Amos The Ancient Prophet - wywiad

Amos The Ancient Prophet - wywiad

1. Powiedz jak to jest należeć do rodziny Revolt Motion Recordings?

Amos: Jest zajebiście! :>

W RMR czuje się potrzebny i doceniany, co dla mnie jako dla „artysty” jest bardzo ważne. Już teraz wiem, że nigdy nie zrezygnuje z bycia częścią Revolt Motion Recordings, i mam nadzieje, że będziemy szli naprzód - coraz poważniej i profesjonalnej z każdym mijającym miesiącem! Kocham was chłopaki, ale oczywiście… BEZ HOMO PODTEKSTÓW! :-)

2. Twoja muzyka jest bardzo tajemnicza i mroczna, prawie przerażająca. Czy zawsze tworzyłeś właśnie takie podkłady muzyczne?

Amos: Tak! W mroku świecę najjaśniej i czuje się najswobodniej :>

Oczywiście na co dzień nie jestem złą osobą, ja po prostu wierze, iż do życia napędzają nas dwie energie – miłość oraz nienawiść. Mi osobiście zdecydowanie bliżej do nienawiści, jednak kieruje ją przeciw wszelkiemu złu oraz tyranii. To dość ironiczne, że będąc pod wpływem miłości możemy robić złe rzeczy – np. zabić kogoś, a będąc pod wpływem nienawiści możemy robić rzeczy dobre – np. chronić niewinnych ludzi.

3. Jakie są twoje inspiracje? Muzyka, duchowość, polityka?

Amos: Ogólnie mam wiele różnych inspiracji, jak np.: ezoteryka, okultyzm, mistycyzm, spirytualizm, teologia, filozofia, teorie spisku, astrologia, metafizyka, UFO i starożytni astronauci, mity oraz wiele innych!

Jeśli chodzi o inspiracje stricte muzyczne, to są nimi przede wszystkim grupy: Jedi Mind Tricks (ale tylko album „The Psycho-Social CD” oraz „Violent By Design”) oraz Lost Children Of Babylon (ale tylko „The Equidivium” i „The Book Of Anubis”). Oprócz tych dwóch, oczywiście są jeszcze inni: ATMA, Contribution X, Cypress Hill, Sunz Of Man (szczególnie Killah Priest), Killarmy, Psycho Realm, Non Phixion oraz Necro i Mr. Hyde. Moi ulubieni producenci hip-hopowi to: Stoupe The Enemy Of Mankind (Jedi Mind Tricks), DJ Man-E (ex-LCOB), RZA (Wu-Tang Clan) oraz DJ Muggs (Cypress Hill).

4. Niedawno nagrałeś utwór „Night Of The Lending Dead” z gościnnym udziałem takich MC’s jak: Son Of Saturn, Life Scientist i Yedidyah Ben Sion. Czy zaskakuje Cię fakt, iż niektórzy amerykanie nie zdają sobie sprawy, z tego jaki wpływ na inne kraje mają nasze finansowe machinacje, i że nasza chciwość jest już ogólno-światową epidemią?

Amos: USA to jeden z najgorzej wyedukowanych krajów na świecie, więc absolutnie nie ma w tym nic zaskakującego. Zwykli, przeciętni, szarzy amerykanie to zaślepione i głupie marionetki, które bezwiednie podążają za swoimi liderami i nie żądają żadnych pytań.

Na szczęście są na tym świecie też tacy ludzie jak ja oraz inni członkowie RWR, którzy przebywają w tym ziemskim padole po to, by głosić faktyczną prawdę i nauczać nieoświeconych - tych którzy posiadają pewne braki w wiedzy o naszej rzeczywistości. To nasza święta misja i głęboko w to wierze!

Jednak chcąc nie chcąc, na co dzień żyje w Polsce – Europejskim kraju słowiańskim, gdzie rzeczywistość jest zgoła odmienna i nie znam spraw USA od środka, a jedynie z internetu, książek, filmów oraz rozmów z wieloma różnymi ludźmi, którzy w Ameryce żyją na co dzien. Mimo wszystko jednak, jestem przekonany, że to co mowie to czyste fakty i swoimi słowami trafiam w samo sedno!

5. Pracowałeś z wieloma niesamowitymi MC’s. Czy któryś z nich jest dla Ciebie w jakiś sposób szczególnie wyjątkowy?

Amos: Tak, to prawda, pracowałem z wieloma topowymi zawodnikami w „rap grze”, i z tego też powodu, trudno mi wyszczególnić tylko jednego.

