Skocz do zawartości
some1_zerotrzydziescidwa

Zulu nation

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę przyznać że jesteś strasznie ciężkim rozmówcą, a ja czuję się jak gdybym walił monolog.

Bardzo Cię proszę, czytaj ze zrozumieniem zanim odpiszesz. Rzecz jasna... bez urazy.

Jeśli już chcesz zabierać głos w sprawie "Liderów UZN" w Polsce to wypadałoby posiadać minimalną wiedzę na ten temat. Której jak przypuszczam nie posiadasz. Hip-Hop to jest Hip-Hop a nie wyjaśnione sprawy dwóch osób to jest ich sprawa, jeśli będą chcieli Cię o tym poinformować to na pewno to zrobią. Nie porównuj proszę sytuacji z Wrocławia do oszustw Sadiego na tle publicznym, bo jest to co najmniej nie na miejscu, tym bardziej jak już wyżej pisałem, nie masz pojęcia co jest grane, a tutaj piszesz że brałeś udział w tej rozmowie...no proszę Cię.

Możesz pisać o nas, co tylko Ci się żywnie podoba, nie tylko Ty, każdy kto ma taką chęć.

Sensowna krytyka zawsze brana jest pod uwagę.

"No to jestem pełen podziwu dla niego, ale czy az tak ciezko było znalezc do pomocy,zeby sam musial dzwigac na swoje barki?"

Hmm... pisałeś że interesujesz się Zulu Nation, więc powinieneś wiedzieć że lider może być tylko jeden. Tylko lider może stworzyć oddział, więc nie rozumiem jak i kto mógłby mu w tym pomóc, no chyba że poprzez własną chęć przyłączenia się do Niego.

"No jak tak nie powiedzialem, ze macie byc wszedzie, ale dobrze byłoby widziec was czasem, na powazniejszych imprezach, jest ich w Polsce dużo!"

Zaproś, będziemy. Poważniejsze nie znaczy lepsze.

A gdybym chciał zamykać Ci buzie na kłódkę nie odpisywałbym w temacie.

To nie Zulu Nation powinno wychodzić na zewnątrz, tylko hiphopowy świat wrócić do korzeni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"To nie Zulu Nation powinno wychodzić na zewnątrz, tylko hiphopowy świat wrócić do korzeni."

Panowie bez najazdu, ale nikt nie wróci do "korzeni" jeśli te korzenie reprezentują podobne zjawisko jak UFO - ktoś pisał, ktoś widział, kilka osób ma zdjęcie z nimi ale nie ma dowodów na to, że faktycznie analnie badają mieszkańców Ziemi.

http://www.break.pl/forum/index.php?/topic/7064-new-style-is-shit-is-only-hip-hop/page__st__40 - tu kiedys napisalem kilka zdan o podejsciu do kultury.

Hiphopowy świat nie potrzebuje legitymacji, a teraz chyba najbardziej potrzebuje dialogu. W małych miastach są sztuczne podziały na kilka ekip co jadą się nawzajem za plecami, dla dzieciakow HH to "beef" (taki z tego beef jak z parówek mięso) donia z chadą.

Chętnie pomogę w rozwoju inicjatywy, naprawdę wiele osób chętnie będzie współpracować z osobami, które chcą zrobić coś dobrego.

Tylko nie podoba mi się ton trochę.

Nie jesteście pierwszymi, którzy reprezentują/tworzą/zainicjowali tą/tę kulturę w Polsce. Jesteście pierwszymi, którzy dostali na to papier.

Mi osobiście wisi czy będę miał logo UNZ czy nie na katanie, wiem co reprezentuję.A reprezetowanie UNZ uważam za podejmowanie się dużej odpowiedzialności.

Pozdrawiam.

Ps. Sam mając kilkanaście lat wysłałem zgłoszenie do UNZ, byla reklama w Hiphop Magazynie(mogłem nazwę pomylić, miesięcznik z płytą wychodzący ok 99 roku). Wysłałem wszystko plus pieniążki, nie dostałem nic, nawet odpowiedzi więc potwierdzam wałka.

Yo.

