Skocz do zawartości
-Kostuch-

Top Rock / Up Rock (różnice)

Rekomendowane odpowiedzi

Oto co napisał pan Amigo Rock, daje do myślenia....

However, there is a fine line between Uprockin and Toprockin:

Toprockin is used as an intro before you start Bboying with elements of Uprockin and Freestyle in the routine. That's why it seems incomplete. It is not suppose to be complete. It's just an intro and not a complete set.

Uprockin is more involved and direct. Doing jerks and burns on beat to a whole song(sometimes 5 songs in a row) with style and finese is no easy task. That is why Uprockin is complete. It has to be complete. If it's not complete you'll face defeat!!! yikes

Uprockin and Bboying are both confrontational dances with the same goal of taking out the opponent... just with a different approach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety nie wiem kim jest Pan Amigo Rock ale nie zgodze się z nim w kesti top rockingu.Top Rocking nie jest introdukcją, to jest prawdziwa esencja bboyingu i nie jest to tylko introdukcja.Top rocking możemy wykonywać w każdym momencie naszego seta, nie ma na to reguły. I Bboying i Uprocking to dwa zupełnie różne od siebie tańca, można powiedzieć, że Bboying jest podobny do Uprockingu ale nigdy na odwrót albo jak to mówi Amigo Rock, że są to dwa podobne do siebie tańce!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To ja postaram się przetłumaczyć (niedokładnie, ale esencja będzie:P)

Jednakże, jest spora różnica pomiędzy Uprockin i Toprockin:

Toprockin jest użyty jako intro (samo wejście) zanim zaczniesz Bboying, zwykle zawiera elementy Uprockin i Freestyle'u. To dlatego [Toprockin] wydaje się niekompletny. Nie powinien być kompletny, ponieważ jest to jedynie wejście, a nie kompletny set.

Uprockin tak jakby obejmuje więcej i jest bardziej bezpośredni. Robienie wygłupów i pojazdów do bitu przez całą nutę (czasem pięć pod rząd) stylowo i z finezją nie jest łatwym zadaniem. To dlatego Uprockin jest kompletny [autorowi chodzi o to, że to całe wyjście]. Musi być kompletny, jeśli nie jest, poniesiesz porażkę!!! Jajks

Oba tańce, Uprockin i Bboying są tańcami konfrontacyjnymi, ze wspólnym celem pojechania przeciwnika... Jedynie inną metodą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a gdzies ja czytałem ze uprock to jak zkimś walczysz, jest pełen gestukulecji do przeciwnika (jakies skłony wdól wgóre w dół w góre),poprostu podczas bitwy...

natomias toprock to freestyleowanie podmuzyke na lajcie...

może się myle, niech ktos to wyjaśni dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W Rockingu to jest tak że Dj puszcza cały kawałek i tłuka sie przez całość bez odpoczynku ( jak to już zostało wytłumaczone wcześniej )wyciagasz strzelbe i walisz (na niby oczywiście ale musisz wycianągnąć strzelbe i włożyć ją z powrotem na miejsce jesli jest nie nabita naładowac i włożyć do kieszeni albo gdziieś rzucić nie wiem do końca jak do sie odbywa ) Prostsza sprawa jest z nożem ( podchodzisz i walisz ) Oprócz tego są różne gesty np : robisz krok rece pokazujesz na siebie nastepny krok nogami pokazujesz ekipe z które j logo masz na koszulce i schodzisz w dół typowy Jark .

Tłumaczył mi to b-boy z którym mam wrsztaty (chyba wie co mówi )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi