Skocz do zawartości
Wawix

Wywiad z D-Phugz`em z Forever We Rock

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to wywiad z D-Phugz`em, członkiem najlepszej obecnie newschoolowej ekipy uprockowej na świecie "Forever We Rock"

 

Możecie go zobaczyć wraz ze swoją ekipą tu:

 

1. Na początek przedstaw się:

 

Nazywam się D-Pugz, Deephugz… eh… jak kolwiek się to piszę… haha !! Tak czy inaczej dla ludzi, którzy dobrze mnie znają jestem Pugz. Jestem członkiem pierwszej Uprockowej ekipy na zachodnim wybrzeżu, nazywającej się Forever We Rock, jestem także członkiem Bboyowej ekipy Boogie City Residents. W sumie to drugie nie ma tak naprawdę znaczenia w tym wywiadzie, bo będzie on raczej o rockingu a nie breakingu… haha !!

 

2. Kiedy zacząłeś tańczyć Rocking, jak i kto nauczył Cię jak tańczyć ?:

 

Tańczyłem breaking od 2003 roku, a rocking zacząłem tańczyć w 2005 albo 2006 roku… w sumie to nie pamiętam dokładnie, ale jestem pewien tego, że zaczęło się to kiedy pierwszy raz spotkałem Rock Bandita, który jeszcze wtedy nazywał się Bugid Bandit (członek ekipy Rock So Fresh przyp. autora). Chodziłem do tej samej szkoły co Wacko. Tak czy inaczej to właśnie Rock Bandit zapoznał mnie z rockingiem.

Odkąd tańczyłem breaking najbardziej interesowałem się jego jedną częścią jaką jest top rock, i oczywiście w końcu pojawiło się w mojej głowie wiekowe pytanie „Jaka jest różnica między Toprockiem a Uprockiem?”. Czytałem artykuły o rockingu w Internecie napisane przez Break`a Easyego [Dynasty Rockers przyp. autora] ze strony hiphop-network.com (wspominam o tej stronie na wypadek gdyby ktoś chciał poczytać te artykuły. Są one całkiem interesujące). Pierwszy raz kiedy widziałem jak wygląda uprock, był kiedy oglądałem klip z Mighty 4… zapomniałem, który to był rok, ale był na nim King Uprock [Dynasty Rockers przyp. Autora], który dawał pokaz. Oczywiście wtedy nie rozumiałem jeszcze tego tańca… ale mogłem go zobaczyć raz jeszcze kiedy Rock Bandit przyjechał do mojego miasta, zaraz po powrocie z Nowego Jorku. Wytłumaczył mi, że uprock i top rock to dwa różne tańce, ale ciągle był zmieszany i nie wiedział jaka granica dzieli oba tańce.

Wszystkie lokalne treningi były otwarte dla wszystkich, Bandit pokazywał wszystkim czym jest uprock i uczył każdego komu zależało side Jerka. Oczywiście uczył także i mnie, powiedział, że nauczy mnie więcej jeśli będę dalej ćwiczył ten ruch… pokazałem mu go po tygodniu, ale on kazał mi dalej nad nim pracować. Haha !!

Jakiś czas później zadzwonił do mnie Bandit i spytał czy nie chciałbym zostać członkiem ekipy uprockowej, którą właśnie zakłada, zadzwonił do mnie dzięki Wacko, który za mnie poręczył. Oczywiście powiedziałem „tak” i tak właśnie moje życie zmieniło się na zawsze… na… zawsze… na…. za…. wsze… hahahah!!

 

3. Opowiedz mi trochę o swojej ekipie (ilu członków liczy sobie FWR, jak długo tańczycie razem, jak wpadliście na pomysł nazwania ekipy itp.):

Więc, kontynuując poprzednią odpowiedź, kiedy zadzwonił do mnie Bandit, właściwie nie byliśmy jeszcze ekipą… Zadzwonił do mnie i zaprosił mnie w tajemne miejsce treningowe, przeznaczone tylko dla nas, byśmy trzymali się z dala od miejsc treningowych bboy`i. Na miejscu treningu poznałem Smokestaxx`a, którego pamiętałem z tego, że był dj`em ale także bboy`em, widywałem go jednak bardzo rzadko. Była tam też dziewczyna Smokestaxx`a, Chungtech. Poznałem tam także Raff`a, był tam także Wacko i Rob. To była właśnie ta grupa osób, która stała się później FWR, a miejsce naszych ćwiczeń nazwaliśmy „Castles”.

