RED BULL MUSIC ACADEMY – LONDYN WZYWA!

RED BULL MUSIC ACADEMY – LONDYN WZYWA!

Od najbliższego poniedziałku 11 maja do 27 lipca 2009 roku najlepsi muzycy, producenci, wokaliści oraz DJ'e z całego świata mogą wysyłać swoje aplikacje do udziału w Red Bull Music Academy, której kolejna edycja odbędzie się na przełomie lutego i marca 2010 roku w Londynie. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.redbullmusicacademy.com

Wiosną 2010 roku stolica Wielkiej Brytanii stanie się jeszcze bardziej barwna i wielokulturowa. Londyn z jego mieszkańcami, mieszaniną kultur, stylów życia i języków to miasto idealnie wpisujące się w klimat Akademii. Miejsce samo w sobie stanowi jedno wielkie laboratorium dla sztuki, muzyki, mody i teatru - można powiedzieć, iż od zawsze było duchowym domem dla Red Bull Music Academy.

Red Bull Music Academy to jedyna w swoim rodzaju akademia, szkoląca wyjątkowych artystów pod okiem najbardziej cenionych muzycznych twórców. Akademia po raz drugi (pierwsza brytyjska edycja miała miejsce
w 2002 roku) odbędzie się w Londynie. W sercu metropolii powstanie profesjonalny kompleks studyjny,
w którym prężne i pełne muzycznej inspiracji umysły spotkają się, by podzielić się wiedzą i wspólnie pracować nad dźwiękami. Ponadto w ramach Akademii nowo odkryte talenty i legendy sceny muzycznej, co wieczór będą prezentować swoje umiejętności w najlepszych londyńskich klubach.

Londyńska Akademia odbędzie się w formie dwóch dwutygodniowych warsztatów. Od 11 maja do 27 lipca 2009 roku muzycy, producenci, wokaliści oraz DJ'e z całego świata mogą zgłaszać swój udział na jeden
z dwóch semestrów Red Bull Music Academy. Wystarczy zalogować się na stronie www.redbullmusicacademy.com i wypełnić formularz aplikacyjny!

Red Bull Music Academy powstała 11 lat temu jako miejsce szkolenia młodych, obiecujących talentów. Od 1998 roku wielu pionierów dzisiejszych trendów muzycznych kształci kolejnych młodych twórców. Warsztaty to nie tylko czas spędzony w studiach nagraniowych, to również, a może przede wszystkim wykłady, podczas, których uczestnicy uzyskują odpowiedzi na nurtujące pytania z dziedziny muzyki. W ubiegłych odsłonach Akademii wśród wykładowców znaleźli się m.in. Gilberto Gil - gitarzysta, kompozytor, a od 2003 roku minister kultury w Brazylii, niekwestionowana gwiazda niekomercyjnej sceny hip hopwej - raper Bun B, Roger Linn - twórca pierwszej cyfrowej maszyny beatowej - MPC czy francuski weteran imprez DJ Mehdi. Pełną listę wykładowców (około 500 artystów) można znaleźć na stronie Akademii pod adresem www.redbullmusicacademy.com.

Uczestnictwo w warsztatach Akademii to nie jedyna korzyść dla muzyków biorących udział w projekcie.
W trakcie jej rozwoju powstało też internetowe radio - Red Bull Music Academy Radio - które daje unikalną możliwość zapoznania się z twórczością absolwentów Akademii. Na stronie www.redbullmusicacademyradio.com można wysłuchać nagrań powstałych w ciągu 10 lat istnienia Akademii oraz materiałów z najlepszych imprez klubowych, festiwali, czy setów DJ-skich.

Red Bull Music Academy jest obecna także w formie niezależnej sceny na festiwalach: Detroit Electronic Music Festival w Stanach Zjednoczonych, Melt! w Niemczech czy Sonar w Hiszpanii.

Polacy od początku powstania Red Bull Music Academy angażowali się w projekt. Reprezentowali rodzimą scenę muzyczną na warsztatach organizowanych m.in. w: Sao Paulo, Kapsztadzie, Nowym Jorku, Rzymie czy Barcelonie. Kolejna szansa przed polskim muzykami już wkrótce!RED BULL MUSIC ACADEMY LONDYN 2010

Okres składania aplikacji: 11 maj - 27 lipca 2009

I semestr: 7 luty- 19 luty 2010

II semestr: 28 luty - 12 marzec 2010


Więcej informacji można znaleźć na stronach www.redbullmusicacademy.com

i www.redbullmusicacademyradio.com

Facebook:
Kategoria: hip hop,
Tagi: brak
  • Dodał: radi
  • Zakceptowany: 08.05.09
  • Ostatnie zmiany: 19.07.11

Najlepsze OKAZJE Streetwear
znajdziesz w aplikacji:
 ——>  SDEALS.PL  <—— © 2001 - 2022 Break.pl - Prawdziwa strona Hip-Hop'u! Zgłoś błąd | Początek strony