POZnań Moves 2015

POZnań Moves 2015
Data: 24.10.15   (To wydarzenie już się odbyło!)
Lokalizacja: Poznań
Miejsce: Pawilon Nowa Gazownia, ul. ewangelicka 1, Poznań
Patronat: TAK (Jak zdobyć i co daje patronat?)
Opis:

Konkurs taneczny „Poznań Moves” skierowany jest do dzieci i młodzieży, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz tancerzy z Poznania, Województwa Wielkopolskiego jak i całego kraju.

Celem Konkursu jest:

» Promocja Poznania jako miasta przyjaznego dla takiej subkultury jak Hip Hop. » Zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży na poszerzenie swych horyzontów kulturalnych poprzez sztukę, jaką jest taniec.
» Kojarzenie stolicy Wielkopolski z tańcem na najwyższym poziomie.

» Dostarczenie dzieciom okazji do odkrywania, realizacji i promocji własnych zainteresowań artystycznych, stworzenie okazji do osiągnięcia sukcesu, konstruktywnego zagospodarowania czasu wolnego.

» Wspieranie najzdolniejszych tanecznie uczniów i umożliwienie prezentacji ich umiejętności oraz warsztatu artystycznego.
»
Propagowanie kultury tanecznej wśród dzieci i młodziey.
» Twórcza wymiana doświadczeń tanecznych wśród dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów.

» Promocja dziecięcej i młodzieżowej twórczości.
» Promocja młodych tancerzy biorą
cych udział w Konkursie.
» Popularyzacja tańca, walorów artystycznych i wychowawczych z przesłaniem profilaktycznym.
» Wyłonienie utalentowanych dzieci i młodzieży oraz zachęcenie jej do pracy twórczej i kulturalnej w zakresie tańca, kreatywności, współpracy w grupie, spędzania czasu pozaszkolnego.
» Kształtowanie umiejętności współzawodnictwa. 

 

Zasady:

Organizacja w czasie zawodów:

» Na parkiecie przebywać mogą jedynie tancerze startujący w przebiegającej kategorii. Widownia znajduje się wyłącznie w miejscu wyznaczonym dla niej.
» Wymiary parkietu 10 m x 10 m.
» Jury składa się z trzech osób, które mają wyłączne prawo oceniania zawodów. Każdy uczestnik turnieju występuje na własną odpowiedzialność.

» Na prowadzenie reklamy w każdej postaci należy uzyskać zgodę organizatora. » Uczestnicy do lat 18-tu powinni mieć opiekę osoby dorosłej. Koszty przejazdu i ubezpieczenia pokrywają uczestnicy lub instytucje delegujące. Organizator zapewnia opiekę medyczną w trakcie trwania turnieju. Organizator nie odpowiada za rzeczy pozostawione w szatni lub na Sali. Wszyscy uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania przepisów BHP i P.POŻ obowiązujących na terenie obiektu. Każda osoba tańcząca zobowiązana jest przy wejściu do klubu okazać identyfikator ochronie. Każdy uczestnik jest zobowiązany do zapoznania się z regulaminem imprezy. Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w regulaminie.

» Z wszelkimi uwagami, prośbami w czasie zawodów, proszę kierować się do organizatora lub osoby koordynującej.

Konkurs „Poznań Moves” jest organizowany w celu jednoczenia wszystkich tancerzy i obowiązuje na nich bezwzględne przestrzeganie zasad fair-play. Pamiętajcie!- bitwy polegają na pokazaniu swoich umiejętności tanecznych, a nie w żadnym wypadku poniżaniu bądź kompromitowaniu rywala! Wszelkie obraźliwe gesty i zachowania będą negowane, grożą zdyskwalifikowaniem niepoprawnie zachowujących się tancerzy. Osoby zachowujące się wyjątkowo nagannie wobec innych tancerzy, mogą nawet zostać wyproszeni. Szacunek przede wszystkim!!! 

 

Kategorie:

I Dzień 

24.10.2015 w godz. 11.00 - 19.00 

Kategorie taneczne:
1. Hip Hop Solo z podziałem na kategorie wiekowe: młodzież (13-16 lat) oraz 

dorośli (17-wzwyż). 
*Soliści prezentują się do muzyki organizatora. Czas prezentacji do 1 minuty. 

2. Hip Hop Fusion Formacje Showcase z podziałem: młodzież (13-16 lat) oraz dorośli (17 lat -wzwyż). 

*W kategorii Hip Hop Fusion Formacje Showcase tancerze przedstawiają swoje show do muzyki własnej. Czas prezentacji do 3 minut. Ilość tancerzy w danej formacji to min. 3 osoby do maksymalnej liczby osób mogącej swobodnie wykonać swoja choreogrefię na parkiecie o wymiarach 10X10m 

3. All Styles Battle (Ekipy) dla szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i dorosłych, bez podziału na kategorie wiekowe. 

*W kategorii All Styles Battle Ekipy prezentują się do muzyki organizatora w stylach tanecznych takich jak: Hip Hop, House, Popping, Locking, BBoying w bitwach pomiędzy dwiema losowo wybranymi ekipami, z których lepsza przechodzi do kolejnego etapu. Ilość tancerzy w danej ekipie – 5 osób. 

Komisja Konkursowa (Jury) powołana przez FUNDACJĘ TALENT wyłania najlepszych tancerzy w drodze eliminacji, prezentacji swoich umiejętności, z którym przyznane zostaną miejsca oraz nagrody. Koncert Finałowy, na którym najlepsi zaprezentują się na podstawie zgromadzonych punktów za: ogólny wyraz artystyczny, umiejętności taneczne, umiejętność oddania klimatu utworu, do którego nastąpi prezentacja, stopień trudności prezentowanych kroków i figur, muzykalność, synchronizację w przypadku formacji. 

page2image13200 page2image13360

II Dzień
25.10.2015 w godz. 13.00 - 19.00 

Kategorie taneczne:
1. Hip Hop solo w kategorii wiekowej: juniorzy (wiek 7-12 lat). 

*Soliści prezentują się do muzyki organizatora. Czas prezentacji do 1 minuty. 

2. Hip Hop Fusion Formacje Showcase w kategorii wiekowej: juniorzy (wiek 7-12 lat). 

*W kategorii Hip Hop Fusion Formacje Showcase tancerze przedstawiają swoje show do muzyki własnej. Czas prezentacji do 3 minut. Ilość tancerzy w danej formacji to min. 3 osoby do maksymalnej liczby osób mogącej swobodnie wykonać swoja choreogrefię na parkiecie o wymiarach 10X10m 

 

Jury:

1. JP CHANDLER Mieszkajacy w Paryżu dyplomowany reżyser, choreograf, pedagog, dyrektor artystyczny Hip Hop International France, związany z legendarna formacją Raf Crew (Mistrzowie Świata HHI 2009) . W swojej pracy zawodowej skupia się głównie na reżyserii i tworzeniu choreografii dla dużych show scenicznych, produkcji teledysków oraz oprawy koncertowej dla artystów m.in Boba Sinclare. Oprócz choreografii tanecznych również chętnie się angażuje w międzynarodowe projekty teatralne, modowe oraz spotrowe. JP Chandler jest absolwentem International Academy of Dance – Paris którą ukończył z wyróżnieniem.

2. AGNIESZKA CO JEST - Absolwentka -reprezentantka wrocławskiej ekipy Co Jest Crew, najczęściej nagradzanej grupy w dziedzinie hip-hop dance w Polsce, absolwentka wydziału Teatru Tańca krakowskiej szkoły teatralnej, z tańcem związana od około 1998 roku. Przez lata ogólnie pojmowany taniec stanowił jej priorytet. Jednak dopiero będąc w CJC poznała i pokochała hip-hop i freestyle chociaż uwielbia przygotowywanie grupowych pokazów. Drugą niezwykle bliską tanecznie dla niej dziedziną jest taniec współczesny, którego studiowanie pozwala jej mieć szersze spojrzenie na ruch, tworzenie choreografii, kompozycję i korzystanie ze scenicznego doświadczenia podczas freestyle'u czy jakichkolwiek wystąpień przed publicznością. Jej doświadczenie pozwala na świadome łączenie dwóch odmiennych nurtów. Osobiście cieszy się i korzysta z możliwości działania i tworzenia w dwóch światach jednak dąży do ich połączenia. W nauczaniu korzysta także z doświadczenia w dziedzinie life coachingu, charakterystyczną cechą jej zajęć jest ciągłe eksperymentowanie z różnymi dziedzinami ruchu i muzyki.

3.SŁAWOMIR BEEZONWEGNER-Jedenzpierwszychtancerzybreak dance w naszym kraju. Jednak w późniejszych latach zafascynował go hip- hop oraz wszystkie jego pochodne. Jest organizatorem chyba najbardziej znanego turnieju tanecznego w Polsce „Rytm ulicy” w Pile oraz wielu warsztatów tanecznych o wysokim prestiżu, między innymi Just Debout, warsztaty ze znanymi choroegrafami (Marty Kudelka, Lee Daniels, Meach Onomo, Mike Iron, Jeremy, Clara i inni). Tancerz, choreograf i instruktor pilskiej grupy „FTS2 Piła”. Szkolłi się w szkołach tanecznych w Los Angeles (Debby Reynolds, Millenium) oraz w Londynie (Pinneapple, Husky). Taniec jest jego pasją, a miłością do niego znakomicie potrafi zarażać wszystkich uczestników swoich zajęć. Właściciel Szkoły Tańca Beezone w Pile. Sprawy nieujęte w regulaminie rozstrzyga FUNDACJA TALENT porozumieniu z Komisją Konkursową(Jury). 

