Hip Hop Quest-20lat Side by Side

Hip Hop Quest-20lat Side by Side
Data: 07.10.17   (To wydarzenie już się odbyło!)
Lokalizacja: Rzeszów
Miejsce: II Liceum Ogólnokształcące, ul. Ks. J. Jałowego 22 Rzeszów
Patronat: NIE (Jak zdobyć i co daje patronat?)
Opis:

ENGLISH VERSION BELOW!

Cześć! Jesteśmy Side by Side Crew, pochodzimy z południowego wschodu(Zamość,Poniatowa,Lubaczów) i ubogacamy kulturę hip hop od 1997roku. W tym roku udało nam się dotrwać do kolejnej okrągłej rocznicy i kontynuując tradycję Zamojskiej Bitwy wjeżdżamy z kolejnym świeżym evencikiem- tym razem w Rzeszowie. Poniżej w skrócie łapcie co się będzie działo, a full info już wkrótce. Stay tuned!

Co robimy?

Dwudniowy Festiwal w trakcie, którego odbędą się bitwy taneczne, warsztaty beatbox, graffiti i hip hop dance. Będziemy się też bawić na beetwen party w jednym z rzeszowskich klubów, rozmawiać o hip hopie na panelu dyskusyjnym i pokazywać zwykłym mieszkańcom Rzeszowa jak wartościowa jest kultura którą pokochaliśmy. Pomoże nam w tym wszystkich obecność foodtrucków, strefy rodzinnej, oraz strefy piknikowo-chillowej. Część taneczna imprezy odbędzie się na sali teatralnej II LO, gdzie oprócz głównego koła w którym rozegramy contesty, będzie można spokojnie wycisnąć z 2-3 dodatkowe cyphery- parkiecik jest tam idealny! :) W pierwszy dzień „breakingowy” robimy tylko jedną kategorię, żeby dać wam więcej czasu na tańczenie w kołach i nie zamęczać zbyt dużo ilością kategorii napinających czas i cierpliwość- tak, pomyśleliśmy o tym! Boisko przed szkołą posłuży do jamu i warsztatów graffiti. Na boisku znajdą się też footrucki i strefa chillowa.

Bboying Crew Battles-2vs2 -

Allstyle Battle 2vs2

Kids Battle 1vs1 (max 12lat)

Warsztaty Graffiti z Beeskim

Beatbox warsztaty

Perkusja na żywo

Wypasik Afterek z dobrymi DJs

Full śmieszkowania i pozytywnej energii

ELO!

ENGLISH DESCRIPTION!!!---

Rzeszow Cultural Centre, Side by Side Crew and Street Dance Association of Rzeszow would like to invite you for the International Street Culture Festival, which will be held on the 20th founding anniversary of Side by Side Crew.

Side by Side is a crew which has been being active at southeast Poland since 1997. Group was established in Zamość city, and at the beginning concentrated on breaking only. In time crew transformed into intercity project of southeast Poland, and started promoting all forms of Hip-Hop culture. The team has changed many times over the years but tradition and ideals are still the same. Today it's one of the oldest Polish crews still active on the HH scene, so if you keep respect for this kind of firm Hip-Hop initiatives you have to come down to the Hip-Hop Quest!

What do we do?

HH Quest is a two day Festival filled with dance battles (breaking, allstyle), graffiti and beatbox workshops. We also have hip hop dance workshop, discussion panel and beetwen party in one of the clubs in Rzeszow.  During the festival you will be able to get some food from foodtrucks or rest in chillzone. All dance battles, and some of the workshops will be held at a big theatre room with nice floor provided by one of the schools. Aside from the main battle circle there is enough space for 3-4 more cyphers! Court in the front of the school will be used to host graffiti workshop/jam and foodtrucks. First day we have only one category to give you more time to dance in the cyphers - yes, we think about this in advance, too!

More details?

Day One(Saturday);

Beatbox workshop with MuzaMan (Side by Side)

Breaking battles 2vs2 in system „3 chances for top 8”. Basically, this system is made to guarantee no less than 2 battles for each crew. If you had too strong opponent and got knocked out, you get a second battle to prove you deserve a spot in top 8 - or even a 3rd battle in some cases. We won’t let you go after just one short elimination round! If you are really good, you will be moved to top 8 right after first battle, and don't need to worry about saving energy or moves. More details soon!

Music?- DJ (.....) ,and live drums by Lebson (Side by Side)

MC - Mąka & Sierber (Sinior Squad Family)

Judges - Speedy (Battle Squad), the rest of the judges to be announced soon!

After the first day, which will be revolving around breaking, we will have a beetwen party with hip hop/funk music in one of the Rzeszow clubs.

