Podsumowanie roku 2018 w Polskim BBoyingu

Podsumowanie roku 2018 w Polskim BBoyingu

Mamy początek stycznia. To bardzo dobry moment na podsumowanie ubiegłego 2018 roku pod względem BBoyingu w Polsce. Było wiele wydarzeń o których warto wspomnieć.

Początek roku zaczał się dla nas bardzo dobrze. BBboy Greku wygrał zawody "The Legits Blast Winter Edition", które odbyły się w Czeskiej Pradze. W finale Greku zmierzył się z Bboy Kae.

fot. instagram.com/bboygreku

W kwietniu odbyła się impreza "Red Bull BC One Cypher Poland 2018". Zwycięzcą zawodów został BBoy Kostek z ekipy Oczy Ważki, który w finałowej walce pokonał BBoy Thomaza z ekipy RockaFellaz Crew. Przejął on tytuł od BBoya Zawiszy zwycięzcy sprzed roku.

fot.  Gniewko Głogowski

Nie można również zapomnieć o wygranej BGirl Pauliny z ekipy Breaknuts w nowej kategorii Bgirls Battle, która nastepnie reprezentowała nasz kraj podczas finałów zawodów "Red Bull BC One World Final 2018".

Fot. Tobiasz Sawicki

Na zeszłorocznej edycji "HipHop Kemp'u" nie zabrakło polskiego akcentu. BBoy Kido reprezentujący ekipę Breaknuts Crew, zajął 2 miejsce po mocnej walce z Bboy Danym.

fot. facebook.com/mobilizacja.mag

Kolejnym ważnym eventem było oczywiście "Warsaw Challenge". Podczas tegorocznej edycji zwyciężyła ekipa Momentum z Portugalii. W kategori 1vs1 zwycięzcą okazał się Johny Fox, który w finale pokonał BBoy'a Sape. 

fot. Gniewko Głogowski

Warto również wspomnieć o jubileuszowej 10-tej już edycji Urban Dance Meeting. W tym roku w kategorii Breakdance po finałowej walce z BBoy Martinem (Eudezet Skillz) wygrał BBoy Lil King (Fly High Crew/ Skill Fanatikzz).

fot. Gniewko Głogowski

Świetny BBoyowy klimat mogliśmy również poczuć na warszawskiej imprezie Uliczna Sztuka -  Uliczne jedzenie. Podczas której odbył się Jam 3vs3 Breaking i elminacje do imprezy HIP OPSESSION we Francji. W finale zobaczyliśmy ekipe Hajime No Owari, która zmierzyła się z BBoyami Sapą, Kangurem i Monsterem, którzy finalnie go wygrali. Zgarniając przy tym nagrodę główną jaką był wyjazd na HIP OPSESSION.

fot. instagram.com/break_pl

Ważnym dla polskiej sceny eventem był również Chicamoca Jam w Lwowie. W kategorii Kids Battle 2vs2 do 16 lat Julson & Chłodny dostali się do półfinału. BGirl Battle wygrała Bgirl AGT.  W kategori 2vs2 Open BBoy Zawisza i Kido zajeli 1 miejsce, a  

Bgirl AGT & BBoy Chadzik dostali się do półfinału.

fot. facebook.com/tomek.mroz.756

Nie można także pominąć wygranej ekipy Bielskill Crew w trzeciej edycji zawodów Kings Style w Czechach. Pokonali oni skład Beat Killaz, walki trzymały tam bardzo dobry poziom.

fot. Patrycja Warzeszka

Jedna z polskich ekip "Crate od Wax" wzięła udział w znanym programie telewizyjnym "Mam Talent". Przypadła ona do gustu jurorom programu dzięki czemu dostała się do półfinalu XI-tej edycji

fot. eska.pl

W Październiku odbyły się Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie w Buenos Aires. Do finału dostał się reprezentant naszego kraju  BBoy Axel, który zajął bardzo wysokie 4 miejsce.

fot. Szymon Sikora

Kolejnym ważnym eventem był Ostrowski Styl. Wygranym tych zawodów w kategorii Breakdance został BBoy Zawisza ze składu BielSkill, który w finale po dobrym pojedynku pokonał BBoy Axela.

fot. instagram.com/zawisza_bielskill

Jednym z najbardziej udanych Breakowych eventów tanecznych w tym roku, była z pewnością urodzinowa impreza 12th RockaFellaz Crew & 10th Raw Bgirls Anniversary.

fot. Heiko Hahnewald

Pod koniec roku odbyły się także nietypowe warsztaty Carry on Tradition - The Series of Bboys' & Bgirls' Real Stories stworzone przez BBoy'a Beeskiego.  Na warsztatach  zamiast skupiać się na nauce ruchów, zaproszeni goście podzielili  się najważniejszymi momentami na drodze swojej kariery. Wspominali swoje początki i najtrudniejsze momenty. Przybliżyli temat kreowania siebie i inspiracji w tańcu.  

fot. Gniewko Głogowski 

W ostatnich zawodach  w tym roku Hip Hop pod Choinkę, które odbyły się w Żninie BBoy Madmax wygrał Death Circle.

fot. instagram.com/madmaxckf

Chcieliśmy również wspomnieć o dwóch osobach ze środowiska, dla których ten rok był trudniejszy niż dla reszty. W wakacje BGirl Venka miała poważny wypadek samochodowy. Była w śpiączce, miała operację głowy  i ponad miesiąc leżała na intensywnej terapii. Poza tym uszkodziła kręgosłup i obręcz Barkową. Jej stan jest już lepszy ale dalej wymaga rehabilitacji.

Druga osoba to oczywiście BBoy Cetowy, który od lat zmaga się ze zdrowiem i ciągłymi rehabilitacjami po wypadku. W tym roku wyniknął dodatkowy problem z zębami. Aktualnie prowadzona jest zbiórka na leczenie. Prosimy o wsparcie: https://zrzutka.pl/un74yf

Jeśli chodzi o nasz serwis odpaliliśmy w końcu Instagram: www.instagram.com/Break_pl, który dzięki wam w bardzo krótkim czasie przekroczył ponad 7 tys subów. Dziękujemy za wsparcie i zaufanie.Z końcem roku udało nam się także uruchomić nasz sklep: www.StreetShop.pl. Znajdziecie w nim ciuchy: Streetwear, Hip Hop Wear, a także typowo BBoyowe rzeczy jak czapki do Bańki czy specjalne ciuchy do tańczenia! W 2019 planujemy wspierać Breakowe eventy w Polsce, także jeśli organizujecie jakąś fajną impreze piszcie bezpośrednio do sklepu.

Nie zapomnijcie też dać suba na instagramie: www.instagram.com/Streetshoppl, systematycznie będziemy dodawać nowe marki i asortyment, a także organizować ciekawe Konkursy.

 

W przyszłym tygodniu powinna się ukazać nasza kompilacja najlepszych setów z roku 2018 - Top 10 sets from Poland. Film ukaże się na naszym kanale: youtube.com/user/breakplofficial . Jeśli jeszcze go nie śledzicie warto dać suba.

 

Podsumowując myślimy, że ten rok był naprawdę udany dla polskiego BBoyingu. Gratulujemy wszystkim wyżej wymienionym BBoys i BGirls,  jak również wszystkim, których nie wymieniliśmy, a którzy przyczyniają się do rozwoju kultury HipHop w naszym kraju.

Życzymy wszystkim by ten rok również przyniósł wiele wspaniałych momentów!

Sprawdzajcie naszą stronę regulanie w tym roku szykujemy dla was dużo niespodzianek.

Pozdrawiamy ekipa Break.pl

Facebook:
Kategoria: hip hop, breaking
Tagi: brak
  • Dodał: BBoySpamer
  • Zakceptowany: 03.01.19
  • Ostatnie zmiany: 06.01.19


© 2001 - 2024 Break.pl - Prawdziwa strona Hip-Hop'u! Zgłoś błąd | Początek strony