Kolejne odsłony Line-up'u Hip Hop Kemp 2019

Kolejne odsłony Line-upu Hip Hop Kemp 2019

Siedem nowych nazw w programie Hip Hop Kempu. Są petardy!

 Chociaż tegoroczny Hip Hop Kemp długo czekał z odpalaniem kolejnych nazw w swoim lineupie, to wygląda na to, że w tym momencie ogłoszeniowe szaleństwo rozpoczęło się na dobre. W tym tygodniu organizatorzy tej legendarnej, czeskiej imprezy zapowiedzieli występy kolejnych siedmiu wykonawców, którzy zdecydowanie wzmacniają program festiwalu. W Hradec Kralove zagra w tym roku m.in. superskillowiec Token, duet EARTHGANG, DJ samych Beastie Boys Mix Master Mike, francuska ekipa Hocus Pocus, kapitalna Yugen Blakrok oraz Polacy: Tede, Abel oraz Joda. Wszystko wskazuje na to, że kolejne ogłoszenia są również tuż za rogiem!

 

Token

 


 

Skillsy w dzisiejszym rapie to już przeżytek? Mamy gracza, który absolutnie przeczy tej tezie! Token to jeden z najlepszych technicznie raperów nowej ery, mający dosłownie wszystko, czego potrzebuje MC, aby rozbić tę grę w drobny pył! Nieprawdopodobne flow, szaleńcze tempo, błyskotliwe linie, naturalna lekkość składania rymów i kompletny brak skrupułów w stawaniu się coraz lepszym z każdą kolejną nagrywką! Tegoroczny Kemp będzie idealną opcją aby sprawdzić na żywo tego 21-letniego kocura, zanim odleci gdzieś na sam szczyt rapowych zestawień, prawdziwy ogień gwarantowany!

 Hocus Pocus

 


 

Jedna z absolutnie najlepszych rap grup Europy powraca na ekskluzywną serię letnich koncertów i nie było opcji, aby wśród nich nie znalazła się osiemnastka Hip Hop Kempu! Ekipa, której dowodzi genialny DJ i producent 20syl (pamiętacie jego występ z Alltta w 2017!?) to prawdziwa koncertowa petarda, łącząca w sobie najlepsze wzorce klasycznie bujającego boom-bap'u z elektronicznym zacięciem i kapitalnym, francuskim flow! Tegoroczny Kemp będzie jedną z ostatnich okazji by zobaczyć ten legendarny skład na żywo, więc naprawdę nie chcemy być w skórze tych, którzy przegapią ten koncert! 

Earthgang

 


 

Dwójka raperów z Atlanty, protegowani J. Cole’a sami o sobie mówią, że są hip-hopem w najczystszej postaci. Zbuntowanym, szczerym, opartym na czystej miłości do zajawki i wyrażaniu siebie muzyką, która garściami czerpie z funkowo-soulowych tradycji czarnej muzyki. Chociaż nagrywają już od niemal dekady, to swoją życiówkę notują właśnie w tym momencie, o czym najlepiej świadczą wyprzedane koncerty w całych Stanach Zjednoczonych, świetne nagrywki z Young Thugiem czy coraz częstsze porównania do twórczości Outkast. Szykuje się jedno z najciekawszych odkryć Kempa 2019?

 

Yugen Blakrok

 


 

Yugen Blakrok to zdecydowanie jeden z najciekawszych głosów na współczesnej kobiecej scenie, a ta od zawsze ma swoje ważne miejsce na Hip Hop Kempie! Pochodząca z RPA artystka pojawiła się już na Festiwalu z Atmosferą w 2016 i choć już wtedy jej koncert był prawdziwą petardą, to postęp jaki zrobiła od tamtego czasu jest naprawdę imponujący! Najpierw szersze światło na twórczość Yugen rzucił sam Kendrick Lamar, zapraszając ją do współpracy nad kapitalnym soundtrackiem do “Czarnej Pantery”, co niemal idealnie zgrało się to z premierą jej najnowszego albumu “Anima Mysterium”. Jej absolutnie wyjątkowy styl, zadziorny głos i naprawdę niespotykana tematyka tekstów sprawiają, że nie można pozostać pozostać obojętny wobec tego koncertu!

