Skocz do zawartości
_kassey_

Z KTÓRYM POPPEREM CHCIELIBYSCIE MIEC WARSZTATY W POLSCE?

Rekomendowane odpowiedzi

Zakladam tego posta ze wzgledu na organizatorow warsztatow i zawodow by wiedzieli z kim robic warsztaty przemyslcie sobie to dobrze bo dobry tancerz nie zawsze = dobry nauczyciel ,nie kazdy potrafi przekazywac wiedze wiec stawialabym na popperow z doswiadczeniem i najlepiej z USA i Japoni gdyz mysle iz sa bardziej kompetentni

ok ja zaczynam

1. Poppin Pete !

2. Suga pop

3. Poppin Taco!

4. Gucchon

5. Dino

6 .Bruce Ykanji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

bez urazy, ale:

1. organizatorzy warsztatow doskonale znaja te nazwiska. problemem nie jest znajomosc ksyw i ich umiejetnosci, a czesto problemy organizacyjne (kasa, terminy, miejsce), a czasem himerycznosc niektorych tancerzy. wiesz jakiego rzedu kase trzeba wylozyc zanim wogole ich sie tu sprowadzi i to bez gwarancji powodzenia warsztatow?

2. zawsze w takich przypadkach pytam: czemu sama nie zorganizujesz warsztatow z ludzmi z Twojej listy? moze byc w tej kolejnosci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

niestety Fab1 ma jak zwykle racje. Nie chodzi już o brak świadomości organizatorów a okrutne problemy organizacyjne i finansowe z tymi ludżmi związane. A co do listy to jakby koleżnka chciała ogarnąć warsztaty to nie polecam zaczynać tej przygody o Taco, nie ogarniesz go z tego co słyszałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
KITE i oddam każde hajsy żeby na niego pójść 8)

Ja dam sie zgwałcić za workshopy z nim! Ponadto jeszcze chciałbym Tetsu-G i Acky-san! :roll:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
KITE i oddam każde hajsy żeby na niego pójść 8)

Ja dam sie zgwałcić za workshopy z nim! Ponadto jeszcze chciałbym Tetsu-G i Acky-san! :roll:

Jakby była to jedyna możłiwość to równiż się na nią zgadzam! :D A dokładając jeszcze to chciałbym bardzo ale to bardzo z Pharside'em, jaram się nim maks!

a)pfff wlasnie o to chodzi ze chce zorganizowac warsztay w przyszlosci i wlasnie mam zamiar cos robic

B) wlasnie ze sie nie zgadzam bo organizatorzy nie wiedza kogo sciagac ? np na warsaw ch taka wielka impreza mogliby sciagnac cale EB bo maja na to fundusze ale organizator sie nie zna kompletnie ! sciagaja zeby ktos show zrobil w poppig i tyle

c) juz wiem czemu nie wchodzilam na forum przez 2 lata

zegnam was

posta napisac to odrazu sie spinaja i krytykują

narazie!

;DDD

Piaskownica w prawo ----------------->

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a)pfff wlasnie o to chodzi ze chce zorganizowac warsztay w przyszlosci i wlasnie mam zamiar cos robic

B) wlasnie ze sie nie zgadzam bo organizatorzy nie wiedza kogo sciagac ? np na warsaw ch taka wielka impreza mogliby sciagnac cale EB bo maja na to fundusze ale organizator sie nie zna kompletnie ! sciagaja zeby ktos show zrobil w poppig i tyle

c) juz wiem czemu nie wchodzilam na forum przez 2 lata

zegnam was

posta napisac to odrazu sie spinaja i krytykują

narazie!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kasiu nie obrazaj sie:)

tak jak rozmawialismy wczoraj ten temat powininen byc poradnikiem dla organizatorow zawodow, wiec sprawa warsztatow to tylko czesc na ktora ludzie powinni zwracac uwage.

oczywiscie Fabian masz racje z tym, ze zamiast narzekac to mozna zorganizowac samemu impreze. z drugiej strony jezeli ktos juz organizuje bibe to moze ja tak zrobic, zeby kazdy tancerz byl zadowolony i tu wydaje mi sie, ze Kasia miala na mysli zmiany imprez cyklicznych, ktore maja troche nie wykorzystany potencjal.,

przykladowo:

-warsaw challenge co roku sciaga ludzi ktorzy maja zrobic dobre show dla publicznosci. Mr Wiggles dwa lata temu to strzal w dziesiatke, ale zeszloroczni sedziowie nie spisali sie, nie wspominajac o Dj'u, duzo osob tez narzeka na wielka scene pozbawiona ludzi...to troche wylacza klimat.

-rytm ulicy...dlugo by wymieniac przede wszystkim forma zawodow, DJ!! i sedziowie

-funk all ostatnie dwie imprezy to duze wpisowe, a mala troska o tancerzy

zeby bylo jasne TO NIE SĄ ŻADNE DISSY, szanuje ludzi, ktorzy organizuja imprezy, wiem, ze jest to trudne i dzieki tym ludziom mam gdzie jezdzic na zawody.

Chodzi mi tu o wykorzystanie wlasnych mozliwosci, wcielenie sie w tancerza na tych zawodach, bo nie ukrywajmy, ze tancerze robia najlepsze biby (Cetowy, UDP)

Podsumowujac:

-zawody sa dla tancerzy nie dla publiki, nie dla organizatora. to tancerze sa glowna atrakacja szanujcie ich!

- Dj to najwazniejsza osoba na imprezie, nie mozna zalowac siana na niego. to nie moze byc przypadkowa osoba z klubu posiadajaca serato, musi znac kazda kategorie, musi miec zapas swiezej muzy, a nie dwa albumy bidu z ktorych gra cala bibe.niestety u nas brakuje dj's ktorzy sa wciagnieci w taniec, wiekszosc ma muze od ludzi ktorzy tancza, bo sami nie szukaja,

-sedziowie...powinni byc to ludzie dojrzali z doswiadzczeniem, bo skill nie zawsze idzie w parze z wiedza. warto naprawde robic sondy tak jak ostatnio przy Big Dance Elite czy Funk all.

-atmosfera... warto pomyslec o tym co zrobic by ona byla...dla mnie jak i dla wielu osob najlepszy klimat jest gdy jest wokol parkietu pelno ludzi (a przy tym, zeby byla opcja wejscia na swoja bitwe do srodka)

na klimat wplyw ma tez prowadzacy, ktory umie poruszyc publike zeby nie byla kolkowata.

-kategorie...(tylko moje osobiste spostrzezenie)....czasem jest ich za duzo i ludzie naprawde padaja za nim dotrwaja do swoich kategorii

moje zdanie podziela wielu popperow i dlatego mysle, ze warto o tym co raz czesciej mowic i oczekiwac zmian, bo sa to zmiany mile widziane przez wszystkich!

PS sorry za bledy spieszylem sie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy wybieraniu sędziów nie sugerował bym sie tez tylko skillem danego kota tylko wartosciami merytorycznymi ktore moze nam przekazac (historia,inspiracje opis innej sceny,inne czasy)

J Rock,Popula,Jazzy J,Mr Animation,Chuco to moje typy zwlaszcza 2 ostatnich panów w Europie jeszcze nie widzialem a mysle ze spotkanie z nimi moglo by byc niesamowite zwłaszcza że sami rozwijali w pewien sposób ten taniec!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak sprowadzisz pop'n'taco to mogę być twoim seksualnym niewolnikiem :). Wiele osób jest ciekawych jak on tańczy, nie ma wiele klipów z jego tańcem, z resztą w tym kraju przydałaby się wiedza o animation, a z tego co wiem to jest on niezłym kotem tego stylu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Taco i Mr Animation są ciezko osiągalni, ale JRock ma prywatną uczennicę w Czechach, którą miałem przyjemność poznać (powiem Wam, że laska jest świetna), Kite był na SDK w Czechach, więc wszystko jest możliwe ;)

Ja proponuje ktoregoś z tych panów z przekazu znajomych z Czech świetnie prowadzą, dają dużo wiedzy, zajebistej inspiracji i motywacji. Oprócz tego potrafią przekazać to, co pokazują w przyzwoity i rzetelny sposób.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zgadzam sie w 100% z Bieniem i warto rozmawiac o tym co zmienic ,jak powinny wygladac zawody

w koncu to impreza dla NAS nie publicznosci czy organizatorow

Peace!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jakbys sie interesowala tym co sie dzieje na scenie to bys nie mowila ze na wch nie sciagaja graczy 2 lata temu byl wiggles i warszataty z nim 10 stycznia tego roku tez byly z nim warsztaty i zapewniam cie ze ludzie w polsce siedzacy w temacie maja swiadomosc kogo sciagac...tylko jak fab slusznie zauwazyl czesto przeszkoda sa fundusze pis

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Driver kurwo ! :D za***ie ci zaraz ! ja nie siedze w temacie?

bienio juz wspomnial :

"-warsaw challenge co roku sciaga ludzi ktorzy maja zrobic dobre show dla publicznosci. Mr Wiggles dwa lata temu to strzal w dziesiatke, ale zeszloroczni sedziowie nie spisali sie, nie wspominajac o Dj'u, duzo osob tez narzeka na wielka scene pozbawiona ludzi...to troche wylacza klimat.

" Wielka impreza ,maja takie mozliwosci ze cale EB by mogli sciagnac ,ale niestety....

ok spadam z forum i juz tu nie wchodze bo widze ze jestescie nastawieni tylko na spiny podczas gdy ja tylko zadalam proste pytanie i chyba tylko alkowy na nie odpowiedzial KOCHAM CIE ALKOWY :D

Peace!

KATE

-------------------------------------------------------------------------------------

zamykam temat!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a skad wiesz jaki budzet ma WCh i jakie uwarunkowania?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
przykladowo:

-warsaw challenge co roku sciaga ludzi ktorzy maja zrobic dobre show dla publicznosci. Mr Wiggles dwa lata temu to strzal w dziesiatke, ale zeszloroczni sedziowie nie spisali sie, nie wspominajac o Dj'u, duzo osob tez narzeka na wielka scene pozbawiona ludzi...to troche wylacza klimat.

Przepraszam, za pesymistyczna nute:

Bieniu, jak juz mowilem, niektorzy tancerze sa himeryczni, a ciezko jest zalatwic kogos nowego w miesiac, jak juz masz wszystko dopiete i zamkniety budzet, a wiekszosc dobrych tancerzy rekrutuje sie na miesiace przed eventem, bo maja tak zawalony kalendarz, ze hej.

wiem, ze chcecie zyc w przeswiadczeniu o raju dla tancerzy, ale impreza jest dla tych, ktorych jako swoj cel wyznacza inwestor/sponsor. tego sie nie zmieni. jak sam zaplacisz za wszystko mozesz robic impreze bez widowni i tylko dla tancerzy... niestety interesy tancerzy i sponsorow sie nie pokrywaja... to samo czesto dotyczy i miejsca niestety.

nie zrozumcie mnie zle. bardzo chetnie sam zorganizuje wam jam w Wawie na ktorym pogra fajny DJ, bedzie sie mozna poruszac itp, ale powiedzcie mi ile z was przyjedzie na ten jam? bo wybaczcie, ale jesli organizuje impreze, na ktora przyjdzie mi 4 popperow i 500 osob z innych klimatow albo jak sciagne dobrego talkboxera, ktoremu bede musial zaplacic krocie, a ludzie (widownia) wyjda mi gdy tylko zacznie sie koncert, to nastepnym razem klub nie zgodzi sie na taka bibe...

przez ponad rok mielismy sesje treningowe co tydzien z ogromna sala z lustrami zupelnie friko. ile/ilu z was do nas przyjechalo zeby z nami potrenowac?

ile z was bedzie przyjezdzac jak znowu je uruchomimy?

reasumujac: niestety czasy rewolucji ideowych minely w latach '70 i poki co nie widac zeby wracaly. teraz swiatem rzadzi kasa, marketing, sprzedaz, PKB i cala ta ekonomiczna nomenklatura.

co do reszty zgadzam sie z Bieniem zupelnie.

i jeszcze na koniec: ponoc popin taco juz nie tanczy i ciezko jest sie z nim dogadac...

natomiast co do pozytywow, zerkajcie czasem na Wawe... w najblizszym czasie bedzie sie dzialo u nas troche...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wydaje mi się także, że należy być cierpliwym. Wielu tancerzy w Polsce porównuje imprezy u nas z imprezami za granicą, co jest normalne w końcu wielu polskich tancerzy było za granicą, a jeszcze więcej oglądało tony filmików z zagranicznych imprez i ma jakieś tam porównanie.

Wspominałem o cierpliwości, to teraz do niej wracam. Nie należy zapominać, że w funkstylach Polska jest trochę z tyłu jeżeli chodzi o inne państwa, co prawda ostatnimi laty to wszystko się poprawia, imprez jest coraz więcej, przyjeżdżają nawet takie światowe gwiazdy jak Wiggles, a jutro w Koszalinie będzie Shabba-Doo (swoją drogą wydaje mi się, że nie we wszystkich innych europejskich państwach już był).

Wszystko będzie się zmieniać na lepsze z czasem, oczywiście potrzebna do tego jest praca wszystkich razem. Zakładając chociażby takie tematy i się tu wypowiadając w jakiś sposób można coś zadziałać. Ważna jest też praca każdego z osobna, by w przyszłości na imprezach byli dobrzy DJ'e i MC, ktoś teraz musi ostro ćwiczyć by potem zachwycić społeczność tancerzy.

Oczywiście tacy (no może nie zachwycający, ale nieźli) na pewno w Polsce już są (nie orientuję się w tym dobrze i nie wiem kto i gdzie), ale mogłoby być ich więcej, przydałby się taki polski Dj Mulder.

A jeżeli chodzi o tancerzy, z którymi chciałbym mieć warsztaty, to moje typy są takie:

JRock, Acky, Popping Pete.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wlasnie ludzie by przyjezdzali na sesje treningowe i jamy ale tak jak rozmawialismy z bieniem nie ma nigdzie informacji o nich proponuje zalozyc topic JAMY I ZAWODY i tam wpisywac kazde chocby najmniejsze jamy czy sesje treningowe , mozemy sie zbierac na te imprezy w klubie w warszawie ! czy w gdansku albo na salce u bienia ja jestem za ! tylko trzeba to rozglosic wsrod popperow i powiedziec zeby ruszyli tylki :D) :)))

peace!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dopisze cos spod serca, bo mi sie nazbieralo... a'propos warsztatow, jamow, treningow. postaram sie przy tym nie klac, ale jesli mi sie zdarzy, to od razu przepraszam zwyklych czytelnikow i moderatorow. nie jest to tekst do osob, ktore zjadly zeby na tancu i swoje wiedza. dla uscislenia powiem, ze jest ich w tym kraju moze z 10-15 i nie licze siebie do tego grona.

narzekacie non toper, ze nie ma warsztatow z Popin' Petem, Slick Doggiem itp. (Kate, nie jestes jedyna w tej kwestii, nie bierz tego do siebie) rozumiem, ze coraz wiecej z was jest na poziomie conajmiej europejskim i w Polsce nie maja sie juz czego uczyc, bo taki np. Lipskee to jest dobry dla malolatow (przeczytalem ostatnio tu http://www.break.pl/forum/viewtopic.php?t=16265 ze warsztaty z Lipskim zostaly odwolane ze wzgledu na brak chetnych). w tym samym czasie czytam w temacie Funk All 5 jakie to slawy chcecie zobaczyc jako sedziow. JRock, JSmooth, Kite, Popin Pete...

Teraz bedzie ostrzej:

Zasrane gnoje ruszcie swoje niedouczone d*py najpierw na warsztaty z podstaw np. u Lipskiego, bo w wiekszosci nic jeszcze nie umiecie, a nauka z filmow z YT konczy sie niedorobionym bite'owaniem cudzych rzeczy. ruszcie d*py na rytmike, bo wiekszosc z Was nie slyszy muzyki wogole, nie mowiac juz o rozpoznawaniu kawalkow. i nie chodzi o to zeby dac chlopakowi zarobic (choc przy tym ile pracy wlozyl w ten taniec moim zdaniem mu sie przynajmniej tyle nalezy), ale zeby potem nie blaznic sie na warsztatach u ludzi z zagranicy kompletna nieznajomoscia tematu (to tak na kanwie tego, ze czesc ludzi myli waacking i voguing...).

jest temat o jamach i treninagach Poppingu i Lockingu w odpowiedniej czesci forum. ile jest tam wpisow? ergo jak rozumiem trenuje i jamuje tylko UDP?

zastanowcie sie prosze zanim obrzucice blotem tych "organizatorow" ze nie sciagaja ludzi, ze sie nie macie gdzie uczyc, ze nie ma warsztatow itp. jak maja to do K.N. robic, skoro nie ma gwarancji, ze przyjdziecie?

ale bo jest daleko, ale bo nie mam pieniedzy, ale bo mi sie nie chce... taka macie gowniana zajawke... nie stac was na wycieczke do Lipskiego, a na Kite'a bedzie was stac?

Peace.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
zastanowcie sie prosze zanim obrzucice blotem tych "organizatorow" ze nie sciagaja ludzi, ze sie nie macie gdzie uczyc, ze nie ma warsztatow itp. jak maja to do K.N. robic, skoro nie ma gwarancji, ze przyjdziecie?

ale bo jest daleko, ale bo nie mam pieniedzy, ale bo mi sie nie chce... taka macie gowniana zajawke... nie stac was na wycieczke do Lipskiego, a na Kite'a bedzie was stac?

POPIERAM!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja myślę, że wiele wpisów z 'pragnieniami' (w tym i jeden mój) wcale nie należy do osób, które narzekają, nie kojarzę jeszcze wypowiedzi i ludzi na tym forum, ale niektórzy po prostu napisali tam bo...

mają pewne marzenie, które chcieliby zrealizować, tutaj czasami nawet nie chodzi o to, żeby mieć warsztaty, ale żeby tego kogoś zobaczyć, czy być ocenianym podczas bitwy/prezentacji.

Czasami niektórzy śnią wręcz o tym, żeby ze swoim popperem - idolem zamienić kilka słów albo być przez niego ocenianym. I analogicznie jest z tancerzami innych stylów, ale to chyba wiadomo.

Pamiętam, że kiedy ja zaczynałem się uczyć to bardzo szybko odkryłem wielu tancerzy, których teraz uważam za swoich poppingowych guru. Zaczęło się oczywiście od Electric Bogaloos.

Kiedy zobaczyłem ich filmik pomyślałem sobie "Aha... to dzięki nim tańczę popping" (oczywiście wtedy nie wiedziałem, że sprawa nie jest taka prosta i oni tak naprawdę nie wymyślili wszystkiego) no i niesamowicie mnie to zajarało, to, że mogę w internecie oglądać ludzi, którzy kreowali i w pewien sposób nadal to robią coś czym ja się teraz zajmuję.

Za 100 lat jeżeli popping nadal będzie tańczony to nikt nie będzie już mógł powiedzieć, że tańczył to w czasach kiedy żyli twórcy tego stylu. Pomyślałem więc sobie, że jeszcze lepiej byłoby zobaczyć któregoś z nich na żywo ooooo to byłoby dopiero coś, a mieć fotę z którymś z nich? To tak jakby jakiś muzyk mógł uścisnąć rękę Chopina.

Podobnie jest z innymi tancerzami, zobaczyłem kiedyś jak tańczą, potem jak palą innych na turniejach i jaki mają niesamowity styl i wszystko zatoczyło koło, znowu pojawiło się marzenie, żeby daną osobę zobaczyć na żywo.

Ja myślę, że to jest właśnie pozytywny objaw zajarania tańcem, jeżeli nawet jedne z największych marzeń danej osoby są związane z tańcem.

Ja wiem o co chodziło w Twoim poście fab1, chodziło o ludzi, którzy psioczą, marudzą i pier**lą smutki, a jak przychodzi co do czego to się jeszcze ośmieszają.

Ale chcę tylko powiedzieć, że nie należy każdego, kto ma pewne marzenie by spotkać zajebistego tancerza, a nie chce jechać do lispkeego uważać za dzieciucha. Wręcz przeciwnie, niektórzy mają takie marzenia, bo bardzo poważnie podchodzą do tańca, który jak wiadomo wciąga w wir i nie wypuszcza.

Nie chcemy ludzi, którzy narzekają mimo, że sami nie zasługują na to by ktoś dobry ich oceniał, ale ludzie, którzy mają marzenia, które chcą zrealizować i nie narzekają, ale grzecznie czekają na odpowiedni moment - dla mnie to nie jest nic złego.

No to się rozpisałem :P.

Peace.

PS

POPIERAM!

Dużo to wniosło do tematu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi