Funky Masons wygrywają ostatnią edycję Circle Prinz w Polsce!

Funky Masons wygrywają ostatnią edycję Circle Prinz w Polsce!

W miniony weekend 8 października 2011 r. ponad pół tysiąca pasjonatów tańca i muzyki hip hop świętowało 5. edycję międzynarodowej imprezy bboys i bgirls. Tegoroczna edycja Circle Prinz Poland okazała się najbardziej efektowną, ale zarazem ostatnią. Zawody, zdaniem uczestników, stały na bardzo wysokim poziomie - a potwierdziły to już pierwsze walki, kiedy to przegrane pojedynki zanotowali faworyci turnieju.

Zanim jednak poznaliśmy zwycięzców pierwszych walk turnieju głównego ogłoszono zwycięzcę z dnia poprzedniego (Before party), a został nim Alex Kwoka, który w nagrodę od firmy Boschmann otrzymał bilet lotniczy do Nowego Jorku!

Udział w zawodach wzięło ponad 100 dwuosobowych ekip z Polski, Czech, Słowacji, Ukrainy, Włoch i Francji. Nie zabrakło również bgirls, których liczba zgłoszeń w nowej kategorii „Circle Queenz” przekroczyła liczbę 30.

W ramach rundy eliminacyjnej uczestnicy wzięli udział w kilkugodzinnej sesji w tzw. kołach, gdzie mieli za zadanie pokazać swój styl, oryginalność, płynność i charakter w taki sposób, aby Kleju, Born i Futo nie mieli wątpliwości typując właśnie ich drużynę do rundy finałowej. W finałach na najlepsze 8 drużyn z eliminacji czekało 8 najlepszych ekip, które tradycyjnie wybierane są przed imprezą, aby reprezentować „great 8”, czyli osiem ekip bboys wybranych spośród najlepszych w kraju.

Miejsce imprezy przypominało jedną wielką galerię, którą można było oglądać wzdłuż i wszerz. W dodatku z aż trzech poziomów wysokości, co na pewno pozwoliło całkiem komfortowo przyglądać się walkom. Pomiędzy walkami odbywały się pokazy specjalne, konkursy dla publiczności i quizy, a ich zwycięzcy otrzymywali nagrody ufundowane przez oficjalnego sponsora wydarzenia markę Reebok, która podczas imprezy zaprezentowała buty i ubrania ze swojej najnowszej life style’owej kolekcji Reebok Classic Lite.

Nie zawiedli zaproszeni goście specjalni, którzy swoim poziomem - zarówno muzycznym, jak i tanecznym – spowodowali tak pozytywny odbiór imprezy. Dj Przeplach (Stylowa Spółka Społem), Dj Timber (Bad Taste), El Cookizo (Azizi Hustlazz), Born (Korea Południowa), Kleju (Funky Masons), czy Łukasz „Zajcew” Zarębski (prezenter TVN Turbo) pokazali, że potrafią zbudować pozytywną atmosferę, a jednocześnie trafnie komentować najbardziej zacięte walki.

Agencja Sick Step wykazała się pomysłowością podejmując się organizacji turnieju tanecznego w miejscu, gdzie wcześniej istniał basen. Teraz młodzież korzysta z tego, że nie musi wchodzić na głęboką wodę, aby nauczyć się tańczyć. Wystarczy, że dowiedzą się kiedy odbędzie się kolejna tego typu impreza, a nauki i wrażeń wystarczy na cały rok.

Sick Step, polski promotor wydarzenia, organizuje oficjalny wyjazd autokarowy na światowe finały do Szwajcarii, które odbędą się 6 listopada 2011 r. w Lozannie. Zapraszamy wszystkich do wsparcia polskich reprezentantów, grupę Funky Masons, aby to właśnie oni wygrali ostatnią edycję Circle Kingz!

Kolejna impreza dla bboys i bgirls w Polsce odbędzie się w najbliższy weekend 15-16 października w Łomży, gdzie na „Wirującej Strefie” zawitają m.in. Mr Wiggles z legendarnego Rock Steady Crew i Jeromskee z Massive Monkeys.

Informacje, zdjęcia, filmy oraz wyniki konkursów można znaleźć na stronie www.circleprinz.pl© 2001 - 2024 Break.pl - Prawdziwa strona Hip-Hop'u! Zgłoś błąd | Początek strony