HIP HOP KEMP 2011 – udany jubileusz festiwalu z atmosferą

HIP HOP KEMP 2011 – udany jubileusz festiwalu z atmosferą

W niedzielę 21 sierpnia 2011 r. oficjalnie zakończyła się 10. edycja międzynarodowego święta kultury hip-hop – festiwalu Hip Hop Kemp. W FestivalParku w czeskim Hradec Králové podczas czterech słonecznych dni bawiło się ponad 25 000 osób, z czego niemalże ¼ stanowili fani z Polski.

Ideą jubileuszu “festiwalu z atmosferą” było przypomnienie najwspanialszych momentów z 10-letniej historii imprezy. Dzięki temu na głównej scenie wystąpiło wielu artystów, którzy w poprzednich latach podbili serca kempowej publiczności. Udało się i tym razem – porywające koncerty dali tacy headlinerzy, jak: jedyni w swoim rodzaju Method Man & Redman, potęgi europejskiego rapu Looptroop Rockers i Hocus Pocus czy hardkorowe amerykańskie duety M.O.P. i Heavy Metal Kings. Równie dobrze przed międzynarodową publiką spisali się kempowi debiutanci, jak chociażby legenda nowojorskiego podziemia Pharoahe Monch, największa sensacja ostatnich lat – szalony kolektyw Odd Future (OFWGKTA) czy duet didżejski Beat Torrent. Problemy z dojazdem uniemożliwiły występ Mayera Hawthorne'a, co jednak zostało w pełni zrekompensowane przez show pozostałych 500 artystów.

 Hip Hop Kemp zdobył nieoficjalne miano „największego polskiego festiwalu za granicą”. To nie tylko zasługa oszałamiającej frekwencji fanów z naszego kraju, ale także bardzo silnej reprezentacji nadwiślańskiego rapu. Polską scenę dumnie reprezentowali m.in. Te-Tris, W.E.N.A. i DJ Tort oraz Diox & The Returners (żywiołowe koncerty w hangarach podczas środowego 'warm-up party') oraz gwiazdy głównej sceny – Ten Typ Mes i ekipa Alkopoligamia.com, Grubson wraz z 3oda Kru, Don Guralesko i projekt PariasEldo, Włodi, Parias. Co ciekawe, występy polskich raperów cieszyły się także dużą popularnością wśród fanów z Czech, Słowacji, Niemiec i innych państw. Symbolicznym podkreśleniem popularności festiwalu wśród Polaków było brawurowe wykonanie „Hymnu Hip Hop Kemp” na main stage przez 10 młodych, niezależnych polskich emce.

Od pierwszej edycji Hip Hop Kemp to „festiwalem z atmosferą”. Składają się na nią dziesiątki dodatkowych atrakcji poza koncertami. Teren FestivalParku, czyli dawnego lotniska, co roku zostaje rozbudowywany na potrzeby organizacji imprez dużego formatu. Tegoroczna lista wydarzeń przyćmiła wszystkie atrakcje z poprzednich lat. Do festiwalu zostało włączonych 6 tematycznych hangarów. Przed jednym z nich stała scena z breakdance, której dach przez cały czas wisiał na specjalnym żurawiu. Pojedynki i pokazy taneczne cieszyły się niesłabnącą popularności wśrod b-boys i b-girls, a także widzów, przez cały Hip Hop Kemp. W hangarze Reggae można było zaś poczuć się jak na karaibskiej plaży, gdyż jego wnętrze zostało wysypane piaskiem. Amatorzy „Texas Hold Em” mogli sprawdzić swoich sił w wypasionej Poker Arenie. Natomiast miłośnicy hiphopowych sztuk, jak freestyle, beatbox, dj-ing oraz sampling, mieli okazję wziąć udział w tematycznych pojedynkach czy warsztatach.

Dekada Hip Hop Kempu została zebrana w jedną całość w specjalnym hangarze historycznym, gdzie można było zobaczyć wystawę zdjęć, plakatów oraz gadżetów okolicznościowych z wszystkich 10 edycji festiwalu. Namiastką podróży w czasie była także niespodziewana parada klasycznych amerykańskich samochodów, które w piątek przejechały przez główny teren festiwalu.

Dla wielu uczestników Hip Hop Kemp to wymarzone i jedyne w swoim rodzaju wakacje. Takie atrakcje, jak zapasy w czekoladzie, wielka bitwa na pomidory, prysznice z seksownymi dziewczynami Axe, pokazy sportów ekstremalnych czy bardzo atrakcyjna strefa handlowa to z pewnością miło wspominane przeżycia. Podobnie jak możliwość odpoczynku przy jednym z kilku przyległych terenowi festiwalu jeziorek, które cieszą się gigantyczną popularnością wśród Kempowiczów. Imponujące pokazy sztucznych ogni oraz wypuszczenie w niebo ponad 2 500 balonów z logiem festiwalu były jedynie wisienką na torcie wszystkich atrakcji, jakie oferował „jubileusz atmosfery”.

11. edycja festiwalu Hip Hop Kemp będzie celebrowana w dniach 16-18.08.2012 r. po raz kolejny na terenie Festival Parku w Hradec Králové w Czechach. Informacje na temat polskiej przedsprzedaży biletów powinny pojawić się w grudniu br. Wówczas odbędzie się także premiera oficjalnego klipu do „Hymnu Hip Hop Kemp”. Jego zapowiedź można obejrzeć pod adresem

www.youtube.com/watch?v=kHgQmsb_s24

Polską promocją festiwalu Hip Hop Kemp zajmuje się Agencja Joytown.

Więcej zdjęć w galerii: https://www.break.pl/galeria/12549-hiphopkemp2011

Autor: Orgnizatorzy HipHopKemp
Facebook:
Kategoria: hip hop, rap
Tagi: brak
  • Dodał: radi
  • Zakceptowany: 30.08.11
  • Ostatnie zmiany: 21.07.18


© 2001 - 2023 Break.pl - Prawdziwa strona Hip-Hop'u! Zgłoś błąd | Początek strony