NIEWIDZIALNA NERKA ZNOWU NADAJE x PREMIERA ALBUMU GRAFFITI GOES EAST

NIEWIDZIALNA NERKA ZNOWU NADAJE x PREMIERA ALBUMU GRAFFITI GOES EAST
Data: 27.09.13   (To wydarzenie już się odbyło!)
Lokalizacja: Warszawa
Miejsce: Cafe Kulturalna, PKiN
Patronat: TAK (Jak zdobyć i co daje patronat?)
Facebook: Wydarzenie na Facebooku
Opis:

Okrzyknięta najważniejszą płytą 2012 roku kompilacja Niewidzialna Nerka, po całkowitym wyprzedaniu nakładu w kilka tygodni, wraca na prośbę fanów w odświeżonej odsłonie. Kilka nowych utworów i kozackich zwrotek oraz nowa arcystylowa 90sowa okładka uzupełnią znany materiał. Reedycja płyty to łącznie blisko 40 polskich rapowych klasyków w nowych odświeżonych wersjach. Data powrotu nie jest wybrana przypadkowo.

Tego samego wieczoru świętować będziemy powstanie prawdziwego kompendium wiedzy o historii graffiti w Polsce - albumu Graffiti Goes East. Na 500 stronach, we wspomnieniach i relacjach legendarnych writerów, opowiedziane zostało ponad 20 lat sceny. Od prekursorów działających w na przełomie lat 80-tych i 90-tych, poprzez pierwsze dominujące osobowości i grupy w latach 1993-1998, aż po masowy rozwój zjawiska pod koniec lat 90-tych i później, aż do współczesności.

Oba wydarzenia spaja ekipa Full Metal Jacket odpowiedzialna za przygotowanie albumu i nowej okładki płyty. Produkcją wieczoru zajmie się sprawdzony tandem żołnierzy Niewidzialnej Nerki - Rap History Warsaw i S1 Warsaw.

Tej wyjątkowej nocy ze specjalnym koncertem wystąpi wrocławska grupa Night Marks Electric Trio, która wykona multiinstrumentalne interpretacje polskich rap klasyków. Na mikrofonach pojawią się weterani warszawskiej rapowej sceny wykonując legendarne zwrotki.

NIGHT MARKS ELECTRIC TRIO Live + MC's
Steez (Rap History Warsaw / Hemp Gru)
Blekot (Rap History Warsaw / Full Metal Jacket)
Jedynak (S1 Warsaw / Flirtini)
Grobel (S1 Warsaw / Muzyka Nowoczesna)

Całe wydarzenie poprowadzi legendarny szef RRX - Krzysztof Kozak aka KNT.

Ta noc to będzie prawdziwy wehikuł czasu polskiego hip-hopu. By posłuchać tego musisz wyjść z domu i metrem dojechać do miejsca z betonu.

Cafe Kulturalna, PKiN, Warszawa
27 września 2013
Start: 22:00

  • Dodał: urbangarden
  • Zakceptowany: 06.09.13
  • Ostatnie zmiany: 06.09.13


© 2001 - 2024 Break.pl - Prawdziwa strona Hip-Hop'u! Zgłoś błąd | Początek strony