Teledysk: Chmielu feat. Tede & Patrycja Woszczyna - Wstań prod. Sir Mich

NWJ i Siła dla Chmiela!

TEKST: JAKUB CHMIELOWIEC

MUZYKA: MICHAŁ „SIR MICH” KOŻUCHOWSKI

WYKONANIE: JACEK „TEDE” GRANIECKI

REFREN: PATRYCJA WOSZCZYNA

Kuba Chmielowiec znany w środowisku hip-hopowym jako "Chmielu" to barwna i zasłużona postać. Reprezentant słupskiego kolektywu "Def-Box" to człowiek o wielkim sercu i wiecznym uśmiechu.

Organizował wiele koncertów, akcji charytatywnych między innymi dla pogorzelców. Pomagał też młodszemu pokoleniu wyjść z blokowisk. Zarażał ich pasją, odnajdował dla nich zajęcie. Dzielił się mikrofonem i swoim optymistycznym spojrzeniem na świat. Wszystko jednak się zmieniło w nocy z 17 na 18 sierpnia 2013 roku.

Chmielu właśnie tej nocy organizował trzecią edycję Pomorskiego Przeglądu Hip-Hopu i kiedy koncert dobiegał końca artyści, publiczność oraz przyjaciele Chmiela gratulowali mu kolejnego sukcesu i świetnie zorganizowanego wydarzenia.

Jeden z jego przyjaciół pragnął mu podziękować w bardziej energiczny sposób. Przytulił mocno Kubę i zakręcił z nim w powietrzu. W wyniku fatalnego zbiegu okoliczności Chmielu uderzył się w głowę i stracił przytomność.

Diagnoza okazała się najgorszym scenariuszem. Przerwanie kręgów C3 i C4 oraz paraliż od szyi w dół. Szok, niedowierzanie, ogromny smutek. Rozpoczęła się walka Kuby o zdrowie i walka o Kubę. Tak zawiązała się akcja "Siła dla Chmiela".

W szybkim czasie przyjaciele zorganizowali zbiórki i koncerty poświęcone Chmielowi, a tragedia, która spotkała Kubę przyniosła nieoczekiwanie wiele zmian w jego otoczeniu. Obudziła ogromne pokłady ofiarności, połączyła ludzi i zawiązała wiele nowych przyjaźni, dzięki którym pomoc Chmielowi zatacza coraz większe kręgi.

Patrycja Woszczyna z Colab Studio Ustka i Łukasz z Pingwin Tattoo zorganizowali w Ustce w ramach akcji Siła dla Chmiela festiwal charytatywny "Hip-Hop na fali", na którym zagrał TEDE. Po koncercie doszło do spotkania TEDE z Chmielem i tak zrodził się pomysł powstania tego niezwykłego utworu.

Jakiś czas później artyści spotkali się w usteckim studio nagrań. Chmielu przywiózł napisany jeszcze przed wypadkiem tekst, którego nigdy nie zarejestrował. TEDE nagrał go do muzyki produkcji Sir Micha, a Patrycja zaśpiewała refren. W ten oto sposób w Wasze ręce oddajemy utwór, który jest wynikiem tej jakże niesamowitej współpracy.

Mamy nadzieję, że dzięki temu wydawnictwu przybliżymy Wam historię niezwykłego człowieka ze Słupska. Jego sukcesy, ale także i jego życiową tragedię. Przeżył cztery śmierci kliniczne. Walczy dalej. W dalszym ciągu potrzebne są kolejne środki.

Każda złotówką jest na wagę złota. Każdy grosz to kolejna dawka siły. Siły dla Chmiela. Dochód z odtwarzania tego utworu na wszystkich platformach cyfrowych zostanie przekazany przez NWJ na rehabilitację Chmiela.

Chcesz pomóc? Fundusze na rehabilitację Kuby można przekazywać bezpośrednio Jakub Chmielowiec al. 3-go Maja 80/81 76-200 Słupsk numer konta 96 1090 2763 0000 0001 2159 1302 lub poprzez Stowarzyszenie Muszkieterowie Szpiku Niedziałkowskiego 6 76-200 Słupsk NIP:839-318-63-35 numer konta: 94160014621833647690000001 z dopiskiem SIŁA DLA CHMIELA

Można też przekazać 1% Fundacja AVALON - Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym ul. Domaniewska 50A 02-672 Warszawa KRS 0000270809 Z dopiskiem Chmielowiec, 3714 Więcej informacji https://web.facebook.com/SILADLACHMIELA/

Facebook:
Kategoria: hip hop, muzyka, rap
Tagi: brak
  • Dodał: Aleks71NL
  • Dodany na YT: 1332 dni temu
  • Zakceptowany: 25.12.18
  • Ostatnie zmiany: 25.12.18

Najlepsze OKAZJE Streetwear
znajdziesz w aplikacji:
 ——>  SDEALS.PL  <—— © 2001 - 2022 Break.pl - Prawdziwa strona Hip-Hop'u! Zgłoś błąd | Początek strony