PS2. Możecie śmiało pisać na gg 4778615 lub maila gumazagan@gmail.com w sprawach związanych z działalnością UNZ, jak już wspomniałem dobre akcje na pewno spotkają się ze wsparciem, yo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Hip-Hop to jest Hip-Hop a nie wyjaśnione sprawy dwóch osób to jest ich sprawa, jeśli będą chcieli Cię o tym poinformować to na pewno to zrobią

W tej kwestii chodzi mi o wyjaśnienie jednej sprawy. Kto jest pierwszym członkiem Zulu Nation w Polsce. Może dla niektórych nie ma to znaczenia, ale dla mnie to ma, bo interesuje się historią hip hopu.

jeśli będą chcieli Cię o tym poinformować to na pewno to zrobią.

No właśnie, myślałem ze na tych obchodach jednoznacznie się tego dowiem.Widocznie wymaga to jeszcze czasu.

Hmm... pisałeś że interesujesz się Zulu Nation, więc powinieneś wiedzieć że lider może być tylko jeden. Tylko lider może stworzyć oddział, więc nie rozumiem jak i kto mógłby mu w tym pomóc, no chyba że poprzez własną chęć przyłączenia się do Niego.

W poprzednim poście pisales co innego.Ale dobra szczegół.

Zrozum, że nie mam zamiaru nikogo tu bronić i bezpodstawnie jechać. Byłem na imprezie i napisałem to co usłyszałem i widziałem, a Ty jeszcze mnie wyzwałeś, ze jestem 'bezczelny'. Może jest wiele osób w Polsce, które chciały przyjechać 12 listopada na obchody, ale jednak z jakiś przyczyn nie mogły być tam. Dlatego dla tych osób napisałem taką a nie inną relacje z tego dnia. Jeśli coś sie mija z prawdą to napisz swoją wersje.

Szanuje Sadiego za oldschool, ale jeśli ma wiele na swoim sumieniu, to woła to o pomstę do nieba. Jednak, uważam że jeśli były kiedyś zgrzyty, to któregoś dnia powinni poddać sobie rękę na zgodę. Moze to nastąpiło na tej imprezie? Nie wiem nie widziałem.

moze faktycznie Sadi dokonał duzo wałkow, bo jest wiele osob poszkodowanych, to mnie martwi

jak sluchalem jego rozmowy z ludzmi to mialem wrazenie, ze czasem stara sie uciec od pytan....jako czlowiek wydaje sie w porzadku, bardzo jest pozytywny, ale jednak moze miec za skóra brudy, nie moze mydlic oczy nam i innym ludzia, chcialbym zeby publicznie kiedys cos napisal, moze na oldschoolers napisze druga wersje wspomnien

bo zawsze w konflikcie trzeba wysluchac dwoch stron

moze zbyt mocno sie wczuwam w to....

nie powinnien, może w to wnikać, bo nie zostalem poszkodowany przez Sadiego i nie jestem jego adwokatem

ale chciałbym zeby fakty byly jasne i wszyscy zyli ze soba w zgodzie

Zulu Nation Poland-Róbcie swoje, za dobre działania trzymam kciuki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rzeczywiście przesadziłem trochę z tonem, przepraszam bo nie powinienem. Tutaj zakończmy nasz spór, moje zdanie znacie.

Nie temu miał służyć ten temat, a już tym bardziej sprawy Sadiego i Big-W.

Papier UZN nie robi z ciebie "znawcy" kultury, on tylko pomaga zidentyfikować cię jako członka UZN.

Kontynuując....

Polski oddział jest otwarty na wszelakie sugestie, pytania czy propozycje.

I chciałbym aby temu ten temat służył. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widzę że tutaj powstaje jakiś fanklub organizacji.

Do kolegi powyżej :

List z konsulu UZN powinien wystarczyć w rozwiązaniu Twojego problemu odnośnie działań UZN w Polsce:

List wysłany do Pierwszego i jedynego Lidera Zulu Nation w Polsce Dj'a Big-W z prośba o przekazanie do Sadiego.

"You are order to take down the web-site thats is under with the Zulu Nation name. You are not a active member of the Universal Zulu Nation and never was! Sadi you are found in violation for making side deals with our "trade mark" name under the Universal Zulu Nation with Am Records. With out the proper approval of UZN Supreme World Council. The Supreme World Council of the Universal Zulu Nation will hold you in violation of our rules & regulations and under the international copy right laws. You shall follow our demands as soon as possible. Their is "NO" official Zulu Nation Chapter in Poland at the present time. As for the future of the Universal Zulu Nation in Polland. Shall be determine by the Supreme World Council for any future leadership. Thank You......... Lucky Strike Universal Zulu Nation Supreme World Council cc Afrika Bambaataa, Afrika Islam, RighteousYoda TC IslamShaka King "

Komentarze do Listu:

