WYSTĘP PETE ROCKA PRZENIESIONY Z KLUBU KARMEL DO KLUBU THE FRESH

WYSTĘP PETE ROCKA PRZENIESIONY Z KLUBU KARMEL DO KLUBU THE FRESH

Występ Pete Rocka przeniesiony z Klubu Karmel do klubu The Fresh.

W związku z zaskakująco dużym zainteresowaniem biletami na występ Pete Rocka został on przeniesiony do klubu The Fresh.

Stosunkowo niewielki Klub Karmel nie byłby w stanie komfortowo pomieścić takiej liczby osób.

"Wzmożone zainteresowanie koncertem pojawiło się dosłownie w ostatniej chwili - w przeddzień i dzień występu. Przeniesienie występu w ostatniej chwili jest złym rozwiązaniem, ale stłoczenie wielu osób na małej powierzchni byłoby rozwiązaniem jeszcze gorszym." - komentuje przedstawiciel Agencji Konkret Promo.

Godzina rozpoczęcia oraz ceny biletów pozostają bez zmian.

Start 20:00
Bilety w dniu koncertu do nabycia w kasie klubu The Fresh w cenie 49 zł.
The Fresh, ul. Wawelska 5
http://www.thefresh.pl


Agencja Konkret Promo ma zaszczyt zaprosić na długo oczekiwany występ legendarnego Pete Rock’a – nowojorskiego rapera, Dja, najlepszego rapowego remiksera, a także jednego z trzech najważniejszych producentów w historii hip-hopu. Pete Rock wystąpi w Klubie The Fresh (koncert został przeniesiony z Klubu Karmel).

Pete Rock urodził się w Nowym Jorku, w dzielnicy Bronx. Od młodzieńczych lat muzyka była dla niego inspiracją i marzył, aby pójść w ślady swojego ojca – jamajskiego Dja, którego kolekcję płyt podziwiał w domu. Swoją muzyczną działalność rozpoczął jako Dj w nowojorskiej stacji radiowej WBLS. Wspólnie z legendarnym Marley Marl’em prowadził tam słynną audycję „In Control With Marley Marl", dzięki czemu zdobył wielu fanów.

We wczesnych latach ’90 zaistniał jako producent, zaś pod koniec tej dekady wspólnie z poznanym jeszcze w liceum CL Smooth’em wydał EP pt. „All Souled Out”. Rok później światło dzienne ujrzał ich pierwszy long play pt. „Mecca and the Soul Brother”, który do dzisiaj uznawany jest za klasykę gatunku. W tym samym czasie Pete poświęcił się na dobre pracy producenta, wydając i remiksując kawałki takich osobistości jak Run-DMC, Nas, Public Enemy, House Of Pain, czy The Notorious B.I.G. Jego interpretacje dotychczasowych utworów momentalnie zdobywały uznanie słuchaczy i do dziś królują wśród najlepszych hip-hopowych remixów wszechczasów. W 1994 do rąk fanów trafił drugi LP duetu pod nazwą „The Main Ingredient”. Podobnie jak poprzedzający album, tak i ten, zyskał sobie przychylne opinie. Po jego wydaniu formacja jednak rozpadła się, a Pete skupił się na produkcji utworów innych artystów. Reedycje obu wspomnianych albumów do dziś w szybkim tempie znikają z półek sklepów muzycznych, zaś pochodzące z nich single na płytach winylowych to dla Djów prawdziwe perełki, za które na aukcjach internetowych płacić muszą pokaźne sumy.

W 1998 Pete pokazał fanom swoje nowe oblicze. Solowy krążek „Soul Survivor” z udziałem czołowych postaci hip-hopowego świata (Method Man, Noreaga, Common) zdobył oszałamiająco pochlebne recenzje. Kolejne albumy, a w szczególności „Soul Survivor II” oraz „Petestrumentals”, rozeszły się w dziesiątkach tysięcy egzemplarzy i stanowiły ważne wydarzenia na hip-hopowej scenie. Niecały rok temu, po 10 latach solowej działalności, Pete Rock wydał kolejną płytę – „NY’s Finest”. Wśród gości usłyszymy tu takie postacie jak Redman, Jim Jones, czy członkowie Wu-Tang Clanu – Masta Killa i Raekwon.

Pete Rock to prawdziwa, żywa legenda czarnej muzyki. Odegrał niezwykle ważną rolę w historii hip-hopu, współtworzył tzw. Złotą Erę tego gatunku. Ogromna popularność nie przeszkodziła mu tworzeniu wyłącznie według własnej wizji. W dużej mierze to dzięki niemu dokonała się fuzja jazzu, soulu i hip-hopu, a więc można śmiało powiedzieć, że jest on ważną częścią historii szeroko pojętej muzyki. W swojej kolekcji posiada około sto tysięcy płyt i doskonale potrafi się nimi posługiwać.

"Zarówno ja, jak i cała Molesta bardzo cenimy sobie twórczość Pete Rocka. Na pewno warto wybrać się na jego koncert."
Włodi, Molesta Ewenement

„Pete Rock to bardzo ciekawa postać. Imprezę z jego udziałem polecam wszystkim fanom dobrego rapu.”
Eldo

Facebook:
Kategoria: hip hop, breaking , locking , taniec hip hop
Tagi: brak
  • Dodał: thefresh
  • Zakceptowany: 30.11.99
  • Ostatnie zmiany: 19.07.11


© 2001 - 2023 Break.pl - Prawdziwa strona Hip-Hop'u! Zgłoś błąd | Początek strony