Polscy Krumperzy na Buckyard vol.3!

Polscy Krumperzy na Buckyard vol.3!

23 i 24 lutego w Pradze odbyła się 3 edycja Buckyardu - warsztatów i zawodów skierowanych do miłośników Krumpu.

Na wydarzeniu pojawili się reprezentanci aż z 18 krajów - w tym bardzo liczna grupa Polaków z Piotrem "Zontą" Królem na czele.

Zawody sędziowali jurorzy na najwyższym poziomie, którzy dla Krumpu mają ogromne znaczenie: Kid NY z Francji, Slam z Rosji oraz Beast z USA.

Nasi polscy Krumperzy odnieśli pasmo sukcesów. Jednym z nich była Julka Stawska "Girl Zonta", która doszła do etapu TOP4 kobiet. Przegrała z Jają Vankovą ze Stanów tylko jednym głosem. 

Oczywiście to nie jedyny sukces Polaków. W TOP8 znalazła się Karolina Skrzypek "Babygirl Outside", wygrywając w TOP16 z Czeszką.

Nie można zapomnieć także o Mili i Missi, które doszły do etapu TOP16.

Ogromnym osiągnięciem było Fam Battle, które ekipa z Polski wygrała! Young Zonta, Baby Girl Zonta oraz Lady Zonta (Bo w tym właśnie składzie reprezentowali nas w walkach 3vs3) zmierzyli się w finale z ekipą z Holandii, osiągając pierwsze miejsce.

Spytaliśmy Zontę, który swoją drogą również znalazł sie w TOP16 mężczyzn, o wrażenia jeśli chodzi o Buckyard:

Buckyard to impreza obywajaca się w czeskiej Pradze już 3 raz. Miałem przyjemność sędziować 1. edycje tego eventu w 2017 roku, a w kolejnych edycjach po eliminacjach wchodzilem do walk. Myślę, że jest to największe wydarzenie strikte krumpowe w Czechach na przestrzeni ostatnich lat.

 

Poziom rośnie niesamowicie z edycji na edycję. W tym roku top 16 dziewczyn i top 16 facetów było tak silne, że zdarzyć mogło się wszystko, nie było słabej walki na tym evencie. Osobiście jestem bardzo zadowolony ze swojego startu oraz moich podopiecznych. W kategoriach solo udało się wywalczyć mi zaledwie top 16 male i to już wystarczyło by czuć się spełnionym.

 

Missi Zonta również weszła do TOP16 female a Girl Zonta zaszła aż do TOP4 female. W Fam Battle 3vs3 udało się wywalczyć 1 miejsce. Przygotowane mieliśmy dwa teamy po 3 osoby lecz finalnie musieliśmy wystawić tylko jeden, co skutkowało dodatkową ilością rutyn dla ekipy tańczącej gdyż dzieciaki pomagały sobie wzajemnie przez cały wyjazd.

 

Taka kolaboracja pokazała jak silni jesteśmy i jak dużo może dać współpraca i pełne wsparcie swojej krump rodziny. Wszyscy wracaliśmy z uśmiechem na twarzy i wiarą że to co robimy ma sens.

 

W przyszłości planujemy wspierać to wydarzenie gdyż jesteśmy z nim związani od samego początku i z roku na rok jeździmy tam w większym składzie.

 

Gratulacje także należą się dla Outside: Princess Slam oraz Babygirl Outside. Zonta

Ogromne gratulacje dla trenera oraz wszystkich jego podopiecznych
od całej redakcji StreetDance.pl! :)

Facebook:
Kategoria: hip hop, krumping
Tagi: brak
  • Dodał: dżugi
  • Zakceptowany: 27.02.19
  • Ostatnie zmiany: 01.03.19


© 2001 - 2024 Break.pl - Prawdziwa strona Hip-Hop'u! Zgłoś błąd | Początek strony