 

Kryteria:

Komisja Konkursowa (Jury) powołana przez FUNDACJĘ TALENT wyłania najlepszych tancerzy w drodze eliminacji, prezentacji swoich umiejętności, z którym przyznane zostaną miejsca oraz nagrody. Koncert Finałowy, na którym najlepsi zaprezentują się na podstawie zgromadzonych punktów za: ogólny wyraz artystyczny, umiejętności taneczne, umiejętność oddania klimatu utworu, do którego nastąpi prezentacja, stopień trudności prezentowanych kroków i figur, muzykalność, synchronizację w przypadku formacji.

 

Program:

Program zawodów 24 października 2015 roku:

Godz. 9:30 – 10:55 rejestracja zawodników
Godz. 11:00 oficjalne rozpoczęcie I dnia konkursu „Poznań Moves”.
Eliminacje: tancerze solo w grupach eliminacyjnych, muzyka organizatora, do 1 minuty , Formacje Showcase prezentacje pojedynczo, muzyka własna, czas do 3 minut, All Styles Ekipy bitwy pomiędzy dwiema wylosowanymi ekipami, po 3 wyjścia na ekipę.
Godz. 15.00
– 16.30 Półfinał
Godz. 16:30 pokaz sędziów i Finał
Godz. 17:30 oficjalne ogłoszenie wyników, nagrodzenie zwycięzców.
Godz. 18:00 zakończenie zawodów

Uwaga: Organizator zastrzega sobie prawo do dokonywania zmian w programie imprezy.

Program zawodów 25 października 2015 roku:

Godz. 11:00 – 13:00 rejestracja zawodników
Godz. 13:00 oficjalne rozpoczęcie II dnia konkursu „Poznań Moves”.
Eliminacje: tancerze solo w grupach eliminacyjnych, muzyka organizatora, do 1 minuty, Formacje Showcase – prezentacje pojedynczo, muzyka własna, czas do 3 minut,
Godz. 15.00 – 16.30 Półfinał
Godz. 16:30 pokaz sdziów i Finał
Godz. 17:30 oficjalne ogłoszenie wyników, nagrodzenie zwycięzców.
Godz. 18:00 zakończenie zawodów

Uwaga: Organizator zastrzega sobie prawo do dokonywania zmian w programie imprezy. 

 

Nagrody:

Tytuły Mistrza Miasta Poznania i Wielkopolski w 3 kategoriach, puchary, medale, dyplomy, nagrody rzeczowe.

PROJEKT JEST WSPÓŁFINANSOWANY Z BUDŻETW: MIASTA POZNANIA I WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO 

 

Prowadzący:

Kapitan Cześć

Dje:

Kobi & Mały

Dodatkowo:

Informacje i zgłoszenia:

Fundacja Ewy Johansen TALENT 60-702 Poznań, ul. Głogowska 31/33, tel: 733079969, 530051372, 603453536
email: biuro@fundacjatalent.org www.fundacjatalent.org

Koordynatorzy:
Soliści: Milena Sołtysiak, tel. 733 079 969, milena.a.soltysiak@gmail.com

Grupy: Sandra Leśnik, tel. 603 453 536, email: poznanmoves@onet.eu 

 

Mediapatronat: Radio ESKA, TVP Poznań, Nasze Miasto, Brek.pl

Patronat: Pawilon Nowa Gazownia, Czapski Art Foundation

Projekt współfinansowany z budżetu: Miasto Poznań, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego

 

Zgłoszenia:

Warunkiem uczestnictwa w turnieju jest:

Przesłanie zgłoszenia w nieprzekraczalnym terminie do dnia 22.10.2015 roku formularzem dostepnym na: www.fundacjatalent.org lub mailowo na adres organizatora: biuro@fundacjatalent.org. Karty formularza zgłoszeniowego dostępne są jako załącznik do regulaminu.

Uiszczenie opłaty startowej w wysokości 25 zł za 1 kategorię/osoba i 15zł za każdą kolejną kategorię/osoba. W nieprzekraczalnym terminie do: 22.10.2015r. na konto organizatora: Fundacja Talent ul. Głogowska 31/33, 60-702 Poznań BPH oddz. Poznań nr rachunku: 28 1060 0076 0000 3380 0001 9765, podając w tytule nazwę grupy wraz z ilością osób startujących (oraz kategorię: hiphop showcase/all styles) lub imię i nazwisko solisty.

Uwaga: Uczestni opłacający startowe w dniu imprezy!!! Opłata startowa na miejscu w dniu imprezy wzrasta do 30 zł za 1 kategorię !!! (każda następna kategoria 15zł – bez zmian).

Check in uczestników:

» Check in tancerzy odbywa się na miejscu w Pawilonie NOWA GAZOWNIA, ul. Ewangelicka 1, Poznań:

 • -  24.10.2015r. w godz. 9:30-11:00, dla kategorii: Hip Hop Solo z podziałem na kategorie wiekowe: młodzież (13-16 lat) oraz dorośli (17-wzwyż) oraz Hip Hop Fusion Formacje Showcase z podziałem: młodzież (13-16 lat) oraz dorośli (17 lat -wzwyż).

 • -  24.10.2015r. w godz. Od 11:00, dla kategorii: All Styles Battle (Ekipy)

 • -  25.10.2015r. w godz. 11:00-13:00, dla kategorii: Hip Hop Solo z

  podziałem na kategorie wiekowe: juniorzy (wiek 7-12 lat) oraz Hip Hop Fusion Formacje Showcase z podziałem: juniorzy (wiek 7-12 lat)

  » Listy startowe ułożone zostaną alfabetycznie.
  » Zarejestrowany tancerz otrzymuje wejściówkę w postaci opaski na nadgarstek. Tancerze, którzy nie zarejestrowali się drogą elektroniczną, nie mogą startować w zawodach, chyba że pod koniec rejestracji okaże się, że któryś tancerz zarejestrowany w danej kategorii nie dojechał lub nie wystaruje z dowolnych przyczyn. Wówczas można zająć miejsce tej osoby na liście.

  » Osoby nie startujące w zawodach, wykupują wejściówki przy wejściu w oznaczonym punkcie w cenie 5zł.

  Kolejność startowa:

  W pierwszej rundzie są prezentacje w kolejności alfabetycznej. Patrząc na listy zamieszczone na stronie internetowej, poszczególny tancerz wie, który jest w kolejności. Kategoria All Styles Ekipy BATTLE – losowanie. 

   

Formularze zgłoszeniowe do Poznań Moves 2015
UWAGA: Poniższe formularze należy: skopiować do pliku tekstowego, wypełnić i wysłać drogą emailową na adres: biuro@fundacjatalent.org

 

Formularz zgłoszeniowy nr 1

Kategoria: Hip Hop Solo
Grupa wiekowa: juniorzy (wiek 7-
12), młodzież (13-16) oraz dorośli (17̇).
Imie
̨:
Nazwisko:
Data urodzenia:
Adres: ul.:................................nr:......lok.:......miasto:........................ Tel. Kontaktowy:
Email:
Szko
ła do jakiej uczęszcza:
Nazwa grupy tanecznej (jeśli tancerz przynależy):

Formularz zagłoszeniowy nr 2

Kategoria: Hip Hop Fusion Formacje Showcase
Grupa wiekowa: juniorzy (wiek 7-
12), młodzież (13-16) oraz dorośli (17̇).
Nazwa formacji:
Jednostka deleguja
̨ca:
Adres jednostki deleguja
̨cej (szkoła, szkoła tańca): ul.:................................nr:......lok.:......miasto:........................ Imię Lidera: Nazwisko Lidera:
Tel. Kontaktowy:
Email:
Imiona i nazwiska cz
łonków formacji:
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.

Formularz zagłoszeniowy nr 3

Kategoria: All styles Battle
Nazwa ekipy:
Jednostka deleguja
̨ca:
Adres jednostki deleguja
̨cej (szkoła, szkoła tańca): ul.:................................nr:......lok.:......miasto:........................ Imię Lidera:

Nazwisko Lidera:
Tel. Kontaktowy:
Email:
Imiona i nazwiska członków formacji:

1. 2. 3. 4. 5. 

 

POZnań Moves 2015
Facebook:
Kategoria: hip hop, breaking , krumping , locking , popping , taniec hip hop
Tagi: brak

Najlepsze OKAZJE Streetwear
znajdziesz w aplikacji:
 ——>  SDEALS.PL  <—— © 2001 - 2021 Break.pl - Prawdziwa strona Hip-Hop'u! Zgłoś błąd | Początek strony