BBoy Axel zajął 4. miejsce na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich!

Piotrek Winiarski aka BBoy Axel zajął bardzo wysokie 4. miejsce na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Buenos Aires!

Po ciężkich dwóch dniach walk na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich klasyfikacja prezentuje się następująco:

1. Bumblebee
  2. Martin
  3. Shigekix
  4. Axel

Wieloetapowe eliminacje miały dziś swój finał w Buenos Aires, z którego Axel może być jak najbardziej zadowolony - w końcu należy do ścisłej światowej czołówki!

Przypomnijmy - zgłoszenia wysyłane w formie minutowego seta, następnie ciężkie walki eliminacyjne, by dostać się do finałowej 12-tki. Szczegóły eliminacji możecie sprawdzić tutaj.

Pierwszym etapem zawodów była faza eliminacyjna - pięciu sędziów (w składzie AT, Mounir, Crazy Legs, Moy i Storm) oceniało runda po rundzie każdą z 3 walk, a każdy miał po 2 wyjścia. Axelowi przyszło zmierzyć się z:

• Bumblebee - remis 1:1,
  • Broly - remis 1:1,
  • KennyG - zwycięstwo 2:0 Axela;

Po fazie eliminacyjnej tworzony był ranking uwzględniający liczbę wygranych rund i zdobytych głosów - i tak Axel zajął 5. miejsce zwyciężając 4 rundy i zdobywając w sumie 17 głosów.

Dalsza część turnieju odbyła się drabinką pucharową - tym razem każda walka składała się z 4 rund. W pierwszej walce tej fazy turnieju Axel wygrał 3:1 z Bad Matty'm z Włoch. Kolejną walkę z naszym reprezentantem wygrał Martin, który ostatecznie zajął 2. miejsce. O 3. miejsce Axel trafił na Shigekix'a, który przegrał swój półfinał przeciwko Bumblebee. Niestety walka zakończyła się zwycięstwem reprezentanta Japonii, jednak to nie zmienia faktu, że BBoy Axel zrobił niesamowitą robotę zajmując tak wysokie miejsce!