Oczywiście każdy z nas dopiero co zaczął uczyć się jak tańczyć rock hahaha… !!

Bandit był tym, który nas uczył tego co sam nauczył się podczas jego podróży razem z Robem Nasty`m do Nowego Jorku.

Sytuacja w której powstała nazwa nastąpiła kiedy wszyscy nad tym dyskutowali. Mieliśmy oczywiście na myśli inne nazwy, z tego co pamiętam jedna z nich brzmiała „Night Burners”, co miało dla mnie sens ponieważ ćwiczyliśmy zawsze wieczorami na zewnątrz w naszym miejscu. Właściwa nazwa „Forever We Rock” powstała podczas e-mailowania pomiędzy Banditem i PJay`em71 [born King NYC ,były członek Dynasty Rockers]. Żartowali sobie na temat nazwy ponieważ, były to czasy kiedy wszyscy byliśmy strasznie leniwi, nie chciało nam się ćwiczyć i zaczynaliśmy wątpić w siebie… żartowaliśmy sobie, że nazywamy się „Sometimes We Rock” [Czasem tańczymy] albo „Never We Rock” [Nigdy nie tańczymy] Hahah! Chciałem także wspomnieć, że Pjay był tym, który dał nam nasze pierwsze koszulki, był w pewnym sensie naszym sponsorem, nazwaliśmy go „Godfather” [Ojciec Chrzestny] haha!

 

4. Jak często trenujesz i jak wyglądają Twoje treningi, czy masz jakieś konkretne metody ćwiczeń?:

Więc tak… zacznę może od terminarzu jaki mamy, spotykamy się zawsze we środy wieczorem i w soboty lub niedziele po południu, to zależy. Terminarz zmienia się zależnie od dziennego terminarzu zajęć każdego z nas takich jak praca, szkoła itp.

Na początku treningi składały się raczej tylko z ustalonych ćwiczeń [drill`i].

Zaczynaliśmy zawsze od rozciągania i rozgrzewki, później każdy z nas indywidualnie tańczył do całego utworu, później następna osoba do tego samego utworu. Czasami tańczyliśmy nie używając jerk`ów by móc się bardziej skupić na freestyle`u, później dodawaliśmy do tego jerki i burn`y. Krytykowaliśmy siebie nawzajem zaraz po tym. Następnie skupialiśmy się na konkretnych rzeczach, takich jak różne kroki freestyle`owe, jerk`i i burn`y. Każdy uczył się tych samych rzeczy, wkładając jednak w nie coś od siebie.

Oczywiście później przyszedł czas kiedy nauczyliśmy się już wszystkich kroków i ruchów, wtedy właśnie pojawiła się koncepcja, by tańczyć tak jak gdybyśmy mówili.

Każdy z nas zna te same kroki, ale każdy używa ich całkiem inaczej. Więc teraz zamiast ćwiczyć konkretne ruchy, po prostu tańczymy, rozmawiamy ze sobą o różnych sposobach poruszania się i walczymy ze sobą bez przerwy.

Jak na dziś dzień każdy w FWR radzi sobie dobrze, dlatego skupiamy się bardziej na nauce innych. Mamy swoich podopiecznych „Baby Castle Rockers” których uczymy, razem z innymi uczniami ze stanu albo miasta. Przechodzą oni tą samą drogę ćwiczeń, którą my przeszliśmy, z tą różnicą, że teraz oni mogą się uczyć od różnych osób z których składa się FWR haha! To tak jakbyśmy podzielili się tak by każdy członek uczył czegoś innego swojej grupy, czyli wszystko w jednym. Oczywiście czasem musimy odpocząć od nauczania inaczej nasze głowy by wybuchły! Haha !!

 

 

5. Powiedz nam coś na temat rocking`owej sceny w U.S.A. (ile jest tam aktywnych ekip, które znasz i która jest Twoim zdaniem najlepsza):

 

Właściwie to w Stanach Zjednoczonych sceny samej w sobie nie ma, ponieważ jest ona jeszcze bardzo mała i składa się z ludzi z poszczególnych miast, które aktualnie tańczą. W San Francisco mamy Forever We Rock i Baby Castle Rockers. W San Diego jest Time To Rock, w Nowym Jorku Dynasty I VII Gems. To głównie te miasta, w których istnieje jakaś scena. W tej chwili zaczęliśmy uczyć kolesi z San Jose, którzy zaczynają budować własną scenę.

