Summer Street Groove 2012

Summer Street Groove 2012

OGÓLNY ZARYS PROJEKTU

Summer Street Groove to projekt Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Ulicznego, który od 2011 roku odbywa się w Węgorzewie. Ubiegłoroczne zawody odniosły sukces zapadając wpamięć nie tylko uczestników, ale również organizatorów i widzów. Potwierdza to fakt, że Fazafinałowa przyciągnęła ponad 2000 widzów.

Do tej pory mało znane kategorie taneczne takie jakPopping i Locking stały się bardziej rozpoznawalne przez młodzież, która częściej wykazujezainteresowanie tymi dziedzinami tańca. Summer Street Groove jest kolejnym krokiem w celupopularyzacji tych stylów. Chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom uczestników w tym rokuskupiamy się na kategoriach tanecznych takich jak: Hip-Hop 1vs1, Popping 1vs1, Locking 1vs1,Hip-Hop All Styles.

W celu urozmaicenia zawodów oraz podniesienia ich poziomu wprowadziliśmy równieżinnowacyjne pomysły, wśród których warto wyróżnić system rozgrywania turnieju tzw. „Great8”.Kolejnym atutem tegorocznej edycji jest z pewnością Jury złożone z wysokiej klasy sędziów międzynarodowych:

Pepito (Francja), Bienio (Polska), Edwin (Polska) dzięki czemu Summer StreetGroove nabiera ogólnoeuropejskiego charakteru, a co za tym idzie spodziewamy się uczestnikówzza granicy. Znaczną zaletą jest czekające na uczestników i widzów adekwatna oprawa: pokazyprofesjonalnych tancerzy, warsztaty taneczne, pokazy BeatBox oraz Graffiti Jam. ZwieńczeniemSummer Street Groove będzie koncert znanego polskiego artysty hip-hopowego PIH’a. W ramachturnieju zorganizowane zostanie także AfterParty.

 

PRZEBIEG TURNIEJU

Eliminacje Popping, Locking, Hip-Hop Sala Eliminacyjna (1vs1)

Zawodnicy biorący udział w tej kategorii mają za zadanie zaprezentować swojeumiejętności podczas 1 minutowego występu solowego do muzyki wybranej przez dj’a. Występpodlegać będzie ocenie jury. Z każdej kategorii tanecznej zostanie wyłonionych 8 tancerzy, którzyzostaną dopuszczeni do fazy finałowej.Eliminacje odbędą się na specjalnie przygotowanej sali z nowoczesnym nagłośnieniem.Sala jest przygotowywana w stylu „underground” (przyciemnione wszystkie okna, światłoskupione na miejscu wyznaczonym dla tancerzy, odpowiednia stylistyka pomieszczenia). Podczaseliminacji zapewniamy pełną ochronę aby zarówno uczestnicy jak i widzowie mogli czuć siębezpiecznie. Przed salą eliminacyjną zostanie przygotowany bufet dla przybyłych.

Finały Popping, Locking, Hip-Hop (1vs1)

Finały zostaną przeprowadzone w formie „drzewa finałowego”. Uczestnicy, którzy przejdąeliminacje zostaną rozlosowani do pierwszego etapu finałów i zmierzą się z wybraną ósemkąpoprzez system „Great8”. Ćwierćfinały zostają przeprowadzone na Sali eliminacyjnej, kolejne fazyna Głównej Scenie.

 

 

Konfrontacje Hip-Hop All Styles

 

Każda z grup (maksymalnie 5 osoby) w kategorii Hip-Hop, podczas 3 minutowego występuz własną muzyką zaprezentuje przed jury przygotowany przez siebie układ. Dwie wybraneformacje stoczą między sobą bitwę o 1 miejsce. Zwycięzca pojedynku finałowego otrzymastatuetkę oraz nagrody za najlepsze show. Nagrodę wręczy burmistrz miasta Węgorzewo podczasceremonii rozdania nagród.

 

Finały o 3, 2 i 1 miejsce

Walki o miejsca na podium we wszystkich kategoriach zostaną przeprowadzone na PlacuWolności w Węgorzewie. Rozpoczną się o godzinie 19:00. Planowany jest również supportlokalnego wykonawcy lub wykonawców muzyki rap (3 własne utwory). Następnie na scenie zwłasnymi pokazami zaprezentują się sędziowie. Przed pojedynkami o miejsca 1 i 2 na sceniezagości BeatBoxer z Węgorzewa, Krecik. Ostatnim punktem finałów będzie ceremonia rozdanianagród dla zwycięzców oraz oficjalne zakończenie Summer Street Groove Węgorzewo 2012. Naimprezę zostanie zaproszony znany polski Raper, PIH. Po koncercie gwiazdy wieczoru planowanejest oficjalne After Party. W klubie Dolce Vita zagrają DJ Bounce (Gdańsk) i DJ Junskee(Warszawa).Scena finałowa znajduje się w centrum miasta Węgorzewo, wstęp na jej teren jestcałkowicie darmowy co zapewni liczna widownie. Dla bezpieczeństwa naszych widzów iuczestników plac będzie zabezpieczony przez profesjonalną firmę ochroniarską. Specjalistycznenagłośnienie oraz oświetlenie będzie pod nadzorem wykwalifikowanych techników estradowych.

 

„Great8”

Great8 to system, w którym do każdej z kategorii 1vs1 zaprosiliśmy ośmiu najlepszychtancerzy z Polski. Wśród nich znajdują się osoby znane z takich programów jak: „You Can Dance”czy finaliści programu „Mam Talent”. Uczestnictwo tancerzy znanych z programów telewizyjnychgwarantuje wysoki prestiż imprezy, a także przyczyni się do wzrostu popularności turnieju wśródtancerzy. Z każdej Kategorii na sali eliminacyjnej zostanie wybrana kolejna ósemka, która zmierzysię z zawodnikami Great8. Podsumowując, nasz nowy system sprowadzi na Summer StreetGroove 24 najlepszych tancerzy z Polski oraz ogromną liczbę tancerzy amatorów.

 

więcej na:

http://www.summerstreetgroove.pl

Facebook:
Kategoria: hip hop, locking , popping , rocking , taniec hip hop
Tagi: brak
  • Dodał: BBoy Zielony
  • Zakceptowany: 12.06.12
  • Ostatnie zmiany: 12.06.12


© 2001 - 2020 Break.pl - Prawdziwa strona Hip-Hop'u! Zgłoś błąd | Początek strony