FRANCUZ LILOU WYGRYWA NA MANHATTANIE - RED BULL BC ONE 2009

FRANCUZ LILOU WYGRYWA NA MANHATTANIE - RED BULL BC ONE 2009

18 listopada słynna sala Hammerstain stała się miejscem niezwykłych breakdance'owych pojedynków. Szesnastu najlepszych B-Boy'ów z 11 krajów rywalizowało o tytuł najlepszego breakdancera na świecie. Na oczach 1600 widzów wygrał, już po raz drugi w historii Red Bull BC One, Francuz - Lilou.

Lilou nie miał łatwego zadania. W finale zmierzył się z Amerykaninem Cloudem, który przez ostatnie cztery lata tańczył w zespole Madonny podczas jej tournee. Finałowe starcie trwało trzy rundy, jednak Lilou przekonał sędziów swoim stylem, charakterem i pewnością siebie.

Przez cały wieczór Lilou nie mógł pozbyć się uśmiechu z twarzy, bowiem jego styl i prezentowane układy wywoływały fale uznania wśród publiczności. W pierwszym starciu jego przeciwnikiem był Ukrainiec - Kolobok, w ćwierćfinale stanął naprzeciwko Amerykanina - Thesis, a w półfinale ponownie walczył z przedstawicielem USA - Morrisem. Ubiegłoroczny Mistrz Red Bull BC One - Koreańczyk Wing - próbował bronić tytułu, jednak odpadł w ćwierćfinale.

„Byłem naprawdę wystraszony. Kiedy wyszedłem na scenę, tłum krzyczał: U-S-A! U-S-A!, ale w gruncie rzeczy ten doping dodał mi odwagi" - powiedział Lilou.

„To było naprawdę niewiarygodne, od samego początku pokazał, co potrafi. Tokio, mam nadzieje, że jesteś gotowe na tego chłopaka" - powiedział KRS One, który prowadził wieczór.

Niewątpliwym wydarzeniem wieczoru były pojedynki B-Boy'ów, jednak oprócz zachwycających walk publiczność mogła zobaczyć równie atrakcyjne pokazy w wykonaniu grupy The Rock Steady Crew. Owacje na stojąco otrzymał za swój występ legendarny raper Talib Kweli, który rozgrzał do czerwoności tłum razem ze swoim partnerem Hi-Tek.

W ciągu sześciu lat, zawody Red Bull BC One zgromadziły ogromną rzeszę fanów na całym świecie. Wydarzenie przyciąga każdego roku tysiące widzów i najlepszych B-Boyów, którzy z niecierpliwością oczekują informacji o nominacji do zbliżającej się kolejnej edycji najbardziej prestiżowych breakdance'owych zmagań.


Więcej informacji o zawodach można znaleźć na www.redbullbcone.com

Facebook:
Kategoria: hip hop, breaking
Tagi: brak
  • Dodał: radi
  • Zakceptowany: 19.11.09
  • Ostatnie zmiany: 19.07.11


© 2001 - 2024 Break.pl - Prawdziwa strona Hip-Hop'u! Zgłoś błąd | Początek strony