Jeśli chodzi o najlepszą ekipę, myślę że to Dynasty Rockers, poważnie, mają członków wszędzie i każdy z nich jest bestią, chciałbym mieć okazje by z nimi powalczyć. Do tego King Uprock jest wciąż aktywny ! Hahahaha!

 

6. Opowiedz nam o rockowych stylach w różnych częściach Nowego Jorku, co o nich myślisz, który jest twoim ulubionym i dlaczego?:

To dobre pytanie, ponieważ będę musiał mówić o kolesiach, którzy są w Nowym Jorku. Wspomnę tylko, że Nowy Jork ma wiele dzielnic takich jak Brooklyn, Manhattan, Queens, Bronx i Staten Island.

Na Brooklynie są Dynasty Rockers i Touch of Rock. Styl Dynasty jest bardzo twardy i agresywny z ostrymi krokami i jerk`ami, można to zauważyć u każdego z członków tej ekipy, szczególnie u King`a Uprock`a i Break`a Easy`ego . Touch Of Rock jest bardziej taneczne, używają kroków stepowych i płynnego poruszania się, z drugiej strony jednak potrafią porządnie uderzyć, można to zobaczyć u Buz`a, Cuz`a i Noel`a.

Oczywiście nie mogę nie wymienić Lil Dave Rockers, którzy są moimi faworytami. Sposób w jaki porusza się Lil Dave jest strasznie płynny, lekki i posiada styl z charakterem. Uwielbiam go…!! Po prostu musisz to zobaczyć !! hahaha !!

Na Manhattanie jest Amigo Rock, który jest jednym z najzabawniejszych kolesi jakich kiedykolwiek poznałem. Jego styl jest właściwą wersją tego co widzisz kiedy bboy`e robią Jerki w stylu „zmiana, zmiana, dół”, ale to oczywiście coś więcej niż tylko to. Jego po prostu trzeba zobaczyć, zdecydowanie!! Pozwoli Ci to zrozumieć dlaczego bboy`e robią „zmiana, zmiana, dół”.

Nie mogę powiedzieć więcej na temat innych dzielnic ponieważ to wszystko co udało mi się zobaczyć podczas mojej podróży do Nowego Jorku.

Jeśli zaś chodzi o FWR… haha… wszyscy mamy głupkowaty styl… haha !!

 

7. Kto jest Twoją największą inspiracją?:

 

Muszę przyznać, że to Lil Dave, o którym już wspomniałem w poprzednim pytaniu. „Ucz się z serca!”, to to co zawsze powtarza. By zrozumieć to bardziej trzeba go poznać i dowiedzieć się czegoś na temat korzeni Lil Dave Rockers. To dopiero gość! Na serio! Haha ! To był wielki zaszczyt móc go poznać i wielkim błogosławieństwem było dla mnie otrzymać od niego w prezencie jako trofeum sweter, który miał na sobie podczas APOLLO!! Szkoda tylko, że sweter nie pasuje, nie bez powodu ma przydomek „Lil” haha !!

 

 

8. Czy jest w Stanach dużo młodych rocker`ów których znasz?:

 

To zabawne, bo właściwie to nie ma ich zbyt wielu haha!! Najlepiej odnieść się do listy, którą Rock Bandit umieścił w dziale uprock`owym na forum bboy.org

 

9. Znasz jakiś rocker`ów spoza U.S.A.?:

 

Tak, oczywiście! Jest ich wielu, ale wymienię tylko tych, których miałem okazję poznać na żywo lub przez Internet:

 

Zaczne od was, chłopaków z Polski: Wawix, Suseł i Kostek, chociaż nie poznałem was jeszcze na żywo. Była też inna ekipa z Polski, która się od nas uczyła, ale zapomniałem kim oni są. Wybaczcie mi.

W Japonii jest Koach, który jest członkiem Baby Castle Rockers, jak i inni którzy uczyli się od Break`a Easy`ego.

W Brazylii jest Guoki razem ze swoją ekipą.

Jin z Korei, który był tu jakiś czas by się od nas uczyć.

Owdogg z Anglii, który także się od nas uczył.

No i Wary oczywiście z Dynasty Rockers.

