Sztigar Bonko na supporcie Red Bull Tour Bus: Wspólna Scena w Warszawie!

Sztigar Bonko na supporcie Red Bull Tour Bus: Wspólna Scena w Warszawie!

Już 10 listopada w warszawskim klubie niePowiem odbędzie się finał trasy koncertowej Red Bull Tour Bus: Wspólna Scena. Sokół, Kosi, Ras, Stasiak, Mr Krime i DJ Steez zaprezentują klasyki rodzimego rapu i współczesne utwory w zupełnie nowych odsłonach. O afterparty zadba kanadyjski duet WEFUNK Radio, natomiast przybyłą na Nowy Świat 27 publiczność rozgrzeje niepowtarzalne alter ego DJ-a Eproma.

 

Projekt Sztigar Bonko to ukłon w stronę klasycznego hip-hopu z lat 90., a zwłaszcza brzmienia spod znaku Soul Assassins. Wszelkie podobieństwo do Cypress Hill nie jest przypadkowe. DJ Eprom połączył bowiem swoją fascynację twórczością B-Reala i spółki z nieobcym mu w przeszłości górniczym fachem. Tak zrodziła się postać pełnego boom-bapowej werwy Górnoślązaka, który w przerwie pomiędzy kolejnymi szychtami w kopalni zażywa namiętnie tabaki, rapując klimatyczne - pełne humoru i energii – hiphopowe wersy. Wydany w 2013 roku debiutancki album „Jo! Sznupia” okazał się prawdziwym fenomenem, a Sztigar wspomagany za gramofonami przez kombajnistę Falcon1 zagrał kilkadziesiąt koncertów w całej Polsce:

 

https://www.youtube.com/watch?v=qjqQauVeyHg

 

Red Bull Tour Bus: Wspólna Scena – After w WWA to przede wszystkim spotkanie najmocniejszych osobowości polskiej sceny rapowej na jednym koncercie. Sokół, Kosi, Ras, Stasiak, Mr Krime i DJ Steez zaprezentują nowe zaskakujące aranżacje, zbudowane na bazie utworów z własnego repertuaru oraz wielu niezapomnianych klasyków z bogatego dorobku polskiego rapu. W czerwcu tego roku artyści zaprezentowali korzenie i aktualne oblicze polskiego rapu w kluczowych dla jego rozwoju miastach ze wsparciem lokalnych twórców różnych pokoleń. Muzycznym podsumowaniem trasy jest utwór „Aftery” i towarzyszący mu zakulisowy klip: https://www.youtube.com/watch?v=BPOXtjNjYco

 

10 listopada w klubie niePowiem także warszawska publika nareszcie będzie mogła poczuć na żywo tę eksplozję rapowej energii. Oprócz głównego koncertu, supportu Sztigara Bonko oraz afterparty z udziałem WEFUNK Radio na uczestników czeka jeszcze kilka niespodzianek – szczegóły wkrótce.

 

Red Bull Tour Bus: Wspólna Scena – After w WWA:


Sokół (WWO / TPWC / Prosto)

Kosi (JWP/BC / PCP / RHW)

Ras (Rasmentalism)

Stasiak (2cztery7 / Alkopoligamia)

DJ Steez (PRO8L3M / RHW)

Mr Krime (U Know Me Records)

 

Support: Sztigar Bonko (Asfalt Records)

 

Afterparty: WEFUNK Radio


10 XI 2015 | niePowiem

ul. Nowy Świat 27 | Warszawa

Wejście: 20 zł lista FB | 30 zł pozostali

 

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/1706418249587967

 © 2001 - 2019 Break.pl - Prawdziwa strona Hip-Hop'u! Zgłoś błąd | Początek strony