Relacja z Warsaw Challenge 2009

Relacja z Warsaw Challenge 2009

Ponad 20 tysięcy fanów hip-hopu spotkało się w Parku Sowińskiego na warszawskiej Woli podczas piątej edycji Otwartych Mistrzostw w Breakdance – Warsaw Challenge 2009 r.

Do Parku im. Sowińskiego na Woli przyjechali najlepsi tancerze z całego świata. W sobotę (9 maja) odbywały się rozgrywki w poppingu, dyscyplinie, gdzie poprzez odpowiednie opanowanie mięśni, tancerze wyglądają jak roboty. Główną nagrodę 3000 zł od Prezydenta m.st. Warszawy otrzymał zespół KontraBanda Crew. Występy popperów przeplatały się z koncertami zespołów: Jazzus oraz Mama Selita. Sobotnie Mistrzostwa zwieńczył występ amerykańskiej legendy hip-hopu – Jungle Brothers, która porwała do tańca tysiące osób, grając takie hity jak „How Ya Want it We Got It” czy drum and bassowy „V.I.P”. Grupa Jungle Brothers zaprezentowała starą szkołę hip-hopu, dając porywający występ przy udziale tylko dwóch osób: didżeja i MC.

W niedzielę (10 maja) scenę opanował breakdance. Pomiędzy kolejnymi etapami konkursu fani polskiego hip-hopu mogli zobaczyć występ Supergrupy, Molesty i Kumpli oraz zespołu Sokół i Pono. Swoje umiejętności beatboxu udowodnił też znany z programu „Mam Talent” Blady Kris. Finał breakdance zakończył się trzymającą do końca w napięciu bitwą między amerykańską grupą Killafornia, a Top 9 z Rosji. Ewolucje obu ekip przeczące prawom fizyki nie dały sędziom łatwego wyboru. Ostatecznie zwyciężyła Killafornia, broniąc tytułu z poprzedniej edycji i zdobywając nagrodę Prezydenta m.st. Warszawy w wysokości 10 000 zł.

Następnie kilkutysięczna widownia pogrążyła się „Minucie Hałasu”, oddając w ten sposób hołd nieżyjącemu pomysłodawcy imprezy Arturowi Zalewskiemu oraz uczestnikom wszystkich edycji Warsaw Challenge.

Na deser Otwartych Mistrzostw w Breakdance zagrał pochodzący z Marsylii zespół IAM. Muzycy zaprezentowali przekrój swoich największych przebojów, łącznie z „Je danse le mia”. Artyści byli zaskoczeni znajomością utworu przez publiczność, która przez cały koncert świetnie się bawiła, rymując z artystami.

– Warsaw Challenge to impreza, która wpisuje się w warszawski kalendarz imprez międzynarodowych – mówi Katarzyna Ratajczyk, dyrektor Biura Promocji Miasta Stołecznego Warszawy. – Dzięki niej Warszawa co roku gości największe gwiazdy hip-hopu oraz tysiące fanów. Wysoki poziom mistrzostw sprawia, że wszyscy nie mogą się doczekać kolejnych edycji.

Pomysłodawcą imprezy Warsaw Challenge był nieżyjący już Artur „Leski” Zalewski, założyciel warszawskiej grupy b-boyowej Breakoholix. Po jego śmierci idea Warsaw Challenge jest kontynuowana przez Michała Pełkę i Piotra Zaczyńskiego oraz Miasto Stołeczne Warszawa, które jest organizatorem imprezy oraz pokrywa wszystkie koszty Warsaw Challenge

Autor: Organizatorzy WCH
Facebook:
Kategoria: hip hop, breaking , locking
Tagi: brak
  • Dodał: radi
  • Zakceptowany: 19.07.11
  • Ostatnie zmiany: 19.07.11

Najlepsze OKAZJE Streetwear
znajdziesz w aplikacji:
 ——>  SDEALS.PL  <—— © 2001 - 2022 Break.pl - Prawdziwa strona Hip-Hop'u! Zgłoś błąd | Początek strony