 

10. Który utwór jest Twoim ulubionym?:

O Stary… trudno jest mieć ulubiony utwór, ponieważ tańczę do tego co leci w danym momencie haha !! Poważnie, po prostu zakładam słuchawki i słucham muzyki codziennie, wszędzie, uczę się mentalnie. Zazwyczaj puszczam kawałek, który w danym czasie bardzo mi się podoba i po prostu przewijam go w tą i z powrotem słuchając momentów do których mogę wykonać ruch za każdym razem w zupełnie inny sposób. Najlepsze jest to, kiedy słuchasz utworu, który już znasz i słyszysz go w zupełnie inny sposób zwracając uwagę za każdym razem na inne instrumenty. Czasem zdarza mi się też, że muzyka której słucham zaczyna mnie nudzić, wtedy nie zawracam sobie głowy słuchaniem jej przez tydzień albo dłużej… haha!!

 

11. Jak powinien wyglądać rocking? (co jest najważniejsze):

Jak powinien wyglądać rocking… hmm… Więc tak, masz tu podpowiedź, która dostałem ucząc się od Pjay`a „Wyglądaj S E X I !!” Hahaha !! Poważnie !! Ale to nie ma tak naprawdę znaczenia jeśli znasz kluczowe elementy…. freestyle… jerk`i… i burn`y, Jerki to fundament rocking`u. Więc zawsze należy pamiętać o tych kluczowych elementach…. możesz być lekki… płynny… ostry… cokolwiek… byle byś nie zapominał o tych najważniejszych elementach tworząc własny „przepis”.

 

 

12. Niewielu ludzi w Europie wie jak powinien wyglądać rocking, a jak jest w Stanach? Jak reagują bboy`e ze Stanów kiedy widzą rocking?:

Jedyne co mogę powiedzieć to, że reakcje są różnorodne, to zależy od tego czy ten kto patrzy wie co widzi. Niektórzy uwielbiają to co widzą. Niektórzy boją się wyjść. Niektórzy zaś są wkurzeni bo zabieramy dużo miejsca tańcząc do całego utworu, przez co nie mogą tańczyć w kole hahaha!! Ale mimo wszystko jesteśmy wielce szanowani za to co robimy.

 

13. Jak Twoim zdaniem będzie wyglądać scena rocking`owa w przyszłości?:

 

Kto wie? Scena dopiero co zaczęła rosnąć, a jej wpływ rozprzestrzenia się na całym świecie. To nie zaskoczenie, że jesteśmy zaszufladkowani razem z bboy`ami, nie mamy jednak wyboru. Z tego co widzę to zależy… Niektórzy mają rocking gdzieś, a niektórzy nie, ale to nie powstrzyma nas od tego co robimy, dalej będziemy robić swoje. Jeśli ludzie potrafiliby nastawić myślenie na właściwy tok, opuścili troszkę swoje ego, byliby sobą to postaraliby się trochę pouczyć. Każdy kto zaczynał bboy`Ing, zaczynał od nauki własnego siebie bazując na tym co widzieli, niedługo to samo stanie się z rocking`iem, to wszystko spowodowane jest tym, że ludzie boją się albo są po prostu zażenowani tym, że aby zostać rocker`em trzeba poznać właściwych ludzi. To właśnie to co my, nowa generacja robimy w tym momencie, czy to przez youtube, lekcje tańca, czy nawet przez wywiady takie jak ten uczymy ludzi jak powinien wyglądać ten taniec. Ludzie w końcu zrozumieją co to jest freestyle, jerk`i, jak wykonywać burn`y i błędne powiązanie rockingu z bboying`iem zniknie.

Jedyną rzeczą, której bym nie chciał ujrzeć, to by uprock był bardzo popularny… zachowajmy ten taniec dla siebie i nie pójdźmy tą ścieżką którą poszedł breaking w latach `80. Świat nigdy nie zrozumie tego tańca, nie jest na niego nawet gotowy haha!! Lepiej żebym nigdy nie zobaczył jakiejś pieprzonej ekipy uprock`owej w America`s Best Dance Crew.

 

14. Czy masz jakieś porady dla początkujących?:

 

Moja rada dla początkujących jest taka:

Bawcie się dobrze podczas tańca. Tu nie musisz mieć negatywnego nastawienia albo ego jak w bboying`u. pier**l to, baw się! Baw się dobrze rzucając sobie nawzajem z przeciwnikiem pyty w twarz, śmiejąc się z tego, mając na twarzy uśmiech hahahaha! Jeśli zaś osoba, której rzucasz pytę w twarz nie jest z tego zadowolona i tego nie rozumie, pier**l jego też! Bo koleś pewnie nie wie w co się pakuje stając naprzeciw Ciebie. Nie pozwól by ego zepsuło klimat na parkiecie. Doceniaj i szanuj każdego!!