"Dużo osób mnie nie zna, bo zawsze działałem gdzieś z boku, jako osoba, która chce by oddział zulu w Polsce był jak najlepszy. Niestety, ale Sadi mnie za przeproszeniem wychujał. Zrobiłem z nim imprezę breakers revenge, która była na swój sposób udana, udzieliłem się w 2002 roku na imprezie w Wiśle. Dałem z siebie wszystko, a Sadek po prostu mnie olał, bo za dużo pytałem na temat legalności i rejestrowania organizacji. Chciał by była ona w 100% niezależna od USA, ale nieudało mu się i nigdy mu się nie uda taki wałek. Ja nadal chce tworzyć oddział w Polsce, ale z ludzi, którzy widzą nie tylko korzyści materialne, które można wyciągnąć z organizacji, lecz widzą cele, które są podstawą do tworzenia UZN."

"... no i wszystko wyszło na jaw!!! Ciekaw jestem jak długo Sadi miał zamiar oszukiwać tak wielu ludzi, którzy mu zaufali. Ciekawi mnie jak wielką skalę ma to całe zamieszanie. Ile ludzi jest w Polsce, którzy chcieli zrobić coś dobrego, którzy chcieli aby nasza kultura szła wyłącznie w dobrym kierunku. Mnie osobiście założyciel pierwszego- jak się okazuje- nielegalnego oddziału, oszzukiwał ponad rok. Pod pretekstem przyjęcia do grona Amazulu ten człowiek wyłudził ode mnie razem koło 200 zł. Pragnę prosić wszystkich członków pierwszego oddziału, aby wpisywali swoje komentarze na temat Sadiego. Chciałbym się dowiedzieć ilu ludzi nabrało się na oddział oszusta i jak przebiegało u Was wyłudzanie pieniędzy. Peace&Respect"

Bzdury które są zamieszczone w artykule powyżej to czysta konspiracja oraz prowokacja.

Trzeba się liczyć z tym że publikując tego typu informację autorowi grozi wstąpienie na drogę prawną zarówno z Polskim oddziałem Zulu Nation jak i konsulem w NYC.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sadi promował Zulu Nation jako pierwszy w Polsce już w latach 90, a nikt o tym nie wspomniał wcześniej ani słowem. O to głównie w tym wszystkim chodzi. Jako członek tejże organizacji, aktywnie działał mając dobre intencje. Opublikowaliśmy jego artykuł, ponieważ przeprowadziliśmy z nim długie rozmowy, a na potwierdzenie autentyczności jego słów otrzymaliśmy materiały, ankiety, plakaty, wspólne zdjęcia z Afrika Bambaataa i Afrika Islam. Subiektywnie, nie wierzę żeby przez tyle lat czynił tyle rzeczy pod flagą Zulu dla malwersacji finansowych. Z pewnością popełnił błąd organizacyjny w postaci nie poinformowania osób zainteresowanych o tym co dzieje się z ich pieniędzmi oraz o trudnościach w kontakcie z NYC HQ. Przyjechał specjalnie z Irlandii i oddawał pieniądze podczas obchodów rocznicy kultury Hip Hop we Wrocławiu. Sadi nic nie wspomniał o stworzeniu chaptera, wszyscy wiemy że powstał on w grudniu 2010 z inicjatywy BiG-W. Skeeter ostatnio napisał interesujący komentarz na temat wypowiedzi Sadiego i tym bardziej zapraszam do dyskusji. Sam jestem ciekawy jak dokładniej funkcjonuje UZN, więc to są wartościowe informacje.

"Człowieka ocenia się nie po tym jakie błędy popełnia, ale w jaki sposób je naprawia"

Gdybyśmy nie kierowali się tą maksymą, to czy Bambaataa nie powinien zostać skreślony przez społeczeństwo podczas budowania Zulu Nation, bo kiedyś stał na czele gangu Black Spades? Hip Hop potrafi jednoczyć ludzi z różnych środowisk i wspólnie tworzyć pozytywne akcje.

