DŹWIĘKZŁAM + BBOY JAM!

DŹWIĘKZŁAM + BBOY JAM!

DŹWIĘKZŁAM

9 października 2010, sobota

Ośrodek Kultury Ochoty, ul. Grójecka 75

START godz. 12.00

 

9 października 2010 zapraszamy na drugą edycję imprezy DźwiękZłam. Na formułę imprezy składa się popołudniowo-siestowy jamm muzyczno-grafficiarski oraz deser w postaci koncertów wieczornych z udziałem gwiazd polskiej sceny muzycznej.

Co planujemy? Cały budynek OKO zostanie ogarnięty przez młodych artystów. Podziemiem zawładną „gębofony", czyli beatboxerzy rytmicznie wypluwający dźwięki za pomocą ust, języka, krtani, gardła, przepony. Powyżej parkiet wypróbują bboys i bgirls. Swoje umiejętności zaprezentują w pojedynkach ocenianych przez zaproszonych gości, znanych i cenionych bboys z Polski i zza granicy. Ci, którzy robią sobie wolne od pojedynków lub jeszcze nie czuja się na siłach do starcia z kolegami z branży mogą wpaść na Freestyle. Dla nich rezerwujemy matę gdzie możecie kręcić się dowoli! Zapraszamy was na wyższe kondygnacje gdzie będziecie mieli okazję obserwować jak powstaje dzieło graffiti tworzone ręką warszawskich twórców, rozpoznawalnych w środowisku. Planujemy też zaprosić was do kina na filmy opowiadające o kulturze hip hop. Całemu zamieszaniu towarzyszą gramofony a dźwięki z nich wydobywać będą zaproszeni specjalnie na te okazję DJe z całej Polski.

DźwiękZłam jest imprezą, dzięki której chcemy pokazać różne nurty muzyczne, które fascynują dzisiejszą młodzież. Dla tego też zapraszamy muzyków-amatorów, którym udostępniamy salę z perkusją i gitarą elektryczną. Niech zabrzmi rock and roll! Usłyszycie też soul i jazz w wykonaniu naszych OKOwskich studentów i studentek.

Na to wszystko zapraszamy w godzinach od 12 do 17. Potem spotykamy się wszyscy w Sali koncertowej na koncertach wspaniałych składów. Zagrają dla nas: beatboxer PEJOT, po nim RAGGAMOOVA, a gwiazdą wieczoru będzie raper JAMAL.

Informacje

www.oko.com.pl

http://www.facebook.com/profile.php?id=1307102048#!/profile.php?id=100000226334883

 


Więcej o artystach:

 

PEJOT - Beatboxem zajmuje się od początku 2003 roku. Przez dwa lata beatboxował ucząc się samemu.
W 2005 roku, a konkretnie 28 kwietnia zadebiutował na scenie w ramach koncertu akcji Spoko Dzieciak w Ursusie. Od tamtego czasu zaczął rozwijać się scenicznie. Na swoim 6 koncercie, który odbywał się w Wola Parku, poznał Fet Arta. Zaczęli się spotykać i razem beatboxować. W końcu wpadli na pomysł, żeby założyć wspólnie zespól. Nazwali go Projekt Hałas. W pierwszym składzie oprócz Pejota i Feta występował inny warszawski beatboxer - KLN. Pierwszy w tym składzie wspólny koncert miał miejsce 31 października 2005 roku. Po pewnym czasie KLN opuścił PH, a jego miejsce zajął Wig. W tym składzie grają koncerty juz 3 lata. Ich muzyka to mieszkanka dubstepu, dnb, jungle, reggae i funku.
Poza beatboxem Pejot interesuje się każdym elementem Hip-Hopu i w każdym z tych elementów stara się mieć jakiś udział.
Jest członkiem stowarzyszenia 16 Wersów oraz beatelse family a takżę ekipki Nie Ma Bata Crew.

Beatbox Battles:

-3 miejsce na Polish Beatbox Battle 2006 ex aequo z wigiem
-1 miejsce na Bruk Beatbox Battle 2007
-1 miejsce na Bruk Beatbox Battle 2008
-2 miejsce na Polish Beatbox Battle 2008
-1 miejsce na Mazury Hip Hop Festiwal Giżycko Beatbox Battle 2009
-1 miejsce na Polish Beatbox Battle 2009

Oprócz tego:
-Wywiady w telewizjach takich jak tvp3, mtv, viva, zig-zap
-Wywiady w radiach m.in. Radio Kampus Radiostacja Radio Trójka
-Czolówka do serialu Kookly
-Wiele koncertów na terenie polski.
itp.


RAGGAMOOVA- Warszawska formacja muzyczna, znajdująca się na skraju pomieszanych gatunków. Multistylowa, multi-instrumentalno-wokalna mikstura pulsującego raggamuffinu, twardego rapu, bujającego funku i gorącej brazylijskiej socy. Charakteryzuje ich bardzo skoncentrowane brzmienie, szybkie nawijki i melodyjne refreny czy beat-boxowe wstawki. To na co przede wszystkim nastawia sie ich publika to energetyczne i spontaniczne sytuacje, które wynikają podczas koncertów. Raggamoova zdobyła pierwsze miejsce w konkursie kapel na Ostróda Reggae Festival 2009 - najbardziej popularnym festiwalu reggae w Polsce. Zagrali supporty przed m.in. Babylon Circus, Vavamuffin, Skankan, East West Rockers, Indios Bravos, Natural Dread Killaz, Jah Meek...

Ekipę tworzą obecni i nieobecni współtwórcy takich projektów jak Jasna Liryka, Bałagan Mistrzów, Tumbao Riddim Band, Soundz Of Freedom. Trzy niepokorne i charyzmatyczne wokale, głęboki jamajski bass, rytmicznie reggaeująca gitara, najbardziej (im)pulsująca perkusja w mieście, bardzo klawe klawisze, grubo cięte, osadzone w hip-hopie skrecze - To właśnie Raggamoova sound.
Raggamoova wystąpi w składzie:
Rastamaniek - Wokal
Fotoz Muz - Wokal
Boginka - Wokal/Chórki
Elton Gon - Bass
Orzeł - Perkusja
Viclaf - Gitara
Radim Raddix - Klawisze
Dj Bary - Skrecze
Yazol - Akustyka

 JAMAL - Historia Jamala rozpoczęła się w 1999 roku, kiedy dwóch muzyków pochodzących z Radomia: Tomasz „Miód" Mioduszewski i Łukasz Borowiecki rozpoczęli współpracę, tworząc głownie kawałki rapowe. W międzyczasie Miód założył specyficzna, kilkunastoosobowa ekipę Le Illjah, grająca muzykę z pogranicza reggae, ska, ragga, punk, a nawet hard core. Po wielu zagranych koncertach z ta formacja, Miód powrócił do intensywnej pracy przy projekcie Jamal. Przez jakiś czas kapele funkcjonowały równolegle, jednak w wyniku nieporozumień Miód odszedł z Le Illjah i zespól przestał istnieć. Demo składu Jamal spotkało się natomiast z dużym zainteresowaniem wytworni Pomaton EMI, która zaproponowała zespołowi kontrakt płytowy. 18 czerwca 2005 nakładem tejże wytworni ukazał się debiutancki krążek Jamala „Rewolucje", który spowodował ogromny wzrost popularności, głownie za sprawa singli „Policeman", „Tubaka", czy „Kiedyś będzie nas więcej". Na płycie znalazły się utwory reggae, raggamuffin, hip-hop, a nawet numery inspirowane jazzem. Utwor „Warto to przetrwac" znajdujący się na płycie Jamala tak bardzo spodobał się brytyjskiej kapeli Mattafix, ze umieścili go na własnej płycie „Rythm & Hymns", pisząc do utworu własny tekst po angielsku („Freeman"). Jamal zagrał mnóstwo koncertów zarówno z żywym składem, złożonym głownie z jazzowych muzyków (bas, gitara, klawisze, perkusja, saksofon, puzon, trąbka), jak również z Djem jako Jamal Sound System. Od niedawna zespól zrezygnował z sound systemów na rzecz grania tylko z żywym składem. Jamal tworzą obecnie: Miód (wokal), Frenchman (wokal), Grizzlee (wokal), Gienia (bas, sampler), Siekierka (perkusja), Woocheck (klawisze), EMZK (klawisze) oraz Moon (gitara). 3 października 2008 zespól powrócił z nowa płyta „Urban discotheque", na której gościnnie pojawili sie m.in. Grubson, Cheeba, czy beatboxer Zgas. Na płycie znajduje się 16 kompozycji, których twórcami są Miód wraz z Kubą Galińskim i Andrzejem „Gienia" Markowskim oraz Frenchmanem. Nowe wydawnictwo promuje teledysk do połączonych utworów „Pójdę tylko tam" i „Pull up".

Po wydaniu płyty zespół zagrał serię koncertów promocyjnych oraz dużą trasę odwiedzając większość miejsc na koncertowej mapie Polski. Do tego doszły dwa wyjazdy do USA, uczestnictwo w ogólnoświatowej promocji gry Reed for Speer: Shift. Utwór „Pul lup" znalazł się na ścieżce muzycznej dołączonej do gry.

 

Facebook:
Kategoria: hip hop, breaking
Tagi: brak
  • Dodał: radi
  • Zakceptowany: 22.09.10
  • Ostatnie zmiany: 19.07.11

Najlepsze OKAZJE Streetwear
znajdziesz w aplikacji:
 ——>  SDEALS.PL  <—— © 2001 - 2022 Break.pl - Prawdziwa strona Hip-Hop'u! Zgłoś błąd | Początek strony