 

15. Chciałbyś kogoś pozdrowić?:

 

Pozdrowienia w pierwszej kolejności lecą do Wawixa, Susła i Kostka, także do reszty kolesi uczących się uprock`a w Polsce. Do każdego na świecie, który tańczy z uśmiechem na twarzy. Dla mojej ekipy Forever We Rock! Boogie City Residents! Dla wszystkich kolesi w Nowym Jorku za stworzenie tego tańca, nie mogę się już doczekać kiedy będę mógł tam wrócić, nastąpi to dopier kiedy polepszą się oszczędności hahaha !!

 

 

Na Koniec specjalne pytanie od Susła, co myślisz o byciu wegetarianinem i rockerem? Czy jest to w ogóle możliwe? Hahaha

Hahahaha !! Dla mnie spoko… Co ma wspólnego z rocking`iem Twoje jedzenie? Chodzi raczej o to co PIJESZ!! BUDWEISERY !! Pokój i dzięki za to że mogłem udzielić tego wywiadu. Było zabawnie. Pokój !!

 

 

 

autor, tłumaczenie: Wawix

 

Oryginalny tekst:

 

 

1.Introduce yourself :

 

Name is D Pugz, Deephugz... eh... however its spelled... haha...!! Anyways I go by Pugz to people who really know me. I'm a member of the 1st uprock crew in the west coast called Forever We Rock, and a bboy crew Boogie City Residents. The latter doesn't really matter as this whole interview is going to be more about rocking than breaking anyways... haha...!!

 

 

2. When did you start rocking, how and who taught you how to dance?:

 

I was breaking since 2003 and I started rocking 2005 or 2006... I can't really remember but I do know that it's around the time where I first met Rock Bandit, who was known as Bugid Bandit back then. I already knew Rob Nasty beforehand and I was going to the same school as Wacko. Anyways... it was Rock Bandit who introduced me to rocking.

 

Since I was breaking beforehand, I was more interested in the toprock part of bboying, and of course, the age old question came up. "What's the difference between toprock and uprock?" I've read about uprocking thru online articles from BreakEasy from this site called hiphop-network.com. (I'm mentioning the site just in case anyone wants to read up on it. It's pretty interesting stuff.) I got to see what uprock was thru a clip of Mighty 4... I forgot which year, but it was with King Uprock doing a showcase. Of course, I didn't understand it at first, but I got to see it again thru Rock Bandit when he was in town right when he came back from New York I believe. He explained to me it was 2 different dances but was still confused on what separates the line between the two.

 

At the local practices, where it's open for everybody, Bandit was showing everyone what uprock is and was teaching everyone who cared a sidejerk. He taught me as well of course, and he said he'd teach me more if I kept practicing it, and showed it to him again a week later. I did that and told me to keep working on it. Haha...!!

 

Sometime afterwards, I got a call from Bandit asking to be part of an uprock crew he's starting up, thanks to a vouch from Wacko. Of course I said yes, and it changed my life forever... for... ever... for... ev... er... hahahaha...!!

 

 

3. Tell me something about your crew (how many members there are in FWR, how long youre reping together, how did you came up with the name etc.) :

 

Well, continuing from the last question, right after I got the call from Bandit, we weren't exactly a crew yet... He called and invited me to a secret practice spot meant for ourselves and keeping away from the bboy practice spots. At the practice spot, I got to meet Smokestaxx, who i remembered was a DJ and a bboy as well, but I hardly see him around. There was Smokestaxx' girl, Chungtech. I also got to meet Raff for the first time as well, and Rob and Wacko were also there. It was this group of people that I mentoned that became FWR., and the spot became known to us as "Castles".

Of course, all of us just BEGAN to learn how to rock. Hahaha...!! Bandit was the one teaching whatever he just picked up and learned from his New York trip, along with Rob Nasty when he did his New York trip as well to teach us more newer stuff.

The name situaton came about when everybody was discussing it. We had other names in mind of course. From what I remembered, there was one called Night Burners. Which made sense to me of course since the spot we practice at is outdoors at night. As for the name "Forever We Rock", the name came about thru email conversations between Bandit and PJay71 of Dynasty Rockers. We joked about the name of course, because there were times where we were all really lazy to practice, and we dubbed ourselves "Sometimes We Rock" and "Never We Rock". Haha...!! But with a name like that... you gotta live up to it.

