15 lat temu Polscy BBoys byli w Watykanie

15 lat temu Polscy BBoys byli w  Watykanie

Dziś minęło równe 15 lat od bardzo ważnego wydarzenia w historii polskiej kultury hiphopowej. Reprezentacja polskich BBoys 25 stycznia 2004 miała  okazję zatańczyć przed Papieżem Janem Pawłem II, będąc pierwszymi przedstawicielami kultury hip-hopowej w Watykanie!

"Myślę, że nie był to Chrzest polskiego hip-hopu, tylko Chrzest hip-hopu w ogóle. Zresztą chyba właśnie takim określeniem posłużył się podczas rozmowy ze mną DJ Kool Herc w Nowym Jorku. To akcja, która w USA znana jest niestety dość słabo, nie dotarło to wydarzenie do ogólnej świadomości, ale niektórzy o tym wiedzą" - tak wspominał to wydarzenie Sokół.

Kfiat, który wtedy  razem z Bożkiem i Wezyrem zatańcyzli dodał w w wywiadzie -
"25 stycznia 2004 roku będę pamiętał do końca życia. W tym dniu wraz z Wezyrem i Bożkiem, mieliśmy zaszczyt zatańczyć breakdance przed Janem Pawłem II. W Auli Klementyńskiej rozległy się bity Dj-a Spikea, tańczyliśmy przez kilka minut, papież nas pobłogosławił, można powiedzieć, że dał zielone światło kulturze hip-hopowej"

Są wydarzenia, które robią ogromny medialny szum, ale  są też takie, o których symbolicznym znaczeniu warto przypominać. Jednym z  nich jest właśnie pokaz sprzed 15 lat, gdy BBoys z Polski stali się reprezentantami całej kultury. Poniżej materiał wspominający te chwile:

Facebook:
Kategoria: hip hop, breaking
Tagi: brak
  • Dodał: BBoySpamer
  • Zakceptowany: 25.01.19
  • Ostatnie zmiany: 26.01.19


© 2001 - 2019 Break.pl - Prawdziwa strona Hip-Hop'u! Zgłoś błąd | Początek strony