RED BULL BC ONE W PARYŻU!

RED BULL BC ONE W PARYŻU!

Red Bull BC One, najbardziej prestiżowe na świecie zawody B-Boy, już
5 listopada odbędą się w Paryżu. Tego wieczora mieszkańcy Francji będą mogli zobaczyć 16 najlepszych na świecie breakdancerów, którzy będą walczyć  zwycięstwo w pojedynkach.

Po dobrze zapowiadającym się starcie w 2004 roku w Biel (Szwajcaria), Red Bull BC One przeniosło się w 2005 roku do Berlina (Niemcy) a następnie w 2006 do Sao Paulo (Brazylia). W ubiegłym roku te najbardziej prestiżowe starcia breakdance odbyły się w Johannesburgu (RPA), w tym roku najbardziej uznani B-Boye z 12 krajów zmierzą się w stolicy Francji.

Breakdance narodził się na ulicach Nowego Jorku na przełomie lat 70 i 80-tych. W nowym rodzaju tańca dzieciaki znalazły możliwość wyrażania własnej osobowości, a bitwy na pięści i noże zamieniły się w konkurowanie na coraz lepsze figury i ruchy.

Francja ma imponujące notowania na polu Hip Hopu i wielu najlepszych na świecie tancerzy pochodzi właśnie stamtąd. Żaden inny kraj nie ma aż tylu nagród w tej dyscyplinie włączając w to czterokrotne mistrzostwo świata dla ekip B-Boyów w „Battle of the year" w latach: 1995, 2001 2003 i 2006, drugie miejsca w latach 1997, 2002 i 2004. Podczas dotychczasowych 4 edycji Red Bull BC One najbardziej utytułowanymi B-Boyami z Francji byli Lilou z Lionu, mistrz świata z 2005 roku i Junior, który w 2004 roku zdobył trzecie miejsce.

Hip Hop w Francji jest wszędzie, a taniec jest jednym z najbardziej popularnych sportów tuż po piłce nożnej. Francuski styl B-Boyów jest rozpoznawalny na całym świecie - silny, gotowy do współzawodnictwa i dowcipny. Francuska publiczność także jest zainteresowana Hip Hopem i breakdancem. Ponad 10 tysięcy widzów obserwowało marcowy taniec Juste Debeout podczas "Palais Omnisports de Paris-Bercy." Francuska edycja „Battle of the year" rok rocznie przyciąga na Montpellier 7000 osób.

Zeszłoroczny zwycięzca Red Bull BC One, Ronnie z Las Vegas, wygrał wraz ze swoją drużyną „Super Cr3w" program w MTV "America's Best Dance Crew". Ronnie jest jedynym tancerzem, który w tym roku weźmie już 5 raz udział w finale Red Bull BC One. „Red Bull BC One to coroczne ważne wydarzenie, a w tym roku we Francji będzie jeszcze lepsze niż dotychczas. Jestem zachwycony, że mogę wziąć w nim udział. Paryżu nadchodzę!" - mówi Ronnie.

Bitwy B-Boyów mają swoje korzenie w pojedynkach jeden na jeden. W ciągu ostatnich 15 lat bitwy jednak zostały zepchnięte w cień i zastąpiono je zawodami drużynowymi zwłaszcza podczas dużych imprez. Założeniem Red Bull był powrót do idei i pokazanie umiejętności B-Boyów w najbardziej spektakularnej formie. Tancerze wybrani do Red Bull BC One mają niezwykłe artystyczne zdolności, wyróżniający się charakter i dobrą reputację w środowisku. Szesnastu tancerzy ze wszystkich kontynentów jest gotowych do ustanowienia nowych standardów i pokazaniu sztuki breakdance'u już w listopadzie w Paryżu.

Red Bull BC One odbędzie się w „104" - miejscu artystycznych kreacji i produkcji znanych na całym świecie. Otwarte na wszelkie formy sztuki to ogromne miejsce jest oryginalnym architektonicznie budynkiem gdzie sztuka spotyka się z publiką. To miejsce pełne artystycznego dynamizmu, który przesuwa granicę pomiędzy sztuką
a publicznością.

Więcej informacji na temat Red Bull BC One można znaleźć na stronie www.redbullbcone.com

Facebook:
Kategoria: hip hop, breaking
Tagi: brak
  • Dodał: radi
  • Zakceptowany: 28.10.08
  • Ostatnie zmiany: 19.07.11


© 2001 - 2024 Break.pl - Prawdziwa strona Hip-Hop'u! Zgłoś błąd | Początek strony