Przesłanie jego wypowiedzi ma summa summarum pokojowy charakter. W tym przypadku sprawa jest bardzo subiektywnie pokazana z perspektywy Sadiego, a staramy się jednak zająć stanowisko w różnych sprawach i nie będziemy unikać trudnych tematów. Chcemy dotrzeć do faktów i taki cel założyliśmy sobie jako Oldschoolers Crew.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobrze zatem, powiedz mi Finger, czy w tych długich rozmowach które przeprowadzaliście wspomniał że na imprezie o której mowa w jego artykule (StageBreak w Rudzie Śląskiej) zabrakło głównej wygranej? Z 2000tys. które wygrała dana ekipa otrzymali tylko 1200zł gdzie obiecywali że resztę kasy prześlą pocztą to jest Zulu Nation? czy ten fakt nie jest istotny?. Przez takich ludzi teraz oddział Zulu Nation jest odbierany tak jak widać. Wydaje mi się że słuchacie tego co sami chcecie usłyszeć, nie ma szacunku dla takich ludzi społeczeństwie hiphopowym. "Z pewnością popełnił błąd organizacyjny w postaci nie poinformowania osób zainteresowanych o tym co dzieje się z ich pieniędzmi oraz o trudnościach w kontakcie z NYC HQ" błąd organizacyjny? człowieku wyrolował mnóstwo osób i zniknął. Co to jest? Polsat "Wybacz Mi" po 10 latach? Zatrzymał dokumenty i zdjęcia z tamtych czasów ale listów od ludzi którzy wysyłali kasę już nie ma? Śmiech na sali. We Wrocławiu hmm... wygląda na to że chciał oddawać pieniążki, z tą różnicą że nikt już ich nie chciał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja Wam powiem tak ! Skończcie się kłócić !! Hip-Hop miał łączyć, a nie dzielić. Skoro Wy Zulusy tacy Hip-Hopowi jesteście, prowadzicie propagandę taką, to czemu sami nie nauczacie tej jeden najważniejszej jak dla mnie zasady, a sami robicie szumu buru o byle co!

Jak dla mnie Zulu Nation Polska nie istnieje, możecie mieć te papierki, które są tak naprawdę nic nie warte, bo nie mają one oparcia o realia. W Ameryce Zulu organizują mnóstwo ciekawych workshopów, imprez itp. Wy tylko robicie niepotrzebny szum na tym Forum.

A co do słów "Big-W" z wywiadu ukazanego przez Radiego, to powiem tak... Szkoda cokolwiek mówić, człowiek niby prezes całego stowarzyszenia w Polsce, a sam przekręca wszystkie fakty, każdy BBOY co tworzył tą kulturę, bo taka prawda jest Afrikaa by jej nie stworzył gdyby nie było ludzi którzy by tego pomysłu nie pociągnęli dalej, taka prawda jest, że każdy z nich Wam powie, że nie należy zmieniać faktów i historii, a za przeproszeniem pseudo Hip-Hopowiec jak dla mnie Big-W to właśnie robi !

Koniec, kropka. Dziękuję !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szumu Buru... być może dla Ciebie jest to sprawa błacha, dla innych nie.

13 zasada Universal Zulu Nation.

13. Jako Amazulu - ludzie pokoju, szanujemy tych, którzy szanują nas, żyjemy w przyjaźni z tymi, którzy przyjaźnią się z nami, jednak jeśli zaatakuje nas agresor lub gnębiciel, wierzymy i jesteśmy nauczeni, by walczyć w imię Allaha, Jah, Jehovy, Jahwe, Elohima, Najwyższego, Boga, by walczyć z tymi, którzy przybyli stanąć przeciwko nam.

Panie Markel, czy uważasz że na miejscu jest rzucanie niepopartych faktów na temat działalności UZN w Polsce? Czy wiesz jak działa Universal Zulu Nation? Na plakacie Warsaw Challange nie ma patronatu UZN, tu tam i tam również nie ma. Jak już ktoś wyżej napisał "sam zadaj sobie pytanie dlaczego" lub drugie wyjście, przekonaj się dlaczego. Droga jest prosta. W stanach jest ponad 200 oddziałów, u Nas jeden, czy to już coś Ci mówi? Kolega wyżej napisał " nie wiedza pcha do gadania głupot". Nie oceniaj ludzi po dwóch zdaniach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co do Big-W, widzisz jest to człowiek który aktualnie jest prawą reką europejskiego ruchu Zulu Nation a już niebawem zostanie postawiony wyżej. Dla wielu z Was ( co było już udowadniane w tym temacie) hiphop to jamy, imprezy, wspólne zjazdy, melanże, zabawa. Dla niego HipHop to edukacja ludzi skazanych na 25 lat za morderstwa, zabawa z dzieciami w domach dziecka, zbiórka funduszy dla sierocińców poprzez organizacje hiphopowych akcji. Tego uczy Nas Zulu Nation i takie jest prawdziwe przesłanie kultury hiphopowej. "Each one Teach ONe" to nie wymiana skilów : "naucz mnie twistera a ja nauczę Cie dziewiątki" czy "ja wiem że hip hop powstał w 74 a ty tego nie wiesz, ale ja wiem kto wymyślił termin hiphop... o to wymieńmy sie wiedzą". Zanim zaczniesz komentować i krytykować sprawdź do czego się odnosisz. A Jeśli dla Ciebie Big-W to pseudo Hip-hopowiec to zapytaj o to aamego Bambaate bo masz taka możliwość, o której zapewne nie wiesz lub udowodnij że masz jaja wypowiadając takie słowa i poprowadź wykład w pierdlu. PEACE