Mix Master Mike

Nobody can do it, like Mix Master Mike can! Ciężko jest nam sobie wyobrazić DJ’a mającego większy wpływ na to jak wygląda kultura hip-hop, niż Mix Master Mike, który w tym roku wpadnie do Hradec na swój wyjątkowy set! Wszyscy kojarzymy go przede wszystkim z regularnej współpracy z Beastie Boys, ale lista niesamowitych wyczynów Mike’a jest o wiele dłuższa; począwszy od dwukrotnego zwycięstwa na DMC World DJ Championship, przez występy w Białym Domu, podczas otwarcia Igrzysk Olimpijskich i trasy z Cypress Hill czy Metallicą! Solówki Mix Master Mike’a to coś więcej niż DJ sety - to widowiska oparte na najlepszej selekcji rapu, funku i rocka podparte najwyższych lotów turntablistyczym skillem!

Joda

BOR również wysyła na naszą osiemnastkę swojego reprezentanta! Joda i jego tegoroczny OrientOrient to siła jakiej w polskim rapie nie było od dawna. Bezkompromisowy rap, który łączy w sobie brudną, osiedlową nawijkę z mocnym bitem i zdystansowanym poczuciem humoru bez dwóch zdań rozbił bank tegorocznych premier i zupełnie nas to nie dziwi.  Polskie Miami w czeskim Hradec? Nie mamy wątpliwości, że Joda odpali ze sceny prawdziwą petardę!

 Tede / Abel

 Osiemnastka bez ekipy NWJ? Nie ma takiej możliwości! Ciężko wyobrazić sobie dobrą rap imprezę bez bangerowych klasyków Tedego, których nie braknie przy okazji tegorocznej edycji Hip Hop Kempu! Szef Wielkiego Joł przyjedzie do Hradec z niesamowicie gorącym, nowym “Karmagedonem”, ale także przekrojowo spojrzy na całą swoją dyskografię, która pełna jest tracków od lat bujających całym Festivalparkiem - od Main Stage’a po pole namiotowe! Na scenie Tedemu towarzyszył będzie jego wierny labelowy kompan Abel, który również doskonale wie, jak rozkręcić dobrą bibę!

Kultowy już Kemp odbędzie się w tym roku między 15, a 17 sierpnia, tradycyjnie na terenie lotniska w oddalonym o 50 kilometrów od polskiej granicy, Hradec Králové. Ten festiwal od lat cieszy się mianem najbardziej hiphopowego święta w tej części Europy - to tutaj łączą się wszystkie 4 filary najpiękniejszej pasji świata. Poza masą rapowych koncertów czekają tu na Ciebie turnieje breakdance, legendarne bitwy freestylowe, rampy deskorolkowe, dziesiątki metrów ścian do graffiti oraz przede wszystkim - tysiące pozytywnie nastrojonych ludzi z całego świata! Gdy dorzucimy do tego sierpniowe słońce i zimne czeskie piwko to w efekcie otrzymujemy idealny pomysł na zajawkowy urlop z ekipą!

W sprzedaży są już karnety zapewniające wejście na wszystkie 3 dni festiwalu, oraz poprzedzający go, środowy warm-up. Bilety oraz więcej informacji znajdziecie na oficjalnej, polskiej stronie imprezy - www.hhk.pl.

Kolejne odsłony Line-upu Hip Hop Kemp 2019
Kolejne odsłony Line-upu Hip Hop Kemp 2019
Kolejne odsłony Line-upu Hip Hop Kemp 2019
Kolejne odsłony Line-upu Hip Hop Kemp 2019
Kolejne odsłony Line-upu Hip Hop Kemp 2019
Facebook:
Kategoria: hip hop, dj'ing , freestyle , graffiti , rap
Tagi: brak
  • Dodał: Aleks71NL
  • Zakceptowany: 19.05.19
  • Ostatnie zmiany: 27.05.19


© 2001 - 2024 Break.pl - Prawdziwa strona Hip-Hop'u! Zgłoś błąd | Początek strony