Mój utwór pt. „Mystic Swordzmen” z gościnnym udziałem Killah Priesta oraz „The Architects” z gościnnym udziałem Killah Priesta i Canibusa, to spełnienie jednego z moich muzycznych marzeń. Do tej pory nie wierze, iż na prawdę mam ich na swoich bitach! :-)

Poza tymi dwoma postaciami, jest też kilka innych, które mogę nazwać ważnymi lub wyjątkowymi:

White Lotus – Bardzo szczery i przyjacielski człowiek, który w pewnym sensie otworzył drzwi do mojej międzynarodowej kariery, poprzez rekrutowanie w szeregi Lotus Society oraz polecenie mnie Rasulowi z grupy Lost Children Of Babylon, którą aktualnie reprezentuję jako producent muzyczny. Oprócz tego, Lotus zaprezentował moja twórczość swoim znajomym oraz różnym mniej lub bardziej znanym MC’s z rożnych zakątków globu. Cały czas pamiętam, że od niego się wszystko zaczęło i nigdy tego nie zapomnę, a więc wielki szacunek i wszystkiego dobrego dla „szefa” Lotus Clan’u! :>

Rasul Allah – Mój idol, ze starych dobrych czasów pierwszych produkcji LCOB (The Equidivium i The Book Of Anubis) oraz gościnnych występów na pierwszej płycie grupy Jedi Mind Tricks pt. „The Psycho-Social CD”, która była (i nadal jest) moją główną inspiracją muzyczną.

Sinister Stricken – Cóż mogę powiedzieć? To mój brat oraz pokrewna dusza i jeśli chodzi o muzykę, to uważam, iż tworzymy absolutnie perfekcyjną symbiozę. Wspólnie nagraliśmy projekt pt. „Grandis Arcanum” i aktualnie po cichu pracujemy na nowym LP.

Generalnie wierze, że jesteśmy jednym z najbardziej morderczych duetów od czasu kombinacji Stoupe The Enemy Of Mankind i Ikon The Verbal Hologram! :>

Sick Since – To New Age super MC, a do tego bardzo mądry i glebowe świadomy człowiek. Był jedyną osobą z którą mogłem zrealizować swój anty spiskowy projekt o nazwie „Codex Magica”, ponieważ uważam go za jednego z największych rewolucjonistów i bojówkarzy wałczących przeciwko New Word Order oraz Illuminati. Rób dalej to co robisz i uważaj na siebie bracie!

ATMA – Ten ziom jest niesamowity! Kiedy pierwszy raz usłyszałem go na jego debiutanckim LP pt. „Beyond The Speed Of Mind”, to postawiłem sobie za cel nagranie z nim chociaż jednego kawałka. Od tego czasu nagraliśmy o wiele więcej niż jeden utwór, a dla przypomnienia wymienię jedynie kilka: “Chamber Of The Immortals”, “Wars Of Godz & Man”, “The Brotherhood Of Death” czy “Disciples Of Babylon”. Jestem z tego powodu bardzo zadowolony :>

Oprócz wyżej wymienionych osób, ślę 5 dla wszystkich członków Revolt Motion Recordings i Lost Children Of Babylon, dla Dread Knaut Ghost Army, Click Animosity, Wyze Miedz, Masta Buildas, Circle Makerz, dla moich meksykańskich braci Jotaka & Explicito, do Vega X i całego Planet X Records, dla moich ulubionych I najlepszych DJ’ów jakich znam – DJ Extremidiz i DJ Twisted oraz dla wszystkich innych MC’s i DJ’ów z którymi miałem przyjemność pracować w ciągu ostatnich sześciu lat. BLESS UP 777 !!!

6. Powiedz o sobie cos, czego nikt nigdy by się nie domyślił.

Amos: Przeleciałem sukuba i nienawidzę jajek!

7. Jakie masz przesłanie dla fanów którzy przeczytają ten wywiad?

“Stay focus, train everyday, train every night until your mind move precise!”

Fuck Mainstream, the real hip hop is not on the radio!”

Otwórzcie swoje umysły na wiedzę i mądrość oraz swoje serca na wartościowych i dobrych ludzi bez względu na ich kolor skory lub przekonania religijne.

P.E.A.C.E. !

Autor: Piotrek Abrahamowski
Facebook:
Kategoria: hip hop, rap
Tagi: brak
  • Dodał: radi
  • Zakceptowany: 12.09.11
  • Ostatnie zmiany: 12.09.11

Najlepsze OKAZJE Streetwear
znajdziesz w aplikacji:
 ——>  SDEALS.PL  <—— © 2001 - 2022 Break.pl - Prawdziwa strona Hip-Hop'u! Zgłoś błąd | Początek strony