Breakdance na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2024 w Paryżu?

Breakdance na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2024 w Paryżu?

Taniec jest jedną z dyscyplin, które mogą stać się już wkrótce sportem olimpijskim na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2024 w Paryżu.

Od pięciu lat trwają dyskusje, a ostateczny wynik zostanie ogłoszony 21 lutego tego roku.

Obok tańca Breakdance rozważane są też takie zajawki jak Surfowanie, Wspinaczka czy Jazda na deskorolce, pozostałych 20 innych kategori zostało odrzuconych.

Także, nie wiele brakuje, aby kultura Hip Hop poprzez BBoying zaistniała po raz pierwszy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2024 w Paryżu.

Jest to duży krok i okazja dla naszej społeczności do zorganizowania i tworzenia platform i samodzielnego "biznesu". Może to być milowy krok dla przyszłych pokoleń BBoys i BGirls.

Jak pisze wielu znanych BBoy nie należy tego traktować jako zastępstwo istniejącej sztuki jaką jest Breakin ', ale jako kolejny etap w rozwoju naszego pięknego artefaktu jakim jest kultura Hip Hop i BBoying.

W zeszłym roku w Październiku Breakdance po raz pierwszy wkroczył na salony olimpijskie podczas Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Buenos Aires.

Do finału dostał się tam reprezentant naszego kraju BBoy Axel, który zajął bardzo wysokie 4 miejsce.

Poniżej zamieszczamy kilka walk BBoy Axel'a i Finał Breakdance z Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Buenos Aires 2018.

Gratulujemy i czekamy z niecierpliwością na kolejne newsy dotyczące tej inicjatywy.

fot. Szymon Sikora

Facebook:
Kategoria: hip hop, breaking
Tagi: breakdance , bboying , igrzyska olimpijskie
  • Dodał: radi
  • Zakceptowany: 12.02.19
  • Ostatnie zmiany: 09.07.19


© 2001 - 2024 Break.pl - Prawdziwa strona Hip-Hop'u! Zgłoś błąd | Początek strony