Hip-Hopowe muzeum w NY

 Hip-Hopowe muzeum  w NY

New York City Universal Hip-Hop Museum (UHHM) ma zostać otwarte w 2022 roku na Bronksie. Założony przez Rocky Bucano, Kurtisa Blowa, Shawna LG Thomasa, Grandwizzarda Theodore'a, Mickeya Bentsona i Joe Conzo Jr. muzeum "świętuje i zachowuje historię lokalnej i globalnej muzyki i kultury hip-hopowej, aby inspirować, wzmacniać i promować zrozumienie" - Zgodnie ze stroną UHHM.

Muzeum wspierane przez Kurtisa Blow (przewodniczący UHHM), Ice-T (członek zarządu założycieli) i LL Cool J (kulturalny ambasador), będzie miało studio nagrań, wirtualną ścianę graffiti, zdjęcia, artefakty i książki z postępem gatunku.

Nowy mega-kompleks wzdłuż nabrzeża Harlem-River i zaledwie kilka przecznic od Yankee Stadium, będzie konkurować z Hall of Fame hip-hopu na Manhattanie. 

Założony w 1992 roku przez Hip-Hop Hall of Fame Awards twórca i producent wykonawczy James 'JT' Thompson  został wprowadzony na rynek globalny w zabytkowej restauracji Sylvii, Harlem's w 1995 roku. To odsłonięcie pokazowych planów muzealnych, programów i transakcji BET Cable Network dla Hip-Hop Hall of Fame Awards TV Show. Niestety, pokaz nagród został przerwany kiedy fundusze reklamodawców zostały wstrzymane po morderstwie Tupac Shakur w 1996 roku, oraz po morderstwie The Notorious B. I. G w 1997 roku.

Muzeum zacznie od oferowania odwiedzającym "podmuchu przeszłości" dzięki zanurzającemu się doświadczeniu w rapie z lat 70. i hip-hopie, gdzie zaczęły się walki rapowe, taneczne i DJ-owe.

"Jestem zaawansowany technologicznie, więc oczywiście będziemy mieć wszystkie artefakty i zdjęcia, ale to, co naprawdę lubię, jest dla mnie najważniejsze." - powiedział Blow, który był pierwszym solowym raperem. W 1979 r.

Dzięki wykorzystaniu technologii, jak i największej liczbie praktycznych doświadczeń, muzeum zaprezentuje "Najnowocześniejszą przestrzeń performatywną z teatrem rzeczywistości wirtualnej dla zwiedzających z pokazami na żywo i doświadczeniami z mieszanej rzeczywistości". " Wyobraź sobie, że jesteś na scenie z LLCOOLJ wykonującym Rock The Bells. #UniversalHipHopMuseum"- tweet z konta na UHHM na Twitterze.

Nowe i zaktualizowane plany muzeów zostały niedawno omówione podczas konferencji York Music Month Conference w NYU Steinhardt School of Culture, Education and Human Development. Blow opisał gości jako "oszołomionych  przez całą tę historię, bogatą historię, jaką mamy".

Facebook:
Kategoria: hip hop, beatbox , dj'ing , graffiti , rap
Tagi: rap , hiphop , muzeum hiphopu
  • Dodał: Aleks71NL
  • Zakceptowany: 24.02.19
  • Ostatnie zmiany: 02.03.19


© 2001 - 2024 Break.pl - Prawdziwa strona Hip-Hop'u! Zgłoś błąd | Początek strony