10 Urodziny Ruffneck Attack

10 Urodziny Ruffneck Attack

-Obudziłem się w pociągu. Ziewnąłem, blask słońca odbił się od mojego policzka, a ręka zsunęła zza łóżko. Wiosenny powiew świeżego powietrza ukradkiem wślizgnął się przez okno. Nietrzeźwym umysłem podjąłem próbę ogarnięcia rzeczywistości.

Historie, wspomnienia, postacie jak rozsypane puzzle próbowały trafić na swoje miejsce w świadomości.-

"Zaraz, zaraz, Ukraina, Kijów, Scream, Ruffneck Attack, Born, trzy dni imprezy, zawody, koła...STOP... zacznijmy pokolei"

Kim są Ruffneck Attack? Przede wszystkim to grupa przyjaciół, prawdziwa rodzina B-boyów, która swoją podróż rozpoczęła w Marcu 2000 roku. Kijów to ich rodzinne miasto, zwanego z racji swych powikłanych dziejów, raz drugą Troją, raz drugim Jeruzalem. Metropolia szokuje swoim nowoczesnym wizerunkiem a także kontrastem w stosunku do pozostałych miast Ukrainy. Miłośnicy zabytków odnajdą tu niesamowitą atmosferę przeszłości, skrytą pod złotymi kopułami ruskich cerkwi, unoszącą się wśród licznych parków, skwerów i wzgórz naddnieprzańskiej stolicy. Na ulicach jednak nikt nie usłyszy ojczystego języka ukraińskiego, tu w dobrym tonie, naturalnym sposobem komunikacji jest rosyjski.

Zapewniam was, Ruffneck Attack to nie drugorzędna ekipa, a za pasem mają już wiele godnych uwagi zwycięstw. Można wymieniać ich wiele, ale na pewno nie tak łatwo zgarnąć turnieje takie jak: Chelles Battle Pro we Francji, Hip Hop Connection we Włoszech, Circle Prince w Finlandii, Outbreak Europe, Eliminacje do Uk Championship w Finlandii, UK Championship Europe w Holandii, Seven2Smoke na Jałcie czy Who Can Roast The Most w Stanach Zjednoczonych. „ Zawsze trzymamy się prawdziwych i oryginalnych aspektów kultury Hip Hop. Dajemy z siebie wszystko , uczymy nadchodzące generacje jak Breaking zwykł wyglądać, jakie są jego korzenie. Bez względu na nasze doświadczenie nigdy nie przestajemy się uczyć”- powiedział, serdeczny mi człowiek B-boy Intact. Od siebie muszę dodać, że na Intacta zawsze można na liczyć, jest świetnym organizatorem i nigdy nie odmówił mi pomocy.

Kolejną podróż na Wschodnie rubieże, tym razem żeby uczcić urodziny naszych przyjaciół, odbyłem z Lady Flow. I wiecie co? Było warto. -W tym momencie, kalejdoskop obrazów, jak najszybsza kolej TGV, przeleciał mi pod zamkniętymi powiekami. Poczułem na skroniach ciężar, krótkiego lecz niezwykle intensywnego pobytu w Kijowie-.

Bezwątpienia, te 10 urodziny był ważne dla każdego z członków Ruffneck Attack. Wszyscy ciężko pracowali, żeby zbudować trzydniową imprezę bez kapitału zewnętrznych sponsorów i pomocy rządu. Co więcej, cały ten event ufundowali Ruffnecy z własnych środków finansowych. Muszę przyznać, że byłem pod olbrzymim wrażeniem rozmachu z jakim gospodarze nas przyjęli. To była jedna z największych celebracji na Ukrainie, a na pewno w Kijowie. Przyjechało ponad 800 osób z Ukrainy, Rosji, Białorusi, Kazachstanu, Słowacji, Korei, Holandii czy Słowenii. Zostaliśmy serdecznie przyjęci. Intact ulokował nas w pięknym apartamencie w samym centrum Kijowa, razem z Bornem, Cut Nicem, Funk Fanatix czy ekipą South Dj’s. Można było dosłownie poczuć, że wszyscy przybyli, żeby naprawdę dobrze się bawić, czerpać radość z niezwykłej Hip Hopowej atmosfery. Na żywo przygrywała nam funkowa kapela, za deckami ulokowali się znakomici DJ’e, w klubowej gęstej mgle wyrosły wokół nas niezliczone koła a w nich dziesiątki tancerzy. Dwa słowa, było naprawdę ciasno. Urodziny składały się z trzech głównych części: before party, o którym właśnie wam wspomniałem, główny event oraz after party- trzy różne miejsca, trzy dni wypełnione po brzegi Hip Hopem. „ Tak wiele różnych ludzi przybyło, żeby z nami świętować, jesteśmy naprawdę szczęśliwi, że możemy zobaczyć tych wszystkich B-boys i B-girls w naszym mieście, na naszym jamie. Zrobiliśmy te święto dla nich i dla naszej własnej przyjemności. Chcieliśmy pokazać, co czujemy w naszych sercach, jak to widzimy i jak chcemy żeby to wyglądało. Cieszmy się życiem! To to w tym wszystkim chodzi. Poprostu bądź szczęśliwy i rób to kochasz ” Intact

Cóż więcej można do tego dodać… Born, który odpłynął nam na imprezie czy Dj Woo-D, który sam powiedział, że to był najlepszy event, na którym w ostatnim czasie miał przyjemność grać. To mówi samo za siebie.

W kilku słowach postaram opowiedzieć wam o samych zawodach. Odbyły się w klubie na ostatnim piętrze dużego centrum handlowego. Olbrzymia przestrzeń i klimat tego miejsca sprawiła, że momentalnie uformowało się wiele kół, w których wszyscy ostro reprezentowali swoje „Hip Hopowe imiona”. Do czerwoności rozgrzewali winylowe płyty: Dj Smirnoff i Jay-D z Rosji, Dj Uragun (Włochy), Dj Woo-D (Słowenia), Dj Scream, Mighty Mike czy Dj Funky Nice z Ukrainy. Kapela Funkowa "J.T. Fresh" dokładnie wszystkim pokazała, jak olbrzymią energię wytwarza żywy Funk. Po prostu…koncert spowodował grupowe szaleństwo. Smaku urodzinom Ruffnecków, dodały cztery konkurencje, które wykrystalizowały czystą formę rywalizacji. Były to: najlepszy footwork na imprezie, zgarnął go Born, który z wielką klasą pokonał rywal. Toprock 2 vs 2, funkowym krokiem do zwycięstwa doszli Scream i Den z South Front. Turniej 3 vs 3, oryginalność oparta na fundamentach sprawiła, że Funk Shot zgarnął główną nagrodę. Najlepszą B-Girl okazała się Kim z Rockin Chicks.

Opisując w skrócie przekrój umiejętności, bardzo świeżej sceny naszych braci ze wschodu, posłużę się takim sformułowaniem: zobaczyłem niesamowite triki w akcenty muzyki. 4 elementy to nie kapitał, to szczersza prawda od złota, którą świat powitał.

Wszystkiego najlepszego dla wszystkich członków Ruffneck: Pluto, InTact, Sley, Sneaky Crab, Mighty Mike, Well, Slef, Vanilla, Voe One, Mc Sup, Ozone, Panda is Panda. Dziękuję, że chcieliście poczytać o urodzinach w Kijowie. W imieniu Ruffneck Attack zapraszam Was wszystkich na kolejną wiosenną celebrację w stolicy Ukrainy. Tymczasem ja…zamykam oczy i odpływam w krainę snów, bo przede mną jeszcze 20 godzin do domu. Peace. Zyskill

Autor: Zyskill / Flava Dance Magazine
Facebook:
Kategoria: hip hop, breaking
Tagi: brak
  • Dodał: radi
  • Zakceptowany: 19.07.11
  • Ostatnie zmiany: 23.07.11

Najlepsze OKAZJE Streetwear
znajdziesz w aplikacji:
 ——>  SDEALS.PL  <—— © 2001 - 2022 Break.pl - Prawdziwa strona Hip-Hop'u! Zgłoś błąd | Początek strony