POZNAŃ MOVES 2014 – Mistrzostwa Poznania i Wielkopolski w Tańcu Hip Hop

POZNAŃ MOVES 2014 – Mistrzostwa Poznania i Wielkopolski w Tańcu Hip Hop
Data: 25.10.14   (To wydarzenie już się odbyło!)
Lokalizacja: Poznań
Miejsce: Pawilon Nowa Gazownia, ul. Ewangelicka 1, 61-857 Poznań
Patronat: TAK (Jak zdobyć i co daje patronat?)
Opis:

Konkurs taneczny „Poznań Moves” skierowany jest do dzieci i młodzieży, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz tancerzy z Poznania, Województwa Wielkopolskiego jak i całego kraju.

Celem Konkursu jest:

» Promocja Poznania jako miasta przyjaznego dla takiej subkultury jak Hip Hop.
» Zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży na poszerzenie swych horyzontów kulturalnych poprzez sztukę, jaką jest taniec.
» Kojarzenie stolicy Wielkopolski z tańcem na najwyższym poziomie.
» Dostarczenie dzieciom okazji do odkrywania, realizacji i promocji własnych zainteresowań artystycznych, stworzenie okazji do osiągnięcia sukcesu, konstruktywnego zagospodarowania czasu wolnego.

» Wspieranie najzdolniejszych tanecznie uczniów i umożliwienie prezentacji ich umiejętności oraz warsztatu artystycznego.
» Propagowanie kultury tanecznej wśród dzieci i młodzieży.
» Twórcza wymiana doświadczeń tanecznych wśród dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów.
» Promocja dziecięcej i młodzieżowej twórczości.
» Promocja młodych tancerzy biorących udział w Konkursie.
» Popularyzacja tańca, walorów artystycznych i wychowawczych z przesłaniem profilaktycznym.
» Wyłonienie utalentowanych dzieci i młodzieży oraz zachęcenie jej do pracy twórczej i kulturalnej w zakresie tańca, kreatywności, współpracy w grupie, spędzania czasu pozaszkolnego.
» Kształtowanie umiejętności współzawodnictwa.

Zasady:

» Na parkiecie przebywać mogą jedynie tancerze startujący w przebiegającej kategorii. Widownia znajduje się wyłącznie w miejscu wyznaczonym dla niej.
» Wymiary parkietu 10 m x 10 m.
» Jury składa się z trzech osób, które mają wyłączne prawo oceniania zawodów. Każdy uczestnik turnieju występuje na własną odpowiedzialność.
» Na prowadzenie reklamy w każdej postaci należy uzyskać zgodę organizatora.
» Uczestnicy do lat 18-tu powinni mieć opiekę osoby dorosłej. Koszty przejazdu i ubezpieczenia pokrywają uczestnicy lub instytucje delegujące. Organizator zapewnia opiekę medyczną w trakcie trwania turnieju. Organizator nie odpowiada za rzeczy pozostawione w szatni lub na Sali. Wszyscy uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania przepisów BHP i P.POŻ obowiązujących na terenie obiektu. Każda osoba tańcząca zobowiązana jest przy wejściu do klubu okazać identyfikator ochronie. Każdy uczestnik jest zobowiązany do zapoznania się z regulaminem imprezy. Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w regulaminie.
» Z wszelkimi uwagami, prośbami w czasie zawodów, proszę kierować się do organizatora lub osoby koordynującej.

Konkurs „Poznań Moves” jest organizowany w celu jednoczenia wszystkich tancerzy i obowiązuje na nich bezwzględne przestrzeganie zasad „fair-play”.
Pamiętajcie!- bitwy polegają na pokazaniu swoich umiejętności tanecznych, a nie w żadnym wypadku poniżaniu bądź kompromitowaniu rywala! Wszelkie obraźliwe gesty i zachowania będą negowane, grożą zdyskwalifikowaniem niepoprawnie zachowujących się tancerzy. Osoby zachowujące się wyjątkowo nagannie wobec innych tancerzy, mogą nawet zostać wyproszeni z klubu. Szacunek przede wszystkim!!!

Kategorie:

1. Hip Hop solo z podziałem na kategorie wiekowe: juniorzy (wiek 7-12), młodzież (13-16) oraz dorośli (17-wzwyż).
*Soliści prezentują się do muzyki organizatora. Czas prezentacji do 1 minuty.
2. Hip Hop Fusion Formacje Showcase z podziałem: juniorzy (wiek 7-12), młodzież (13-16) oraz dorośli (17-wzwyż).
*W kategorii Hip Hop Fusion Formacje Showcase tancerze przedstawiają swoje show do muzyki własnej. Czas prezentacji do 3 minut. Ilość tancerzy w danej formacji min. 4 osoby
3. All Styles Battle (Ekipy) dla szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i dorosłych, bez podziału na kategorie wiekowe.
*W kategorii All Styles Battle Ekipy prezentują się do muzyki organizatora w stylach tanecznych takich jak: Hip Hop, House, Popping, Locking, BBoying w bitwach pomiędzy dwiema losowo wybranymi ekipami, z których lepsza przechodzi do kolejnego etapu. Ilość tancerzy w danej ekipie – 5 osób.

Jury:

1.FILIP CZESZYK

Absolwent Wydziału Estradowego Państwowej Szkoły Baletowej w Poznaniu i Wychowania Muzycznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej imienia Tadeusza Kotarbińskiego w Zielonej Górze.W latach 1996 – 2004 zatrudniony na stanowisku asystenta na Specjalności Artystycznej Taniec w zakładzie Pedagogiki Kulturalno-Oświatowej na wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Zielonogórskiego. Pracował również jako główny specjalista do spraw tańca w regionalnym Centrum Animacji Kultury w latach 2005-2007.Jego prace kwalifikowane są w ścisłej czołówce największych tanecznych imprez w kraju i za granicą. Grupa Spoko, którą stworzył w 1994 roku, to wielokrotni mistrzowie Polski i vice-mistrzowie Świata w tańcu hip hop. Uczestnicy Mistrzostw Świata Hip Hop International w Las Vegas.Współpracował z największymi stacjami telewizyjnymi TVP 1, TVP 2, TVN, POLSAT, DISNEY XD, ESKA TV oraz stacjami radiowymi Radio ESKA, Radio Zet.Nadzorował przygotowaną przez choreografów i tancerzy grupy Spoko - oprawę choreograficzną gali Eska Music Awards 2012 , 2013, 2014 roku. Stworzył wiele choreografii do tanecznych programów telewizyjnych You Can Dance, Mam Talent. Był jurorem w programie Got To Dance emitowanym na antenie Polsatu. Prowadził warsztaty taneczne w Polsce, Hiszpanii, Portugalii na Ukrainie i w Rosji. Od 1994 roku prowadzi jedną z największych w kraju szkół tańca -  studio tańca Spoko Family, w którym kształci się ponad 400 tancerzy. Studio realizuje ponad 3000 godzin dydaktycznych rocznie dla dzieci młodzieży i dorosłych. Ma swoje siedziby w Zielonej Górze, Żarach, Nowej Soli, Wolsztynie.

2.ROBERT NIEZNAŃSKI 

Prekursor tańca break dance i electro boogie w Polsce, tancerz, założyciel i choreograf legendarnej formacji tanecznej SCRAP BEAT 1993-2004 (Wikipedia) .Grupa SCRAP BEAT zdobyła trzykrotnie mistrzostwo Polski, występowała również na zawodach międzynarodowych, gdzie zdobyła m.in 5 miejce na Mistrzostwach Świata w Break Dance BATTLE OF THE YEAR 1996r.Autor artykułów o Break Dance do czasopism ŚLIZG I TECHNO PARTY oraz reżyser programów lekcje tańca Break dance w TV NASZA, sędzia turniejowy, pedagog na międzynarodowych warsztatach tańca LĄDECKIE LATO BALETOWE 2000/2010 oraz na Festiwal Szalone Lato Tańca Dance Yourself 2014 organizowanym w Świnoujściu ,egzaminator na kursach instruktorskich fundacji Talent, obecnie choreograf w firmie To Tylko My. Na koncie ma również udział w reklamach i teledyskach telewizyjnych jako tancerz i choreograf. Ostatnią jego produkcją jest clip pt. "Happy Legionowo".

3.SANDRA LEŚNIK:

Założycielka, trener i choreograf STREET BEAT; instruktor tańca nowoczesnego: specjalność Hip Hop, mgr wychowania fizycznego, menadżer sportu. Nierozerwalnie związana z Hip Hop'em od 1995 roku. Współpracowała m.in. z: "Hakiel" Akademia Tańca, Klub Tańca Towarzyskiego "Finezja", Studio Tańca Romy Jakubowskiej, Poznańska Akademia Tańca, Fundacja "Talent", Studio Tańca "Iskra", Kościański Ośrodek Kultury, MDK nr1 w Bydgoszczy, Infinite Groove, Studio Tańca "Balance"i wiele innych. Zdobywczyni wielu nagród w prestiżowych zawodach tanecznych. Mimo wielu osiągnięć, bez przerwy rozwija się pod okiem światowej sławy instruktorów, wzbogacając swą wiedzę, umiejętności i doświadczenie.

Kryteria:

Komisja Konkursowa (Jury) powołana przez FUNDACJĘ TALENT wyłania najlepszych tancerzy w drodze eliminacji, prezentacji swoich umiejętności, z którym przyznane zostaną miejsca oraz nagrody. Koncert Finałowy, na którym najlepsi zaprezentują się na podstawie zgromadzonych punktów za: ogólny wyraz artystyczny, umiejętności taneczne, umiejętność oddania klimatu utworu, do którego nastąpi prezentacja, stopień trudności prezentowanych kroków i figur, muzykalność, synchronizację w przypadku formacji.