Also wanted to mention, PJay was also the one who gave us our first shirts as well. In a way, he was sort of like our sponsor of the sorts. We named him... the "Godfather". Haha...!!

 

 

4. How often do you train and what do your trainings look like, do you have any special ways of training? any exercises?:

Well I guess I could start off with the schedule we had. We always met up on Wednesday nights and Saturday or Sunday afternoons depending. And the schedule does change depending on everyone's schedule, such as work, school, etc. At first the trainings were more like drills. We begin the session strecthing and warming up and what not. Then each of us individually dance to one whole song, the next person would dance the same. Sometimes we dance without doing jerks to focus more on freestyle, or then we do add jerks, along with burns.We critique each other soon afterwards. We then focused on specific things at a time, such as a certain freestyle step, a jerk, and a burn. Everybody learned the same thing, and everybody made contributions as well. Of course then came the point where we learned as much as we can when it came to steps and movements, then came concepts. Ways for us to dance so to speak. Each of us has the same kind of steps, but we all use them differently. So instead of drilling, we just straight up dance, talk about certain ways to move, battle each other nonstop.

As of now, everyone in FWR is good on their own and we're more focused on teaching now. Of course we've got our juniors Baby Castle Rockers who we are teaching, along with others who come from out of state or country. And we put them thru the same kind of schedule we went thru. Except this time, they get to learn from various teachers who are all practically FWR. Haha...!! Like we would divide the group up and have certain members of FWR teach their group specific things. So all in all, everybody would learn something different everytime. Of course we have to take our time teaching, otherwise heads will explode! Haha...!!

 

 

5. Tell us something about U.S. rocking scene (how many active crews do you know, and which one is the best in your opinion):

In the U.S. there's not really a rocking scene on its own yet. Because the rocking scene is really small and it would consist of the people in certain cities who actualy rock. In San Francisco, we got Forever We Rock and Baby Castle Rockers. San Diego with Time to Rock. New York with Dynasty and VII Gems. And those are the major cities that actually have a rocking scene. Right now, we just started getting cats from San Jose and are about to start their scene going pretty soon as well.

As for the best that I think would be, I'd have to say Dynasty. Hands down. They got guys everywhere and each one is a beast as well, and I'd love to challenge them if I get the opportunity to. Plus King Uprock is still active!! Hahahaha...!!

 

 

6. Tell us something about rockin styles in other parts of New York, how do you feel about them, whose style is your favourite and why?:

 

That's a good question, because that would make me talk about the guys that are in New York. Reminder of course, is that there are different boroughs within New York which are Brooklyn, Manhattan, Queens, Bronx, and Staten Island.

 

Brooklyn had Dynasty and Touch of Rock. Dynasty style was more like a harder aggressive style with sharp jerks and steps, and you can see that with each member of their crew especially King Uprock and BreakEasy. TOR was more dancy like. With tapping steps and a flowy movement but has a big bang at the end of it. You can see that with Buz, Cuz, and Noel.

 

Of course let's not forget Lil Dave Rockers, who I have to say is my favorite!! The way Lil Dave moves is real smooth and it has a character flair going about it. I LOVE IT...!! YOU JUST HAVE TO SEE IT...!! Hahaha...!!

 

Manhattan, there's Amigo Rock, who is one of the funniest dudes I've ever met. His style is the real deal of what you see when bboys do jerks with the shuffle shuffle down stuff. But it's more to it than that of course. He's a must see, definitely!! It'll make you understand why bboys do the shuffle stuff especially learn of his background.

 

I can't really say much about the other boroughs because that's all I really saw in my trip to NY.

 

As for FWR... haha... we're all goofy... haha...!!

 

7. Who is your biggest inspiration?:

 

I'd have to say Lil Dave, who I already mentioned in the last question. "Teach from the heart!", is what he would always say. You'd understand more about that if you met him and learned about the origins of Lil Dave Rockers as well. He is a man's man for reals!! Haha...!! It was an honor to meet him and it was a blessing for me to receive his sweater which he WORE at the APOLLO as a gift and trophy!! Too bad the sweater doesn't fit me. He's called "Lil" for a reason. Haha...!!

 

 

8. Are there many newschool rockers in states that you know?:

 

That's kind of funny, because there aren't many at all. Haha...!! Best to refer to the list Rock Bandit made on bboy.org regarding newschool rockers. Haha...!!

