ARAABMUZIK feat. DukeDaGod (DIPSET / USA)

ARAABMUZIK feat. DukeDaGod (DIPSET / USA)
Data: 10.12.11   (To wydarzenie już się odbyło!)
Lokalizacja: Warszawa
Miejsce: Klub 1500m2 do wynajęcia, ul. Solec 18
Patronat: TAK (Jak zdobyć i co daje patronat?)
Facebook: Wydarzenie na Facebooku
Opis:

Rap History Warsaw x Club Collab x Na Stare Milion x JuNouMi prezentują: 

ARAABMUZIK feat. DukeDaGod (DIPSET / USA)


Mistrz samplera Akai MPC i najgłośniejsze producenckie odkrycie roku, na jedynym występie na żywo w Polsce. 

Rap History Warsaw, Club Collab, Na Stare Milion oraz JuNouMi to cztery w oczywisty sposób różniące się stołeczne kolektywy, których działalność ma jednak pewien wspólny mianownik. Każdy z nich przyczynił się w ostatnich latach w do zaprezentowania stołecznej publice artystów związanych z kulturą hip-hopową w jej szerokim i pojemnym spektrum, powodując tym samym, że Warszawa zaczęła być postrzegana jako regularny przystanek na międzynarodowych trasach liczących się reprezentantów gatunku. Od legendarnego Phife Dawga przez wschodzącą gwiazdę Stalley'a, po undergroundowego wyjadacza Oddisee (wymieniając tylko gości ostatniego miesiąca) tworzą na lokalnym rynku ofertę dla fanów każdej odmiany tej muzyki. 

Z końcem 2011 roku pojawiła się nareszcie okazja aby planowana od jakiegoś czasu kolaboracja, łącząca aktualne pasje wszystkich wymienionych, mogła zostać zrealizowana. Ta okazja to pierwsza wizyta w Europie, owocująca jednym występem w Polsce - MVP OF THE MPC - AraabMUZIK.

Wbrew ksywce, AraabMUZIK nie ma nic wspólnego z Arabską Wiosną, Tomaszem Arabskim ani Lawrence'em z Arabii. To dwudziestokilkuletni Latynos, który urodził się z amerykańskim obywatelstwem i niepospolitym talentem muzycznym. Prawdziwy wirtuoz samplera MPC, bijący rekordy świata w szybkości wyklepywania na nim gęstych, syntetycznych cykaczy i melodii. Produkuje bity od pięciu lat, najczęściej dla raperów z nowojorskiej kliki Diplomats. Zamiast katować te same soulowe loopy co wszyscy dookoła, Araab swoje bity najbardziej lubi topić w samplach z tak z pozoru nieprzystępnych gatunków jak eurotrance, holenderskie gabba i eurodance. To producent tak dobrych bangerów jak "Get It In Ohio" Cam'rona, "Salute" Diplomats czy "Love Me In The Hood" Lloyda Banksa. W tym roku wypuścił swój instrumentalny album "Electronic Dream", który według niektórych przebił oryginalnością dillowskie "Donuts".

Pionierskie podejście do lekceważonych dotąd gatunków muzyki i zamienianie ibizowych przebojów na ciężkie, miejscami klaustrofobiczne rapowe podkłady, docenił nawet światek muzyki elektronicznej. O solówce Araaba napisał prestiżowy Resident Advisor, a krążące po sieci filmy z jego studia wprawiają w kompleksy setki producentów na świecie. W Warszawie producent wystąpi ze swoją ulubioną 'empecetką' i towarzyszącym mu MC, również reprezentującym szeregi The Diplomats / Dipset, DukeDaGod. Odpowiednią rozgrzewkę przed muzyczną bombą, przeprowadzą gospodarze wydarzenia, połączone siły reprezentantów RHW x CC x NSM x JNM. 

AraabMUZIK feat. DukeDaGod (Dipset / USA)

support:

Jedynak (Club Collab)
Steez (Rap History Warsaw)
Groh & Teielte DJ set (JuNouMi / U Know Me)
Jaromir K & J Money as Strictly Busine$$ (Na Stare Milion)

10 grudnia 2011
1500m2, Solec 18, Warszawa
Start: 22:00
Wstęp: 15 do 23 / 20 PLN

Oficjalne afterparty po występie AraabMUZIK odbędzie się w klubie Urban Garden od godziny 4:00.


Facebook event:
http://www.facebook.com/events/206942812717545/

  • Dodał: urbangarden
  • Zakceptowany: 08.12.11
  • Ostatnie zmiany: 08.12.11


© 2001 - 2024 Break.pl - Prawdziwa strona Hip-Hop'u! Zgłoś błąd | Początek strony