HISTORIA ZAWODÓW "BATTLE OF THE YEAR"

HISTORIA ZAWODÓW BATTLE OF THE YEAR

W 1990 r. w Hannowerze odbyły się pierwsze zawody - zwiastun "Battle of the Year".

Zorganizował je Thomas Hergenroether z pomocą swojej grupy "Burning Moves". Zgłosiło się na nie 9 grup i 400 widzów, którzy chcieli wybrać najlepszą z grup biorących udział w tych zawodach. Jednak nikt nie przypuszczał, że zainteresowanie tą imprezą będzie tak duże. Na same zawody przybyło, aż około 4000 osób ( 10 razy więcej niż zaplanowano! ), co zmusiło organizatorów do zwiększenia zaplecza współorganizatorów i pomocników.

Od 1991 r. przy organizacji "Battle" pomaga hiphop'owa firma MZEE. Od 1995 r. współorganizatorem BOTY jest FROM HERE TO FAME ( MZEE jest częścią firmy FHTF ). Pomysłodawca i twórca BOTY Thomas Hergenrorother podczas organizowania co roku "Battle" jest odpowiedzialny za zaproszenie ludzi ( nazwałbym ich nawet artystami ) biorących bezpośredni udział w BOTY ( grupy taneczne, jury, prowadzących, dj'i, oraz grupy hip-hop'owe ).

FHTF kieruje natomiast sprawami organizacyjnymi i prowadzi cały szereg różnych czynności związanych z zawodami, łącznie ze współpracą z innymi firmami i sponsorami. "Battle" staje się imprezą o charakterze międzynarodowym. Na podstawie pytań i nieustannego dowiadywania się zainteresowanych organizatorzy z roku na rok wynajmują większe hale i starają się o to, by na każde następne zawody przyjeżdżali najlepsi bboy'e z całego świata. Integracja nowych i zaangażowanych w kulturę hip-hop'u ludzi - stała się główną zasadą BOTY.

Koncepcja BOTY prawdopodobnie nigdy się nie zmieni i granice jej jak można zauważyć są co roku przekraczane oczywiście zawsze w pozytywnym kierunku. To jest konieczne, kiedy wymagania z roku na rok są większe i trudniejsze do wykonania. Battle of The Year jest obecnie zaliczana przez bboy's i bgirl's do najlepszej i do najbardziej prestiżowej imprezy w charakterze zawodów i konfrontacji najlepszych grup na świecie. Stała się prawdziwym świętem hip-hop'owym, które miejmy nadzieje na zawsze wpisze się do hip-hop'owego kalendarza. FHTF - From Here to Fame

Autor: Blow
Facebook:
Kategoria: hip hop, breaking
Tagi: brak
  • Dodał: radi
  • Zakceptowany: 06.06.05
  • Ostatnie zmiany: 25.07.11


© 2001 - 2023 Break.pl - Prawdziwa strona Hip-Hop'u! Zgłoś błąd | Początek strony