ŚWIATOWA CZOŁÓWKA B-BOY’ÓW W KOLEBCE BREAKDANCE’U! RED BULL BC ONE 2009, NOWY JORK, 18 LISTOPADA 2009

ŚWIATOWA CZOŁÓWKA B-BOY’ÓW W KOLEBCE BREAKDANCE’U! RED BULL BC ONE 2009, NOWY JORK, 18 LISTOPADA 2009

Red Bull BC One, to najbardziej prestiżowe zawody breakdance rozgrywane od 2004 roku. Kolejna edycja odbędzie się już 18 listopada w miejscu narodzin tego stylu - w Nowym Jorku. W słynnym Hammerstein Ballroom w pojedynkach jeden na jednego zmierzy się 16 najlepszych na świecie breakdancerów, którzy będą walczyć o tytuł mistrza Red Bull BC One 2009!

Po obiecującym starcie w 2004 roku szwajcarskim Biel, Red Bull BC One przeniosło się w 2005 roku do Berlina a następnie w 2006 do Sao Paulo. W 2007 roku te najbardziej prestiżowe starcia b-boy'ów odbyły się w Johannesburgu. W ubiegłym roku najbardziej uznani B-boye z 12 krajów zmierzyli się w Paryżu (Francja). Tegoroczna edycja odbędzie się 18 listopada w samym sercu Manhattanu, osławionej Hammerstein Ballroom, która zostanie przystosowana do wyjątkowej tanecznej rywalizacji.

 

B-boy'ing, który często utożsamiany jest z breakdancem narodził się na ulicach Nowego Jorku na przełomie lat 70 i 80-tych. W nowym stylu dzieciaki znalazły możliwość wyrażania własnej osobowości, a bitwy na pięści i noże zamieniły się w konkurowanie na coraz lepsze figury i ruchy. W tym roku zawody zostaną rozegrane w miejscu, skąd pochodzą korzenie tego stylu.

Uczestnicy Red Bull BC One wybierani są przez międzynarodowy zespół ekspertów. Nominacje do zawodów to nie tylko olbrzymi prestiż dla tancerza, ale również uhonorowanie zarówno jego umiejętności, reputacji, jak i indywidualnego wpływu jak wnosi on w tę kulturę.

Dotychczasowi mistrzowie Red Bull BC One to śmietanka najlepszych B-boy'ów ze świata. Wśród utytułowanych znaleźli się: Wing z Południowej Korei, który zwyciężył w ubiegłym roku w Paryżu, zdobywca tytułu z 2007 roku - Ronnie z Las Vegas, który wygrał wraz ze swoją drużyną „Super Cr3w" program w MTV "America's Best Dance Crew". W 2006 roku tytuł Mistrza zdobył Koreańczyk Hong, który zdetronizował Francuza Lilou - zwycięzcę z 2005 roku. Tancerze wybrani do Red Bull BC One mają niezwykłe zdolności taneczne i artystyczne, które za każdym razem wprawiają w oszołomienie widzów.


Bitwy B-boy'ów mają swoje korzenie w pojedynkach jeden na jednego. W ciągu ostatnich 15 lat rysuje się tendencja do zastępowania ich zawodami drużynowymi zwłaszcza podczas dużych imprez. Założeniem Red Bull BC One był powrót do pierwotnej idei i pokazanie umiejętności B-boyów w najbardziej spektakularnej formie.


Więcej informacji na temat Red Bull BC One można znaleźć na stronie www.redbullbcone.com

Facebook:
Kategoria: hip hop, breaking
Tagi: brak
  • Dodał: radi
  • Zakceptowany: 29.10.09
  • Ostatnie zmiany: 19.07.11


© 2001 - 2024 Break.pl - Prawdziwa strona Hip-Hop'u! Zgłoś błąd | Początek strony