 

9. Do you know any rockers outside U.S.A.?:

 

Yes of course! There's a lot of guys out there, but I'll just name the ones I've met and/or talked to via online or in person.

 

There goes you guys from Poland, Wawix, Gopher and Kostek, although we haven't met personally yet. There was another group from Poland that was also learning from us, but I forgot who they are. Forgive me on that.

In Japan, there's Koach, who is also a Baby Castle Rocker, along with others who've learned from BreakEasy.

There goes Gouki and his group all the way from Brazil.

Jin from Korea who stayed and learned from us for awhile.

Owdogg from the UK who also learned from us.

And Wary of Dynasty of course.

 

 

10. Which rock song is your favourite?:

 

Oh man... it's hard to have a favorite, because I just dance to whatever is on. Haha...!! Seriously I just put on my headphones and I listen to music everyday, everywhere, and I study mentally. Most of the time I'd listen to a song I'd like at the moment and just play it back and forth nonstop listening for parts where I can do a certain part of the song in various different ways. It's especially interesting when you listen to a song you already know but you're hearing it differently such as paying attention to another instrument or so. I'd even get tired of it sometimes as well, and don't bother to listen to it for a week or so. Haha...!!

 

11. How rocking should look like ?(what is most important):

 

How rocing should look like... hmm... well heres a tip I learned from PJay. "Look S E X Y!!" Hahaha...!! Seriously. But it doesn't really matter as long as you have the key elements... freestyle... jerks... and burns. And jerks are what makes it rockin. So just remember those key things... you can be smooth... flowy... sharp... whatever... just keep those 3 things within the formula.

 

12. In europe not many people know what real rockin should look like, and what about U.S.? How U.S. b-boys react when they see rockin?:

Mixed reactions is what I can say depending on who knows what they're looking at.Some love watching it. Some are afraid to step. And some are pissed because we're taking up a whole song and the floor, and they can't cypher... hahaha!! But all in all, we're well respected for doing our thing.

 

13. What do you think rocking scene will look like in the future?:

 

Who knows? The scene has just begun growing and its influence is spreading worldwide. It's a no brainer of course that we're mixed in with the bboys, but it's no choice really. From what I can see is that it depends really. Some guys don't care about rocking, and other do. But that ain't stopping us from doing our thing. Probably if people can get their mindset right and their egos dropped and just be themselves, and just bother to learn. Everybody who started to bboy all began self-taught from what they watched. Pretty soon it will happen the same way with rocking. It's just that people seemed afraid or confused about it because they feel they have to meet the right people in order to become a rocker. But that's we the new generatoin are doing right now. Whether thru youtube, classes, even interviews such as this, we're already showing and teaching people the right way to do the dance. People will understand what freestyle is, what jerks are, and how to do burns, and eliminate the misconception it has to do with bboying.

 

But one thing I don't want to see is this though, uprock being mainstream... let's keep it to ourselves and not let it follow the path breaking went through in the 80's. The world will never truly never understand it and it ain't ready for it. Haha...!! I better see no goddamn uprock crew on America's Best Dance Crew.

 

 

14. Do you have any advices to the begginers?:

 

My advice for the beginners is this. Have fun with it really. It's not like with breaking where you got to have an attitude or ego to go with it. f*ck that, have fun! Have fun throwing cocks in each others faces and laughing about it with a smile on. Hahahaha...!! And if the person you threw the cock at ain't liking it. f*ck him too! Because that dude probably ain't knowing what he getting himself into by stepping in front of you. Don't let egos ruin the dancefloor. Appreciate and respect each other!

 

 

15. Any shoutouts?:

 

Shoutouts definitely goes to Wawix, Gopher and Kostek, and all the other guys learning the rock dance in Poland. To everyone else out there in the world that can dance with a smile on. My crew Forever We Rock! Boogie City Residents! To all the guys in New York for creating this dance, I can't wait to go back again once the economy gets better. Hahaha...!!

 

 

and a special question from Gopher, what do you think about being vegetarian and a rocker? is it possible hahaha?

 

Hahaha...!! It's cool with me. What does what you eat got to do with rocking anyways? It's about what you DRINK!! BUDWEISERS!! Peace easy and thank you guys again for letting me do this interview. It was fun!! Peace!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Używając strony akceptujesz: Warunki użytkowania, Regulamin i Polityka prywatności.