Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

w hip hop dance to sie chyba każdy styl tańca przyda. ruszaj na warsztaty zamiast pisać zbędne tematy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jest to taniec wywodzacy sie z ragga i afrykanskich tancow, przeksztalcony na ciagle "szejki" posladkami do bardzo taniej muzyki reggeaton.

osobiscie uwazam ze to taniec marny, jednak jak czasem ogladam filmy z zawodow jak np shake ya booty to dla oka bardzo mile :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"Shake ya booty" akurat z dancehallem za dużo wspólnego nie miał.

I prosze powstrzymajmy sie od ignoranckich tekstow w stylu "ciagle "szejki" posladkami do bardzo taniej muzyki reggeaton" bo czuje sie troche jakbym slyszał jakiegoś pana od klasycznego który na bboying mówi "ciągłe krecenie sie na głowie do bardzo taniej muzyki hiphopowej". Tak samo jak bboying, popping czy locking - dancehall również ma swoją kulture, historie i podstawy.

Pisanie o tańcu, jakimkolwiek tańcu, że jest "marny" nie mając o nim pojecia (hint: dancehall to Jamajka, a nie Afryka) - dużo bardziej świadczy o autorze tych słów, niż o tańcu o którym sie wypowiadał. I nie świadczy o nim najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

po prostu uwazam, ze jest to taniec wypromowany jedynie przez you can dance, gdzie widziec go mozna bylo w wersji jaka opisalem.

moze i ma swoja kulture, podstawy i tak dalej, jednak nie wiem czy ta kultura i podstawy ma w Polsce jakiekolwiek znaczenie, bo z tego co widze i slysze - zadnego.

dancehall to teraz to co powiedzialem - ciagle szejki do szana pałla.

takie jest moje zdanie i go nie zmienie - moze to bardzo zle o mnie swiadczy, jednak widzac jak kolejna babka mocno tupie, krecac posladkami naprawde nie chce mi sie zglebiac historii i fundamentow tego tanca. nie widzialem innej formy dancehallu. ograniczanie sie? moze i tak, jednak nie z mojej winy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a ja powiem tak.. widziałem dancehall z bliska i nawet próbowałem. Jeśli nie tańczyłeś nie wiesz że to nie tylko "szejki" i nie tylko "tania" muzyka. Przy NewAge czy NewStyle dziewczynom może się jak najbardziej przydać.. poznają swoje ciało i wydobywają więcej kobiecości więc nie można mówić że Dancehall jest "wypromowany przez YouCanDance" bo tak nie jest i kropka. spotkałem się już z tym gatunkiem przed kilku laty i będę trzymał się przy tym że żaden taniec nie jest "tani" ani niepotrzebny.

Dziewczyno. Próbuj wszystkiego. Dancehall napewno Cie nie zdegraduje do niższego poziomu.

pięć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Osobiście twierdzę, że jak kazdy taniec, i ten został skomercjalizowany. To normalne. Ale jego rootsy są tak samo ciekawe, mają niesamowity klimat. Faktycznie, jak wszystko, Dancehall został uproszczony do 20stu kroków. Teraz jak znasz Over Your Head i Air Forece1 jesteś mistrzem. A dancehall ma nazwanych kroków ponad sto i nie kończy się na nich. Z Jamajki do Polski daleko, ale tak na prawdę daleko jest ludziom z mentalnością "Polaka malkontenta supermencia no matter what" dotrzeć do takich informacji.

Ja tańczę dancehall bardzo amatorsko dla zajawki i nie ma to nic wspólnego z shake'ami. Ja wolę jego męsko wersję... i podsumowując napisałam ten post, bo urzekł mnie tekst do dziewczyn :)

Dancehall jest tak samo męski, jak damski ;)

Co do jego przydatności, twierdzę, że faktycznie poszerza świadomosć naszego ciała, a jak napisał Zolski do Hip-Hop Dance wszystko się przyda. Ja skupiłabym się jednak najbardziej na stylach jak Popping i Hype.

Na koniec chciałabym jeszcze dodać, że urzeka mnie taniec nauczany w pewnych szkołach tańca o wdzięcznej nazwie Hip Hop Dancehall, który w rzeczywistości jest New Age'em i Vogueing'iem. Nazwa ta brzmi dla mnie jak Contemporary Break Dance-o-Popping-Jazz-Jump Around, w szczególności gdy przełożę ją na rzeczywistosć :D

Przestrzegam przed doborem zajęć zarówno z Hip-Hop'u jaki Dancehall'u. Wymagajcie od swoich instruktorów i poznawajcie prawdę.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w Polsce znam tylko 3 osoby które maja jakie kolwiek pojecie o dancehallu

3 miesiące temu gościłem jamajska grupę dancehallową . gdy zobaczyli filmiki dotyczące polskiego dancehallu , mieli niezły ubaw

co 2 misiące w Krakowie gości King z ekipami z jamajki

Apeluje do psełdo instruktorów dancehallu odpuscie sobie , jeśli nie zrozumiecie idei dancehallu to nie jestescie w stanie nikogo nauczyć , psujecie tylko styl.

nie jestęście sie w stanie naucyć youtuba tego stylu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widze ze nikt mnie nie zrozumial.

Nie krytykuje dancehallu! Gdyby w Polsce wygladal on tak jak na Jamajce i utrzymywal dobry poziom, nie znizajac sie do ciaglych SZEJKOW jak to mamy czesto okazje zobaczyc w TV czy na zawodach z Hip Hop Dance. Dziewczyny, nie majac pojecia o dancehallu wychodzac robia caly czas szejki, nie potrafiac nic innego, czesto nawet nie trafiaja tym w muze, ale sa laskami wiec uwazaja ze jak potrzasa bedzie git. Moja przyjaciolka tanczy dancehall od wielu lat i uwierzcie mi, umie to robic, jednak gdy widze co robia z nim w Polsce to lapie sie za glowe, bo malo tu fundamentow, przewazaja same powery - szejki :D

Jako do tanca mam szacunek, oczywiscie, jednak nie do takiego jakiego mam okazje widywac!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Studenckie Dni Otwarte w FNF Dance Studio

8 październik (sobota) i 9 październik (niedziela)

Na zajęcia zapraszamy wszystkich chętnych

Przyjdź i wybierz zajęcia idealnie dopasowane do Twoich potrzeb.

Niesamowita energia! Ciepła atmosfera! Pełne dynamiki zajęcia!

Jest to doskonała okazja do zapoznania się z ofertą Studia i

przygotowania się do kolejnego sezonu.

Każdy z Was będzie mógł spróbować swoich sił w wielu technikach tanecznych u Najlepszych Instruktorów z kraju! A wszystko to całkiem BEZPLATNIE!

Grafik zajęć na stronie: www.fnfdance.com

Zapisy przyjmujemy pod adresem: marketingfnfstudio@gmail.com

Przy zapisie należy podać Imię, Nazwisko, Miasto, godzinę zajęć oraz

numer telefonu.

Uwaga! Ilość miejsc ograniczona!

(Prosimy więc o wybranie dwóch grup, jeśli będą wolne miejsca będzie możliwość dopisania się na więcej lekcji)

Jeśli zapomnisz wysłać mail przyjdź i zapisz się na miejscu

Chcemy podzielić się z Wami naszą Pasją!

Najlepsze zajęcia! Najlepsze ceny w sezonie!

post-7495-0-00230300-1317293191_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi