Skocz do zawartości
Chaoss

no to moje rok breakdance

Rekomendowane odpowiedzi

Breakdance to nie są tylko powermovsy ale istnieją także dropy, toprocki, freezy i footworki. To tylko kilka powerów, a to nie na tym polega. Jak chcesz tańczyć to ćwicz toprocki, dropy, freezy, footworki, rób własne sety. Powermove to tylko dodatek do tańca. W ogóle to tu tańca nie było. Ćwicz dalej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie tyrajcie tak młodego.

Słuchaj. No coś tam ogarnąłeś,ale...

http://www.break.pl/czytelnia

1)Poczytaj te artykuły bardzo, bardzo, bardzo, ale to bardzo uważnie. Musisz ogarnąc czym jest bboying, a do tego potrzebna jest wiedza.

2)To co Ty tu pokazałeś to Power Moves, może dwa freeze'y i jak sam napisałeś "tricki"(salta itp.). Wiadomo, że nauczenie się tego to ciężka systematyczna praca, ale to mimo wszystko nie jest taniec. Pamiętaj, że breaking to taniec z elementami akrobatyki,a nie akrobatyka z elementami tańca. Zacznij teraz oglądac tutoriale do Toprock'ów, Footwork'ów i Drop'ów. Oglądaj walki z takich imprez jak Circle Prinz, Freestyle Session, Hip Opsession, Warsaw Challange, Floor Wars, Over The Top, aby zrozumiec i zobaczyc prawdziwy bboying.

Zastosuj się do porad, czytaj dużo wywiadów, artykułów i rozwijaj się, a na pewno będziesz dobrym bboy'em. Zacząłeś naukę od końca. Teraz będziesz miał przez to problem z osiągnięciem odpowiedniego flavour'u w tańcu. Ale jest to spokojnie do nadrobienia(myślę, że zajmie Ci to nie cały rok załapanie podstaw). Jak sam napisałeś...Kto się poddaje ten nic nie warty pył. Wiec do roboty...Peace...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masz w miare dobre przygotowanie fizyczne, ale zeby mowic o bboyingu to przetan sluchac techno i albo nabierz wiedzy, albo niech ktos ze szkolki w poblizu Ci pomoze..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fresz ma racje musisz sięgnąć do materiałów pooglądać poczytać czym jest bboying. Pokazałeś same powery a nie powery czynią z ciebie bboya zainteresuj sie footworkiem, toprockiem i przestań tańczyć do techno. I pamiętaj najważniejsze jest Flava i Styl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To co to jest bboying jeszcze poznasz w czasem, ogólnie jeżeli chodzi o roztańczenie itp. Poczytaj sobie o podstawowych ruchach w top rocku footworku i jakieś freezy do tego i się skup również na tym. Po za tym ćwicz dużo, dużo powera, więcej niż resztę puki twoje ciało jest jeszcze bardzo elastyczne, ale przy tym nie odrzucaj innych elementów. UCZ SIĘ TOPROCKÓW I FOOTWORKÓW W DWIE STRONY!!!! Da ci o wiele więcej możliwości w przyszłości i pozwoli na dużą swobodę poruszania się na parkiecie. Jak dasz radę to powerów też możesz w dwie strony się uczyć

, czym wcześniej zaczniesz się na tym skupiać, tym łatwiej będzie ci w przyszłości.

Pozdrooo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

teraz to wyszedlem na szpanera ktory nie wie co to break i tylko tricki pokazuje.mi chodzilo czy np jak na jeden rok mialbym co pokazac bo niektorzy mi mowia ze takie tricki po 2 tygodniach sie nauczyli no i w ciagu najblizszego tygodnia nagram i wrzuce sam taniec ;D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak robisz footworki to biodra do góry. Popracuj nad flow. Nie wchodzisz czasami w bit. Popracuj nad dropami bo cieniutko. 0.30 jakieś dziwne wymachy nogami. Pamiętaj; Ćwicz dużo, wykorzystuj trening na 100%, nie załamuj się i myj zęby 3 razy dziennie. Nara

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No widać że słuchasz muzy - wjazd z bluzą bardzo dobry. Widzę mega flava gorący jak lawa !!! Fajne trampki też zauważyłem. Lżej w takich zdecydowanie co nie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ło stary

1. Spróbuj dobrać muzykę z tego działu

http://break.pl/forum/viewtopic.php?t=16694

olej techniawy chyba, że idziesz z bibojką na remize

2. To jest TANIEC z elementami akrobatyki, NIGDY odwrotnie

3. Nie spinaj sie tak na stylach, staraj sie wyluzować i bawić się muzyką

4. Podaruj sobie elementy rodem ze step up albo you can dance (mówię tu o czymś typu motyw bluzy)

5. Nie machaj bezmyślnie nogami bo to ma być taniec a nie rozbiegówa

6. Jesteś straszny szałaput na footworku :D jak się wywalisz to próbujesz zrobić cokolwiek co raczej nie wygląda dobrze (filmik z tańcem 0,27 sek- 0,31 sek)

Jeżeli chodzi o powerki to na crickecie staraj się jak najdłużej obracać na nadgarstku bo przez to uzyskasz lepszy napęd, raczej daruj sobie skakanie na rękach (chyba, że bardzo się uprzesz) jak już skumałeś przejście przez rączkę w barach to popróbuj wchodzić od góry, będzie większy pęd

Nie łam sie i ćwicz dalej

DŻEKI CZAN OR DIE!

Siema

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ale to znaczy ze nie jest tragicznie???te footworki i top rocki nagralem bez przygotowania od razu wlaczylem kamere i tanczylem wiem ze bez butow lipa bo sie slizgam strasznie ale naprawde teraz nie mialem kiedy nagrac bo warunkow w tym tygodniu zbyt nie mam ciezko mi nauczyc sie dobrze tanczyc bo tu nie ma mnie kto uczyc nikt w okolicy sie tym nie zajmuje a jak juz to sami nic nie potrafia bo dopiero zaczynaja ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

haha stary to co Ty chciałeś robić choreografie z top rockiem i footworkiem etc ? Nawet nie żartuj w ten sposób :D nagranie takiego filmu to jest góra 1 min roboty człowiek więc bez spiny. Ja też sie sam uczyłem i nie miałem internetu z filmami i poradami co i jak mam robić także Ty raczej też dasz rade. Jak ukierunkujesz się w dobrą stronę to może coś z Ciebie będzie.

Gdzie mieszkasz ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Za cierpliwość w oczekiwaniu na oceny itp następne warsztaty organizowane przeze mnie masz free!!! Podstaw będziesz się mógł nauczyć od najlepszych kotów takich jak np Pompon i Jezus resztę sobie pooglądasz i dowiesz się co nieco !!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

:shock::arrow: 0.27 - 0.32 co to jest?!moze i powery ci wychodzą ale ten top rock i footwork?masakra.///Co za różnica czy kręciłeś go na szybko czy nie/// lepiej troche pocwicz...

jeszcze jakis dobry bit z mojej kolekcji__--__

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no to mam pare pytan:

1.zauwazylem ze robie w footworku prawie ciagle to samo tzn macham nogami w kolko co wcale dobrze nie wyglada wiec co (poza tym ze nie mam bioder w gorze i za malo ruchow) robie jest zle??

2.co jest nie tak w toprocku?(wiem ze nie wyglada fajnie ale tez moim zdaniem nie wyglada tragicznie)

3.w jaki sposob mam wycwiczyc dropy?

4.czy czeste powtarzanie ruchow pozwala na stopniowe podnoszenie efektywnosci ich wykonywania czy po prostu trzeba zalapac technike??

no tak poza pytaniami znam pare footworkow uswiadomilem sobie ze przez caly rok glownie top rocka(czasem) tricki i powery (codziennie pare godzin) a footworka-raz na kiedys.ja mieszkam niedaleko mysliborza (zachodniopomorskie) i co 2 tygodnie jezdze na gielde do gorzowa i jestem tam od 7 do 14 kiedys sobie myslalem zeby placic komus tzn bboyowi ktory by przychodzil i mnie uczyl podstaw bo wiem ze tym powinienem sie zajac zamiast powerow.uswiadomilem tez sobie ze bez opanowanych podstaw w dobrym stopniu powery sa mniej uzyteczne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ło to troche nie w moją stronkę. Stary najlepiej uczyć się samemu, po co płacić komuś jeżeli możesz wykumać pare rzeczy sam, poza tym teraz masz internet więc jeszcze łatwiej. Wbijasz w czytelnie i sie douczasz potem wchodzisz na owy film

jeżeli już go obejrzałeś to idziesz ćwiczyć następnie jak już nie masz siły (bo ćwiczysz do upadłego) to siadasz sobie znowu przy kompie i dla odmiany nie włączamy redtube tylko następny filmik edukacyjny a mam na myśli to ->
i się uczysz i ćwiczysz a co do footworku to najlepiej naucz się wszystkich kroków w 2 strony a potem mieszaj je dowolnie np połącz 2 kroki z six stepu z 3 krokami z three stepu albo nie wiem cokolwiek tu liczy się kreatywność. Jeżeli chodzi o dropy to raczej najlepsze wychodzą znienacka.

Jak jeszcze jakieś pytanka to móf :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wiesz ze jakby się dostosować do twojego poziomu to odpowiedz brzmiała by , że to ciebie stary doił.

rozumiem ,że ego sobie podnieść trzeba ale idąc dalej to czemu ktoś ma doić twoją matkę?

hejtowanie jest k**ewsko proste

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Siema młody.

Widzę ze w większości ludzie wypowiadają się rzeczowo, a takich typów jak Strusiu a.k.a. DipThroat a.k.a. SssieRodzynaWszystkimCiota to nawet nie słuchaj. Jakaś piz*a ma problem, i czuje się mistrzem, a zajmuje się tylko biciem konia przed monitorem całymi dniami.

Zaczynasz od powerków... Można i tak. Pamiętaj dwie rzeczy :

- zawsze, ale to bezwzględnie zawsze rób dobrą rozgrzewkę wszystkiego, a szczególnie barków do hollow backów itp KONIECZNIE!!! bo zrobisz sobie jak ja że nie będziesz mógł bridgów stawać już nigdy. Znam mase takich osób.

- druga rzecz, nie ograniczaj się nigdy na trenach do powerków samych, zaczynaj tren rozgrzewką, toprockiem, footworkiem, potem rozciąganko i powerki+ toprock footwork, kmiń nowe footworkowe ruchy, wykorzystuj swoje pomysły, w toprockach tak samo. Każdy pomysł jest dobry jak go odpowiednio dopracujesz. Z tego weźmie się twój styl i flejwe sobie wyrobisz też you :)

Z rzeczy innych to... Salta jeszcze cienko, ale dobrze rozkminiasz będziesz umiał.

Banieczkę za***iście dobrze zaczynasz się uczyć (zawsze rozgrzewaj szyję!!!) będziesz ja napierdalał jak dzikus z lasu, mówię Ci :D

Do mostków i tp, rób sobie ćwiczenia siłowe obręczy barkowej, jeżeli tego nie obudujesz mięśniami (bez przesady) to w krótkim czasie posypią Ci się barki.

I teraz słuchaj, mieszkasz na zadupiu więc grozi Ci zostanie wiejskim bboyem :) To bardzo źle, będziesz musiał kręcić bary na dyskach w remizie, będą się tobą jarały wszystkie wiejskie d*py w okolicy... W ten sposób nie zostaniesz prawdziwym bboyem :)

W muzyce się osłuchaj, na tym forum jest jej mnóstwo. Ściągaj, słuchaj, opczajaj. Słuchaj beatu, trafiaj w go :)

Wyjedź na kilka imprez, na jakieś jedne warsztaty, pogadaj z ludźmi, dowiedz sie czegoś na żywo. Nie zamykaj się w hermetycznym lokalnym środowisku. To nic dobrego.

Rozciągaj się, nogi, plecy barki. Będzie dobrze z Tobą bowiem zajawka jest w Tobie wielką...

Powodzenia, i moze do zobaczenia kiedyś gdzieś tam coś tam. Trzymaj się młody. Piona! :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi