Hemp Gru, Te-Tris oraz Mielzky na Mazury Hip-Hop Festiwal 2016!

Hemp Gru, Te-Tris oraz Mielzky na Mazury Hip-Hop Festiwal 2016!

Organizatorzy najstarszej w Polsce plenerowej imprezy hiphopowej ogłosili kolejnych headlinerów tegorocznego festiwalu! Na 15 jubileuszowej odsłonie MHHF wystąpią również Hemp Gru, Te-Tris oraz Mielzky. Dołączą oni tym samym do już potwierdzonych Tedego oraz Sokoła z Marysią Starostą. Trzydniowe święto hip-hopu w giżyckiej Twierdzy Boyen odbędzie się w dniach 21-23 lipca 2016.

 

Hemp Gru to jeden z najważniejszych i najpopularniejszych składów, reprezentujących hardcore’owy nurt polskiego hip-hopu. Wilku, Bilon oraz Żary mają na swoim koncie pięć studyjnych albumów – poczynając od klasycznego debiutu „Klucz” z 2004 roku, poprzez wydaną pięć lat później „Drogę” (2009), aż po ugruntowującą pozycję zespołu trylogię „JLB” („Jedność” – 2011, „Lojalność” – 2011, „Braterstwo” – 2012). Na przestrzeni minionych lat Hemp Gru zagrało setki koncertów – m.in. w Polsce, wielu krajach europejskich, a nawet w USA. Skład bardzo dobrze odnajduje się na scenie, serwując swoim fanom spektakularne i pełne żywiołowej energii występy na żywo. Warto dodać, że dorobek HG został doceniony nie tylko przez słuchaczy hip-hopu, ale również  instytucje europejskie.  W 2008 roku grupa została uhonorowana przez unijnego komisarza do spraw kultury nagrodą EBBA (European Border Breakers Awards) za dotarcie do publiczności poza granicami swego kraju. 


Te-Tris z kolei to żywa legenda wolnego stylu. Jeden z najzdolniejszych i najbardziej utytułowanych polskich freestyle’owców ma na koncie m.in. dwukrotne wicemistrzostwo WBW (2004 i 2005 rok) oraz wiele zwycięstw w innych prestiżowych bitwach. Sukcesywnie rosnącą liczbę albumów i mixtape’ów zamyka wydany pod koniec 2015 album „Definitywnie”, uznany przez wielu dziennikarzy muzycznych za jedną z najlepszych rapowych płyt minionego roku. Słuchacze z kolei zaliczają jest zgodnie do grona najlepiej koncertujących polskich artystów hiphopowych.

 

Gruby Mielzky, znany również jako Mielon, to raper pochodzący ze Starogardu Gdańskiego, a mieszkający na co dzień w Trójmieście. Członek cenionej formacji Lavoholics ma na swoim koncie trzy bardzo solidne i ciekawe płyty. Pierwsze dwie to stricte solówki: „Silny jak nigdy wkurwiony jak zwykle” (2012) oraz „1.5” (2013). Trzecia z nich to wspólny projekt z nadwornym producentem Lavoholics, czyli Patr00. Ten wypuszczony w kwietniu 2015 roku wspólny album - „Miejski patrol” – zyskał sobie powszechne uznanie i sympatię odbiorców przywiązanych do hiphopowej klasyki.

Link do wydarzenia na fb: https://www.facebook.com/events/925328167503283

 

Wkrótce kolejne odsłony line-upu, ale już dziś organizatorzy zapowiadają „kilkanaście niezapomnianych koncertów” czołówki polskiego hip-hopu oraz jubileuszową bitwę freestyle’owa o Twierdzę Boyen. Tradycyjnie rozdane zostaną też autorskie festiwalowe nagrody, czyli „Złote Felgi”. Już wkrótce poznamy pierwsze nominacje w kategoriach: „Całokształt Twórczości” oraz „Płyta Roku”. Trwa również konkurs na najlepszy support festiwalowy z atrakcyjnymi nagrodami:

 

https://www.facebook.com/events/1754202198141001

 

Bilety można zamawiać przez stronę: http://www.mazuryhiphopfestiwal.pl/produkt/karnet/

Do 26 lutego trwa okolicznościowa promocja – wpisując "kod-10%-gratis-all" na stronie można zakupić kupujcie karnety tańsze o 10%!

 

Mazury Hip Hop Festiwal 2016 | Świętujemy XV-lecie!

21-23.07.2016 | Giżycko | Twierdza Boyen

Line-up: Tede | Hemp Gru | Sokół i Marysia Starosta | Te-Tris | Mielzky | TBA…

Bądź na bieżąco – subskrybuj festiwalowe social media:

 

MHHF fb: https://www.facebook.com/MazuryHipHopFestiwal

MHHF insta: https://www.instagram.com/mazuryhiphopfestiwal/

MHHF twitter: https://twitter.com/MHHFGizycko

MHHF youtube: https://www.youtube.com/user/MazuryHipHopFestiwal

snapchat: MHHFGizycko© 2001 - 2024 Break.pl - Prawdziwa strona Hip-Hop'u! Zgłoś błąd | Początek strony