TEDE i Projekt Ostry Emade.

Muszę jednak przyznać, że kilka lasek całkiem nieźle sobie poczynało ;) Szczególnie te, które dotarły do finałów. Uważam, że tego typu mini contesty powinny być częściej praktykowane na tego typu imprezach.

break_breakdance_session_014

B-Girls Show

Same walki drugiego dnia były bez porównania z dniem pierwszym. Większość ekip była bardzo dobrze przygotowana do rywalizacji grupowej. Większość starć oprócz długich solówek poszczególnych tancerzy była bogata w grupowe układy, które momentami przeradzały się w bardzo rozbudowane choreografie. Były one bardzo efektowne i dokładne, większość ekip była bardzo dobrze zgrana, a jej członkowie rozumieli się dosłownie bez słów. Każdy wiedział kiedy ma wyjść i co zrobić, większość walk oglądało się po prostu jednym tchem.

break_breakdance_session_015

Tym razem zwycięski zespół oprócz tytułu "Master of BdS 2005" otrzymał czek na nie bagatelną sumkę 2 000 $ i komplety ciuchów TRIBAL'a.

break_breakdance_session_016.jpg

2 miejsce - Natural Effects (Dania)

Oto oficjalne wyniki zawodów "BdS 2005 International": 1. Phase T (Francja) 2. Natural Effects - (Dania) 3. Ruffneck Attack - (Ukraina) 4. Btown Allstars - (Niemcy)

break_breakdance_session_018

1 miejsce - Phase T (Francja)

Tym razem po zawodach odbyło się oficjalne After Party w klubie BRAVO - jednak okazało się one totalnym nieporozumieniem. Impreza która miała być tylko dla ludzi z biletami z "BdS 05 International", w praktyce okazała się dla większości osób z biletami nieosiągalna. Większość osób, które miały bilet nie dostała się do środka. Tamtejsi ochroniarze traktowali ludzi dosłownie jak bydło, byłem już na tylu imprezach, ale z takim czymś się jeszcze nie spotkałem. Zupełna patologia, zero dialogu, przepychanki i wyzwiska. Po tym co zobaczyłem przed klubem mi i wielu innym osobą odechciało się już imprezowania.

Mimo jednak tego nie ciekawego zakończenia, uważam zawody za bardzo udane i za rok na pewno znowu na nie pojadę. Gratuluje organizatorom jak i uczestnikom. Do zobaczenia za rok.

Przebieg walk na "Breakdance Session PL": 1/8 - WHSB - KGB (0:3) - NASA - ISS (1:2) - NonToper Mielonka - Ass Kickers (walkower 0:3) - Tera To Je Terror - Sonic Force (3:0) - Breakoholix - Alcatraz Crew (1:2) - Spasiba Breakers - Lajony Kingz (3:0) - Crazy Squad - Tabasco (2:2) (2:2) (2:3) - Conflict Zone - Bandit Crew (0:3)

1/4 - WHSB - ISS (3:0) - Ass Kickers - Tera To Je Terror (3:0) - Allcatraz Crew - Spasiba Breakers (0:3) - Tabasco - Bandit Crew (3:0)

1/2 - WHSB - Ass Kickers (2:3) - Spasiba Breakers - Tabasco (2:1)

Bitwa o 3 miejsce - Tabasco - WHSB (0:3)

Finał - Ass Kickers - Spasiba (3:0)

Przebieg walk na "Breakdance Session International": 1/8 - Spasiba Breakers - Ass Kickers (0:3) - Warm Style - Natural Effects (0:3) - Quassit Crew - NGS (3:0) - Allmost - Ruffneck Attack (2:2) (2:2) (0:3) - COTMB - Invisible Soul (3:0) - B-Town Allstars - Southheadz (3:0) - Phase T - Hunters (3:0) - Octagon - Koenig City Breakers (2:1)

1/4 - COTMB - Phase T (1:3) - Ass Kickers - B Town Allstars (0:3) - Octagon - Ruffneck Attack (1:3) - Quassit Crew - Natural Effects (0:3)

1/2 - Ruffneck Attack - Naturall Effects (2:3) - Phase T - B-Town Allstars (3:0)

Bitwa o 3 miejsce - Ruffneck Attack - B Town Allstars (3:0)

Finał - Natural Effects - Phase T (0:3)

Autor: Radi (www.break.pl) Informacje o jamie graffiti dostarczył: Zbir (www.cans.pl). Tabelke z Wynikami przygotował Bart aka Biały

Facebook:
Kategoria: hip hop, breaking
Tagi: brak
  • Dodał: radi
  • Zakceptowany: 06.11.07
  • Ostatnie zmiany: 18.07.11

Najlepsze OKAZJE Streetwear
znajdziesz w aplikacji:
 ——>  SDEALS.PL  <—— © 2001 - 2022 Break.pl - Prawdziwa strona Hip-Hop'u! Zgłoś błąd | Początek strony