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie po to powstała debata na temat Sadiego. Daliśmy mu szansę na publiczną replikę. Nie jesteśmy obojętni na stanowiska zarówno jednej, jak i drugiej strony. Nie byłem na Stage Breaku, dlatego otworzyłeś kolejny temat do rozpatrzenia. Nie popieramy braku szacunku dla innych, złodziejstwa czy niesprawiedliwości. Dlatego aby obiektywnie podejść do sprawy potrzeba wysłuchać głosu obu stron. Amazulu, skoro powiedziałeś, że zostali oszukani to proszę o poparcie to konkretnymi osobami, które dzisiaj mogą to potwierdzić i rzucić na temat więcej światła. My z kolei zadbamy o przekazanie wypowiedzi Sadiego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Up

Ja tu nie chcę z nikim się kłócić i wgl, nie znam wszystkich zasad UZN, ale wiem jedno... Po co się kłócić? Jak można razem coś naprawdę fajnego zorganizować, coś co by było naprawdę na bardzo dobrym poziomie, coś co by również mogło dać polskiej scenie Hip-Hopu kopa w dupsko żeby była jedną z najlepszych w Europie. Bo jak na chwile obecną to poza Warsaw Challange nie ma niczego w Polsce co by mogło konkurować z takimi eventami jak Boty itd. Wiadomo BOTY już lata istnieją, jak mówi przysłowie "nie od razu Rzym zbudowano", ale zamiast się kłócić z użytkownikami Break.pl zacznijmy się wspierać nawzajem! Może coś tego naprawdę fajnego wyjdzie.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie będe rzucał tutaj konkretnymi osobami bo ktoś mógłby mieć mi to za złe.

Ale... jak sam Sadi napisał, prowadził on imprezę w Rudzie więc nie będzie to chyba dla Was problem aby dotrzeć do informacji która ekipa miała przyjemność wygrać cały contest. Jeśli chcecie doszukiwać się prawdy, dotrzecie do niej jeśli tylko zechcecie.

Markel.

Z tego co tutaj wyczytałem, po to powstał ten temat, pytania i sugestie, współpraca i wzajemna pomoc. Przeczytaj jeszcze raz od początku, i zauważ czy to my jako oddział atakujemy użytkowników forum czy staramy sie bronić wobec nieprawdziwych zarzutów oraz oszczerstw. W takich wypadkach nigdy nie będziemy stać biernie, mamy swoje zdanie i mnóstwo argumentów które czasami trudno zrozumieć, bo łatwo atakować trudniej argumentować. Universal Zulu Nation jest i zawsze będzie otwarte dla Was.

A co do BOTY, jak w większości takich imprez... klimat tworzą ludzie, nie szyldy i nagrody.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Up

Ja się nie zwracam tylko do Was. Ale do wszystkich, niech każdy się uspokoi i zacznijmy razem działać ! Jak to się mówi, w kupie siła !: )

Trzeba razem współpracować, a nie oddzielnie!

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sadi : Impreza Stage Break odbyła się w 2002 roku w Domu Kultury w Rudzie Śląskiej. Organizator skontaktował się z nim, żeby poprowadził imprezę jako konferansjer, a Graff był jednym z sędziów. Nie była to impreza zorganizowana przez Zulu Style. Nic dodać nic ująć.

Ten kto ma kolejne pytania, to Sadi jest otwarty na rozmowę i możecie się z nim skontaktować : zulustyle@interia.pl

Word up markeloff

Z mojej strony to na tyle, pozdrawiam!

Peace

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To będzie zdecydowanie najlepsze wyjście.

Zakończmy sprawę Sadiego w tym temacie.

Ja jeszcze chętnie bym się dowiedział co to jest ZuluStyle?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi