Zbliża się finał pierwszej ogólnopolskiej ligi tanecznej

Zbliża się finał pierwszej ogólnopolskiej ligi tanecznej

Już niedługo zostanie rozstrzygnięta pierwsza liga taneczna w Polsce. Zmagania najlepszych ekip trwają od września 2015 i zmierzają do wielkiego finału, który odbędzie się 28 maja w Poznaniu. Tancerze rywalizują w stylach ulicznych w kilku kategoriach, a pula nagród wynosi ponad 130.000 złotych. Czym tak naprawdę jest M1DanceBattle?

Pierwsza w Polsce liga taneczna to 16 konkursów tanecznych, które odbywały się systematycznie od 26 września do 23 kwietnia w 9 miastach w Polsce. Serię zawodów zakończy impreza, która odbędzie się 28 maja w Poznaniu. W planie wielkiego finału jest nie tylko rywalizacja taneczna, ale też koncerty gwiazd polskiego rapu.

W lidze M1DanceBattle kluczowy jest zespół – to właśnie ekipy taneczne rywalizują w kategorii rankingowej. W pierwszym etapie, skupionym na stylu breakdance, w systemie pucharowym walczyły ekipy bboyowe. Spotkały się one na 7 imprezach rozgrywanych w wyjątkowej oprawie teatrów i domów kultury od września do grudnia 2015. Drugi etap, oparty na choreografiach, pozwalał na wykorzystanie wszystkich stylów ulicznych: hip hop, house, popping, locking i breakdance. Turnieje rozegrały się między styczniem a kwietniem w centrach handlowych M1. Wyrównany, wysoki poziom taneczny skutkował zaciętą rywalizacją i częstymi zawirowaniami w rankingu, w którym wiele zespołów nie mogło być pewnych swojej pozycji aż do samego końca rozgrywki.

W obydwu etapach ligi wzięło udział ponad 400 tancerzy, uformowanych w aż 95 ekip. Najlepsze 24 zespoły, po 12 z każdego z etapów, zakwalifikowały się do wielkiego finału. Walczyły w nim będą o dwie główne nagrody po 15.000 złotych! Uwzględniając imprezę finałową, M1DanceBattle to w sumie 115 godzin tańca i pula nagród ponad 130.000 złotych. W roli jurorów pojawiło się 26 postaci dużego formatu z polskiej i zagranicznej sceny tanecznej, m.in.: YouYa, Freeze, Carro, Kaczorex, Bartazz, ATA, Temps.

„M1DanceBattle to wyjątkowa, w pełni autorska koncepcja i cieszę się, że została zrealizowana” – opowiada bboy Thomaz, jeden z najbardziej utytułowanych tancerzy breakdance w Polsce i jeden z organizatorów M1DanceBattle. – „Projekt spotkał się z dużym zainteresowaniem środowiska tanecznego w Polsce i nie tylko. Udział prawie 500 tancerzy z blisko 100 ekip przekroczył nasze oczekiwania. W mediach społecznościowych obserwuje nas stale ponad 3500 zaangażowanych osób, pojawiły się też setki filmików z naszych imprez. Nagrywali i umieszczali je w sieci sami tancerze. To zainteresowanie daje nam wielką satysfakcję i pokazuje, że tego typu projekty są potrzebne polskiej scenie tanecznej” – podsumowuje Thomaz.

Głównym sponsorem ligi tańca M1DanceBattle jest Centrum Handlowe M1.

Facebook:
Kategoria: hip hop, breaking , krumping , locking , popping , taniec hip hop
Tagi: m1 dance battle
  • Dodał: becet
  • Zakceptowany: 18.05.16
  • Ostatnie zmiany: 18.05.16


© 2001 - 2023 Break.pl - Prawdziwa strona Hip-Hop'u! Zgłoś błąd | Początek strony