Program:

Program zawodów 25 października 2014 roku:
Godz. 9:30 – 10:55 rejestracja zawodników
Godz. 11:00 oficjalne rozpoczęcie konkursu „Poznań Moves”.
Eliminacje: prezentacje pojedynczo, muzyka organizatora, czas ok. 45 sekund dla tancerza solo, Formacje Showcase – prezentacje pojedynczo, muzyka własna, czas do 3 minut, All Styles Ekipy – bitwy pomiędzy dwiema wylosowanymi ekipami, po 3 wyjścia na ekipę.
Godz. 15.00 – 16.30 Półfinał
Godz. 16:30 pokaz sędziów i Finał
Godz. 17:30 oficjalne ogłoszenie wyników, nagrodzenie zwycięzców.
Godz. 18:00 zakończenie zawodów

Nagrody:

Tytuły Mistrza Miasta Poznania i  Wielkopolski w 3 kategoriach, puchary, medale, dyplomy, nagrody rzeczowe.

Prowadzący:

Bboy Kapitan Cześć

Dje:

DJ KOSTEK

Start:

Check in uczestników:
» Check in tancerzy odbywa się na miejscu w Pawilonie "Nowa Gazownia"  ul. Ewangelicka 1 
61-857 Poznań w godz. 9:30-11:00.
» Listy startowe ułożone zostaną alfabetycznie.
» Zarejestrowany tancerz otrzymuje wejściówkę w postaci opaski na nadgarstek. Tancerze, którzy nie zarejestrowali się drogą elektroniczną, nie mogą startować w zawodach, chyba że pod koniec rejestracji okaże się, że któryś tancerz zarejestrowany w danej kategorii nie dojechał lub nie wystaruje z dowolnych przyczyn. Wówczas można zająć miejsce tej osoby na liście.
» Osoby nie startujące w zawodach, wykupują wejściówki przy wejściu w oznaczonym punkcie w cenie 5zł.

Start imprezy, godzina: 11.00

Wjazd:

Osoby nie startujące w zawodach, wykupują wejściówki przy wejściu w oznaczonym punkcie w cenie 5zł.

Zgłoszenia:

Warunkiem uczestnictwa w turnieju jest:
Przesłanie zgłoszenia w nieprzekraczalnym terminie do dnia 22.10. 2014 roku formularzem dostepnym na: www.fundacjatalent.org lub mailowo na adres organizatora: biuro@fundacjatalent.org. Karty formularza zgłoszeniowego dostępne są jako załącznik do regulaminu.

Uiszczenie opłaty startowej w wysokośći 15zł za 1 kategorię/osoba i 10zł za każdą kolejną kategorię/osoba. W nieprzekraczalnym terminie do: 22.10.2014r. na konto organizatora: Fundacja Talent ul. Głogowska 31/33, 60-702 Poznań BPH oddz. Poznań nr rachunku: 28 1060 0076 0000 3380 0001 9765, podając w tytule nazwę grupy wraz z ilością osób startujących (oraz kategorię: hiphop showcase/all styles) lub imię i nazwisko solisty.

Uwaga: Uczestni opłacający startowe w dniu imprezy!!! Opłata startowa na miejscu w dniu imprezy wzrasta do 20zł za 1 kategorię !!! (każda następna kategoria 10zł – bez zmian).

Formularz zgłoszeniowy nr 1

Kategoria: Hip Hop Solo
Grupa wiekowa: juniorzy (wiek 7-12), młodzież (13-16) oraz dorośli (17
Imię:
Nazwisko:
Data urodzenia:
Adres: ul.:................................nr:......lok.:......miasto:........................
Tel. Kontaktowy:
Email:
Szkoła do jakiej uczęszcza:
Nazwa grupy tanecznej (jeśli tancerz przynależy):


Formularz zagłoszeniowy nr 2
Kategoria: Hip Hop Fusion Formacje Showcase
Grupa wiekowa: juniorzy (wiek 7-12), młodzież (13-16) oraz dorośli (17 Nazwa formacji:
Jednostka delegująca:
Adres jednostki delegującej (szkoła, szkoła tańca): ul.:................................nr:......lok.:......miasto:........................
Imię Lidera:
Nazwisko Lidera:
Tel. Kontaktowy:
Email:
Imiona i nazwiska członków formacji:
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.


Formularz zagłoszeniowy nr 3
Kategoria: All styles – Battle
Nazwa ekipy:
Jednostka delegująca:
Adres jednostki delegującej (szkoła, szkoła tańca): ul.:................................nr:......lok.:......miasto:........................
Imię Lidera:
Nazwisko Lidera:
Tel. Kontaktowy:
Email:
Imiona i nazwiska członków formacji:
1.
2.
3.
4.
5.

Dojazd:

Dojazd z dworca PKP/PKS autobusem lini: 51

POZNAŃ MOVES 2014 – Mistrzostwa Poznania i Wielkopolski w Tańcu Hip Hop
Facebook:
Kategoria: hip hop, breaking , freestyle , locking , popping , taniec hip hop
Tagi: brak

Najlepsze OKAZJE Streetwear
znajdziesz w aplikacji:
 ——>  SDEALS.PL  <—— © 2001 - 2021 Break.pl - Prawdziwa strona Hip-Hop'u! Zgłoś błąd | Początek strony