Instytut B61 - Ewolucja Gwiazd w Gdańsku

Instytut B61 - Ewolucja Gwiazd w Gdańsku
Data: 11.09.11   (To wydarzenie już się odbyło!)
Lokalizacja: Gdańsk
Miejsce: Centrum Hewelianum
Patronat: NIE (Jak zdobyć i co daje patronat?)
Opis:

Ewolucja Gwiazd to interdyscyplinarny projekt z pogranicza nauki i sztuki, w którym widzowie podzieleni na kilkudziesięcioosobowe grupy podczas tajemniczej wyprawy poznają życie codzienne pracowników elitarnego Instytutu B61 oraz obiekt ich badań, czyli Ewolucję Gwiazd. Od narodzin z chaosu materii międzygwiazdowej, przez spokojną drogę na ciągu głównym, aż po wielką katastrofę - energetyczny wybuch Supernowej – takie niezwykłe ...atrakcje czekają na widzów! Poszczególne etapy podróży zilustrują zaproszeni artyści - Gwiazdy, instalacje plastyczne, performance, graffiti w ultrafiolecie, a czas pobytu na terenie Instytutu (czas pojedynczej wycieczki) przewidywany jest na około 80 minut. Wejściówki obowiązywać będą na konkretną godzinę (grupę). W zamian uczestnicy otrzymają niezapomniane wrażenie obcowania z niezwykle tajemniczą przestrzenią i kontakt z uznanymi twórcami niemal bezpośrednio, czego trudno doświadczyć na koncertach w wielkich halach.

Nietypowa aranżacja sceniczna będzie niewątpliwą gratką dla wszystkich miłośników talentu Fisza i Emade, czyli braci Waglewskich, których twórczość stała się symbolem muzycznego eklektyzmu i artystycznego wysublimowania. Jakby tego było mało towarzyszyć występowi będzie Mistrz Świata Dj Eprom. Kolejny raz w projekcie Instytutu B61 udział wezmą aktorka i piosenkarka, laureatka PPA we Wrocławiu Katarzyna Groniec oraz interdyscyplinarny raper/wokalista/beatboxer L.U.C. Wielkim wydarzeniem będzie występ grupy SOFA grającej w niezwykłej przestrzeni! Jest to niepowtarzalna okazja, aby usłyszeć ten energetyczny zespół w niesamowitej sytuacji akustycznej i wizualnej! Wymienionych artystów uzupełnia wybitny twórca muzyki niezależnej – Mariusz Lubomski, legendarna postać polskiej awangardy muzyki autorskiej i poetyckiej. Jego sceniczny image - za krótkie spodnie i pełne gracji ruchy olbrzyma, znane są przede wszystkim wyznawcom Spacerologii. W rolę przewodników/naukowców wcielą się aktorzy Teatru Horzycy i Teatru Wiczy – Paweł Tchórzelski, Krystian Wieczyński, Radek Smużny i Maciej Cegłowski.

Kilkanaście instalacji audiowizualnych stworzą artyści i performerzy Tomasz Cebo, Stefan Kornacki, Dominik Smużny, Katarzyna Malejka, Maja Koman i Joachim Sługocki. Reżyserem i pomysłodawcą działań Instytutu B61 jest Janek Świerkowski.

Instytut B61 – Ewolucja Gwiazd
11-12 Września 2011, start 18.00 grupy wyruszają co 45 minut. Ostatnie wejście 23.15. Czas jednego spektaklu to około 80 minut.

Bilety - 35 zł, ilość ograniczona
Gdańsk - Gdańska Organizacja Turystyczna, ul. Podwale Grodzkie (tunel PKP)
Manekin, ul. Grunwaldzka 270, Flisak, ul Chlebnicka 9/10, Chrom, ul. Wajdeloty 10
Sopot - Spółdzielnia Literacka, ul. Króla Jana Kazimierza 2,
PapryKA, ul. Grunwaldzka 11 (po 15)
Gdynia - Salon Muzyczny Puls, ul. Waszyngtona 21 (C.H. Gemini)


więcej info na www.instytut-b61.com

  • Dodał: Instytut B61
  • Zakceptowany: 30.08.11
  • Ostatnie zmiany: 30.08.11


© 2001 - 2023 Break.pl - Prawdziwa strona Hip-Hop'u! Zgłoś błąd | Początek strony