Skocz do zawartości
Uto

Toprock/Uprock/Brooklyn Rock

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, bo wielokrotnie spotykam się z tymi trzema tytułowymi określeniami. Jedni tłumaczą to tak, inni siak a jeszcze inni twierdzą, że to to samo.

Chciałbym dowiedzieć się na czym polega różnica między top-, up- i brooklyn rockiem.

Z góry dzięki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Top Rock to element bboyingu. Up Rock to inaczej Brooklyn Rock czyli zupelnie inny taniec.

Troche o Uprockingu mozesz znalesc na tej stronie

http://www.dynastyrockers.com/

znalazlem artykul na dysku wiec zacytuje fragment:

"Podstawowe ruchy "burns": throwing ( rzucanie, wyrzucanie ), punching ( wszelkiego rodzaju uderzenia ), shooting ( strzelanie ), cutting ( ścięcia, cięcia np: nożem )

Jerks: ( góra-dól-góra-dól ) ruch potrzebny by wykonywać np: kolejne uderzenia: np: strzeliłem do kogoś, schowałęm broń i teraz musze podnieść jakiś nowy ruch z ziemi, potrzeubje zejsć na dół i wziaść ten przedmiot np: noż, bądź schodze w dół i uderzam nagle pięscią.

Freestyle: czyli to wszystko co jest dookoła jersków i burnsów, np: odkłądanie broni, wyciąganie broni, interpretacja muzyki, nadanie odpowiedniego klimatu ruchom, flava-styl wykonania i umijętnosc improwizacji."

natomiast na temat Top Rock'ow przeczytasz tutaj:

http://break.s3.pl/forum/viewtopic.php?t=6707&highlight=top+rock

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

merdok co za herezje tu wklejasz?

kto pisal ten artykół, kielpo?hehe

ja slyszalem ze w bboyingu takze mowi sie uprock, moze to dlatego ze up-rock to poprostu interpretowanie muzyki u góry.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie nie od kielpa :D ale zdziwil bys sie od kogo... to nie moja wypowiedz wiec temu cytowalem. Wrzuce konkretna garsc info o uporckingu(wypowiedzi Warego podczas warsztatow)

Ja spotkalem sie z okresleniem Up Styles.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja zawsze myslalem ze top rock to normalny taniec przed jakims setem(ze to tak nazwe) a up rock to atak na kogos...np jak sie calymi grupami napierdala na up rocki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a ja z kolei slyszalam ze w Breakingu tez sie poczatkowo mowilo Up Rock ale zeby nie mylic tego z Brooklyn Rockiem wymyslono nazwe TopRock.

Nie chce byc madralinska i nie dam sobie za to reki uciac, ale tak slyszalam od jakiegos "kota"..;')

Fajnie by bylo , jakby ktos znajacy sie wypowiedzial na ten temat. :)

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"WHAT IS BROOKLYN UPROCK"

"The Rock Dance AKA Uprock, is a soulful and competitive street dance. It was developed in the Bushwick area of Brooklyn between 1967 and 1968 by two men; Rubberband Man and Apache. Uprock is danced in synchronization to the rhythms of Soul and Funk music and certain Rock songs. The dance consists of foot shuffles, spins, turns, "Freestyle" movements, along with sudden body movements called "Jerks" and hand gestures called "Burns". The dance involves two or more dancers who perform single or as a team, dancing alternatively or simultaneously. This performance is called a "Battle". Uprockers or "Rockers" battle throughout the duration of a complete song - from the beginning to the end while in a line formation called the "Apache Line". The Apache Line allows two opposing dancers or Crews (dance group) to face each other and execute their Burn gestures towards one another. Although Uprockers sometimes emulate violent or vulgar moves with their Burns, physical contact is never allowed. Physical contact is usually a sign of inexperience. An experienced Uprocker will not make any physical contact in order to Burn their opponent. Experienced Uprockers are also familiar with the songs in which they dance to. They use the lyrics and every element of the music to out-do their opponent. Uprock is mastered with discipline, patience, heart, soul, and knowledge.... "

to czesc artykulu ze strony dynasty rockers wyjasniajaca znaczenie pojecia Uprock, Rock Dance, Brooklyn (Up)Rock... Czyli jak widac nie jest to czescia breakin`u

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi