Skocz do zawartości
UnD3R2789

Od początku

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko. Chciał bym się nauczyć breakdance, w sumie mam zajawkę na to od bardzo długiego czasu ale jakoś zawsze się demotywowałem że nie nadaje się do tego itp...

Mam 17 lat, jestem dość szczupły bo waże 67 kg i mam 187 cm wzrostu.

Chciał bym uzyskać jakieś porady, od czego zacząć, jakie kroki, jakieś początkowe ćwiczenia, figury itp. Coś dla tzw. "świerzaka". Będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Dejot
      Siema! 

Chciałbym bardzo serdecznie zaprosić wszystkich do obejrzenia krótkiej produkcji filmowej pt. "Having a Conversation" - to krótka produkcja przedstawiająca elementy takich stylów tanecznych jak Breaking i Rocking. Film prezentuje również w jaki sposób zachodzi komunikacja i interakcja pomiędzy tancerzami w trakcie tańca.
      Autorem mini dokumentu jest Bartek "Dejot" Urbanowicz z Funky Masons. Film pozwala zapoznać się z historią i znaczeniem ruchów tanecznych wykonywanych przez bboys/bgils oraz rocker'ów. Jest to unikatowa kompilacja wywiadów oraz archiwalnych materiałów wideo z różnych imprez tanecznych.

Dokument zawiera rozmowy z takimi tancerzami jak:
      Alien Ness (USA, Bronx) - Mighty Zulu Kingz
      Poe One (USA, San Diego) - Style Elements Crew
      Wawix (POL. Ostrów Wlkp.) - Rocking With Flavour
      Suseł (POL. Ostrów Wlkp.) - Rocking With Flavour

Having a Conversation -

• Przez Bboy blog
      Cześć. Serdecznie zapraszam na mojego bloga. Poświęcony jest głównie naszej kulturze. Pierwsze posty już siedzą.

http://bboyvsswiat.blogspot.com
    • Przez Dejot
      Having a Conversation - Breaking documentary / Oficjalna premiera

Zapraszamy bardzo gorąco na oficjalną premierę filmu dokumentalnego poświęconego tematyce tanecznej. Film "Having a conversation" to krótka produkcja przedstawiająca elementy takich stylów tanecznych jak Breaking i Rocking. Film prezentuje również w jaki sposób zachodzi komunikacja i interakcja pomiędzy tancerzami w trakcie tańca.

Zapraszamy gorąco osoby związane z ruchem tanecznym jak i osoby, dla których temat jest zupełnie obcy.

Autorem mini dokumentu jest Bartek "Dejot" Urbanowicz z Funky Masons. Film pozwala zapoznać się z historią i znaczeniem ruchów tanecznych wykonywanych przez bboys/bgils oraz rocker'ów. Jest to unikatowa kompilacja wywiadów oraz archiwalnych materiałów wideo z różnych imprez tanecznych.

Dokument zawiera rozmowy z takimi tancerzami jak:
      Alien Ness (USA, Bronx) - Mighty Zulu Kingz
      Poe One (USA, San Diego) - Style Elements Crew
      Wawix (POL. Ostrów Wlkp.) - Rocking With Flavour
      Suseł (POL. Ostrów Wlkp.) - Rocking With Flavour

Premierowa projekcja "Having a Conversations" odbędzie się w najbliższą sobotę we Wrocławiu. 

Po projekcji filmu zapraszamy na imprezę pt. FUNKOWY TEMAT vol. 4 - DJ Domel (Stylowa) / Funky Masons / Pelle. 

Gdzie: Heca, Rynek 7.
      Kiedy: 25.04.2015
      Start: 22.00 
      Wjazd: free

Zapraszamy serdecznie!
    • Przez Dejot
      Zapraszamy wszystkich chętnych i spragnionych dobrej zabawy oraz konkretnej dawki tanecznej wiedzy na warsztaty Popping z Tempsem (oraz After Party)!

Nie ważne jaki styl preferujesz, wpadnij pozytywnie spędzić czas w doborowym gronie oraz w towarzystwie konkretnej muzy. 

Zapraszamy nie tylko popper'ów, ale również bboys, tancerzy hip hop, freestye'owców i każdego kto ma ochotę na dobrą zabawę. Warsztaty zarówno dla osób początkujących, zaawansowanych jak i pasjonatów i amatorów tańca.

Temps - Funky Masons / Ass Kickers
      https://www.youtube.com/watch?v=8D5CZKxXWwU

Swą przygodę z tańcem, rozpoczął już jako mały chłopiec. Od zawsze, najlepiej odnajdywał się w improwizacji tanecznej. Jako 6-ciolatek powtarzał i mieszał kroki, które wyłapywał z wideoklipów, a były to kroki Streetdance’owe (Michael Jackson, Vanilla Ice). W roku 1997 rozpoczął swą przygodę z Breakingiem (Break Dance) oraz Poppingiem (Electric Boogie), natomiast w roku 2001, zaczął tańczyć Locking.

Temps, jest absolwentem szkoły artystycznej w Szwajcarii, a swoje umiejętności taneczne pokazuje i wciąż rozwija, biorąc udział w licznych contestach, turniejach i jamach w Europie (m.in. Niemcy, Szwecja, Szwajcaria, Francja, Czechy, Słowacja, Norwegia, Holandia, UK) oraz USA (Nowy Jork, Los Angeles). Zwyciężył wiele bitew, turniejów, ale swój poziom zawdzięcza tym bitwom, które przegrał oraz ludziom, którzy go inspirują. Jego największym osiągnięciem jest to, że nadal może tańczyć i dzielić się swoją pasją z innymi.

Swoją wiedzę nabywał u największych sław oraz pionierów światowego Streedance’u (m.in. Popin Pete, Mr. Wiggles, Boogaloo Sam, Jr Boogaloo, Don Cambellock,Track 2, Mr. Freeze, Ken Swift, Poe 1, Ivan Urban Action Figure, Tight Eyez, Buddha Stretch, Henry Link i wielu innych). Dzięki wieloletniemu stażowi oraz wiedzy, nabytej z pierwszej ręki z miejsc, uważanych za kolebkę kultury Hip-Hop, Temps posiada prawdziwą wiedzę i otwarty umysł. Z chęcią dzieli się swoją pasją z innymi, pomagając im przy tym w odnajdywaniu siebie, otwieraniu własnego umysłu, gdyż tego przede wszystkim nauczył się, przemierzając swoją drogę, jako tancerza i przedstawiciela kultury ulicznej.

DATA:
      08.11.2014

START:
      14.00 - grupa 1.
      16.00 - grupa 2.

MIEJSCE:
      WROCŁAW
      Wrocławskie Centrum Tańca
      Plac Solidarności 1. IV piętro (w pobliżu Placu Jana Pawła II)

CENA (do 30.10.14):
      1 klasa - 45 zł (1,5 godziny)
      2 klasy - 80 zł (3 godziny)

po 30.10.14:
      1 klasa - 55 zł
      2 klasy - 100 zł

WARSZTATY:
      - grupa 1. poziom open: foundations, groove, boogaloo, soul steps, transitions, musicality
      - grupa 2. poziom średniozaawansowany: battle tactics, jamming, advanced techniques (waving, animation, popping and more)

DOJAZD:
      Przystanek Jana Pawła II
      Tramwaje: 3, 10, 20, 23, 31, 32, 33,
      Autobusy: 103, 122, 127, 132, 142, 149, 435,

INFO/ZAPISY:
      szkolabreakdance@wp.pl ----> w mailu proszę podać imię, nazwisko, nr telefonu, oraz grupę (1, 2 lub 1 i 2). Po otrzymaniu maila, prześlemy dalsze informacje dotyczące płatności

PO WARSZTATACH ODBĘDZIE SIĘ After Party!!! 
      więcej info wkrótce;)

Do zobaczenia!
      Sprawdzajcie - Funky Masons

Wydarzenie na FB:
      https://www.facebook.com/events/1491951847749931/?fref=ts
    • Przez B-Boy Wojas
      Witam!
      Oficjalnie otworzyłem projekt Encyklopedia B-Boyingu!
      Projekt ma na celu zebrać jak największą bazę kroków, ewolucji, oraz różnych informacji związanych z B-Boyingiem.
      Jest już szkielet i trzeba go pokryć ciałem, oraz tchnąć w niego życie. Im więcej osób się zaangażuje tym szybciej strona się rozwinie.

Macie niepowtarzalną okazję zapisać się w historii tego tańca. Każdy krok jest ważny! Jeśli wspólnie się zaangażujemy to wkrótce projekt nabierze rozmachu więc do roboty!
      Wszelkie sugestie i pomysły na nowe działy jak najbardziej wskazane. 

Wystarczy nagrać krok, lub ewolucję z 3 różnych ujęć. Nie trzeba nic mówić i tłumaczyć bo to nie są tutki a prezentacja.

Nagrywać filmiki i wysyłać!
      http://fundamentystylu.pl/encyklopedia-b-boyingu/

• Przez mocha
      Witam,
      mam pytanko! gdzie można zaczerpnąć trochę hip-hopu w Poznaniu? Mam 20 lat i jestem na poziome średnio-zaawansowanym, po dłuższej przerwie spowodowanej wzmożoną nauką, zdecydowanie zatęskniłam za tańcem i chciałabym się gdzieś wkręcić, sama jednak nie wiem gdzie. Czy ktoś wie o jakiś dobrych szkołach/grupach/ spoko tancerzach z Poznania?
    • Przez Łuuki
      Chciałbym zacząć uczyć się tańczyć hip-hop. Nie mam pojęcia od czego zacząć. Mógłbym prosić was o podanie podstawowych nazw ruchów i ogólnie jakieś rady na początek, linki do tutoriali, albo filmiki, z których mogę coś wyłapać? I chodzi mi o ten rodzaj związany z kulturą-hip hop.

Moja doświadczenie z tańcem jest prawie zerowe, na razie trenuję c-walk, ale chciałbym właśnie zaczęć coś z hip-hop dance, myślałem też o break'u, ale na początek myślę, że było by za trudno.

Z góry dzięki.
    • Przez JuStiN
      Jak lepiej się rozwijać ćwicząc do muzyki czy ćwiczyc bez muzyki każdy styl z osobna , dodam że jestem początkującym proszę o odpowiedzi:)
    • Przez B-Boy Wojas
      Musisz to sprawdzić!

B-Boying nie jest tylko tańcem, czy formą aktywnego spędzania czasu. Jest to tętniąca życiem idea rządząca się swoimi prawami. Sama nauka kroków bez znajomości tych praw daleko Cię nie zaprowadzi. To tak jak byś grał w piłkę nożną, potrafiąc kopać, ale nie znając zasad, nie wiedząc czym jest aut, spalony itd.

Mam do zaoferowania niezwykły i jedyny taki poradnik, który jest wypełniony ogromną ilością praktycznej wiedzy jak stawiać pierwsze kroki w B-Boyingu.

Darmowy fragment:

http://fundamentystylu.pl/wp-content/uploads/2013/11/Darmowy-fragment-Wojciech-Dziedzic-B-Boy-Foundation.pdf

Tytuł: B-Boy Foundation
      Autor: Wojciech Dziedzic
      Liczba stron: 150

POLECAM!