 

Day Two(Sunday)

Discussion panel

Allstyle Battle 2vs2

Kids Battle (Breaking) 1vs1 -max 12 years old

Allstyle Battle 2vs2

Hip Hop Dance workshop with Polskyy(Kontrabanda/NBDS)    

Graffiti jam and workshop

Polssky is one of the Allstyle Battle judges - the rest will be announced soon!

On this day we got Lebson on the mic (Side by Side) , music by DJ Smak and Blazi

 

Day by day we will inform you about more details, so plan your time and stay tuned!

Zasady:

Bitwy  breakdance w kategorii 2vs2 lub 3vs3 według naszego autorskiego systemu „3szanse na top8”-Szczegóły rozpiszemy wam wkrótce. Jednakże już teraz możemy wyjawić, że chodzi głównie o to by ŻADNA ze startujących dwójek nie odpadła już po swojej pierwszej walce. Macie maksymalnie aż trzy szanse by wjechać do top8! Może jesteście mocni i nie chcielibyście wystrzeliwać się ze swoich największych atutów w przydługiej drabince pucharowej? Może jesteście średni ale czasami brakuje wam szczęścia w losowaniu gdzie 90% imprez zakłada system pucharowy od pierwszej rundy? Może jesteście jeszcze słabi i chcecie zbierać doświadczenie, a macie dość jazdy na drugi koniec Polski by odpaść po 30sekundach swojego tańca? a może po prostu chcecie pobawić się w formule innej niż ta którą stosuje się na większości polskich imprez? Jeżeli tak to zapraszamy!

 

Kategorie:

Breaking 2vs2

Allstyle 2vs2

Breaking Kids Battle 1vs1(do 12lat)

Jury:

BREAKING-

Speedy(Battle Squad)

Beeski (Sztewite Gang)

Dora(Recognize Crew)

ALLSTYLE

Polskyy(NBDS)

Olfis (NBDS)

Emez(Stret Life)

KIDS BATTLE

Side by Side

Kryteria:

SYSTEM 3SZANSE NA TOP8 na breaking 2vs2
SYSTEM ELIMINACJI DO FAZY PUCHAROWEJ,KTÓRY STANOWI UPROSZCZONĄ WERSJĘ SYSTEMU GRUPOWO PUCHAROWEGO.
CELE;

-umożliwienie KAŻDEJ startującej ekipie sprawdzenie się w więcej niż jednej walce eliminacyjnej, a w przypadku niektórych ekip nawet w 3walkach. Każda z walk daje szansę na przekonanie sędziów aby wybrali daną ekipę do fazy ćwierćfinałowej (top8)
-ułatwienie sędziom pracy poprzez możliwość dodatkowego sprawdzenia ekip co do których mają wątpliwości. Jest to szczególne istotne w sytuacji startu dużej ilości ekip i konieczności wyboru zaledwie kilku najlepszych.
-wyeliminowanie sytuacji losowych jak np. walka dwóch najlepszych ekip imprezy już w pierwszej rundzie powodująca , że jeden z faworytów odpada na samym początku bez szans walki w wyższych rundach
-walki w rundzie eliminacyjnej są pokazowe jednakże po każdej walce sędziowie pokazują werdykt, który można wykorzystać w razie wątpliwości, stanowi on też czytelną informację co do osiągnięć na danej imprezie. Nawet ekipa która nie przeszła eliminacji ale ma za sobą 2 lub 3 walki wie które wygrała lub przegrała i jakie może z tego wyciągnąć wnioski. System pozwala więc nabyć więcej doświadczenia słabszym ekipom
-wykorzystanie każdego głosu sędziego- ma znaczenie czy dana ekipa miała po swojej stronie jednomyślny lub niejednomyślny werdykt. Sędziowie mogą brać te dane pod uwagę przy wyborze do fazy pucharowej
-werdykty w rundzie eliminacyjnej SYSTEMU 3SZANSE NA TOP8 nie są brane pod uwagę w PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI po to aby wyeliminować sytuacje losowe, w których bardzo mocna ekipa w obu rundach eliminacji trafia na drugą bardzo mocną ekipę, przegrywa walki, punktacja blokuje jej możliwość udziału w kolejnej fazie, ale na tle pozostałych ekip zdecydowanie zasługuje na miejsce w TOP8
ZASADY
1.W eliminacjach biorą udział składy 2osobowe. Każda osoba ma jedno wyjście w trakcie walki. Nie robimy rutyn.
2.Pary które walczą ze sobą w pierwszej rundzie wyłaniamy poprzez losowanie. W przypadku nieparzystej liczby ekip jedna z walk będzie bitwą 3ekip naraz.
3.Sędziowie pokazują werdykty. Są one odnotowywane i rozpisywane na tablicy ,która stoi w rogu Sali. Wyniki na tablicy spisują organizatorzy.
Wynik 3-0 oznacza jednomyślną decyzję sędziów
Wynik 2-0 oznacza że jeden z sędziów pokazał remis
Wynik 1-1 oznacza że wszyscy sędziowie pokazali remis
Wynik 1-0 oznacza że dwóch spośród trzech sędziów pokazało remis
4. Po pierwszej rundzie eliminacji sędziowie typują już swoich faworytów, ale uwagi zachowują dla siebie. Druga runda eliminacji może zmienić ich decyzję. Faworytów typują na podstawie własnych odczuć, wyniki walk w tej fazie mają znaczenie drugorzędne. Mogą być przez sędziów brane pod uwagę lecz nie muszą.
5. Druga runda eliminacji odbywa się w ten sposób, że bierzemy pod uwagę drabinkę z pierwszej rundy eliminacji. Ekipa z walki pierwszej walczy z ekipą z walki drugiej, ekipa z walki 3 z ekipą z walki 4 itd. Jeżeli ostatnia walka w pierwszej rundzie była „bitwą trzech” , to zajmują oni miejsce 3 ostatnich ekip z walk zwykłych.
6. Podobnie jak w pierwszej rundzie eliminacji sędziowie pokazują werdykty.
7. Po zakończeniu drugiej rundy eliminacji sędziowie udają się na naradę aby wybrać ich zdaniem 6 najlepszych ekip eliminacji. Mogą brać pod uwagę werdykty ,lecz nie muszą. TOP6 ekip wybrane po dwóch rundach nie biorą udziału w trzeciej rundzie dodatkowej.
8. Trzecia runda eliminacji ma na celu wyłonienie pozostałych dwóch ekip ,które dołączą do TOP6.
9. W trzeciej rundzie eliminacji mają prawo wziąć udział tylko te ekipy które nie przegrały dwóch bitew. Jeżeli ktoś np. jedną przegrał ,a drugą zremisował ma prawo wziąć udział w tej rundzie eliminacji. Jest to ten wyjątkowy moment ,w którym werdykty z pozostałych rund mają pierwszorzędne znaczenie. W „bitwach trzech” jest tylko jeden wygrany. Jeżeli więc ekipa X dostała 1głos w takiej bitwie, ekipa Y zero głosów i ekipa Z dostała 2 głosy, ekipa X liczy się jako przegrany takiej bitwy.
10. Pary walczące w trzeciej rundzie eliminacji są losowane. Sędziowie pokazują werdykty. Podobnie jak w poprzednich rundach mogą je wziąć pod uwagę w razie wątpliwości ale nie muszą.
11. Sędziowie po trzeciej rundzie eliminacji udają się na naradę i wybierają pozostałe dwie ekipy które dołączą do TOP6, kompletując TOP8
12. Walki w ramach TOP8 odbywają się już standardowym systemem pucharowym, aż do finału. Począwszy od tej fazy aż do finału, każdy ma po dwa wyjścia na walce.

Program:

Dzień Pierwszy(sobota);

Warsztaty Beatbox z Muzamanem (Side by Side)

Breaking 2vs2

Po wszystkim beetwen party w klubie Estrada Caffe- oczywiście w rytmach funkowo/hiphopowych ;)

Dzień Drugi(niedziela)

Panel Dyskusyjny

Bitwy breakdance w kategorii Kids Battle 1vs1 (do 12lat)

Bitwy Allstyle 2vs2

Warsztaty Hip Hop Dance z Polskyy(Kontrabanda/NBDS)          

Warsztaty graffiti z Beeskim

Nagrody:

Breaking 2vs2

1500pln- 1msc

1000pln- 2msc

600pln -3msc

Allstyle

800pln-1msc

500pln-2msc

300pln-3msc

 

 

Prowadzący:

Sierber&Mąka (Sinior Skład Family/Mad Skillz)

Lebson(SBS)

Dje:

DJ Radio Jasty(Czechy/Hip Hop Kemp)

Dj Tamaryan(Ukraina)

DJ Rief Chocka(Ukraina)

DJ Smak(Polska)

Blazi(Polska)

 

Afterparty:

Estrada Caffe przy ul. Rynek 26

wjazd dla uczestników free

zagrają DJe imprezy

7to drunk contest

Dodatkowo:

śmieszkowania dużo dużo!

Start:

PIERWSZY DZIEŃ FESTIWALU
Aula:
Zawody break dance (12+lat)
11.00- rejestracja uczestników kategorii breaking i w tym samym czasie warsztaty beatbox z Muzamanem
13.00- otwarcie imprezy, kilka słów na początek, pokaz SBS, prezentacja obsady
13.20- losowanie
13.30-start eliminacji 2vs2 breaking
15.00-koniec 1rundy eliminacji, 15minut przerwy
15.15-2runda eliminacji
16.30-koniec 2rundy eliminacji,15minut przerwy
16.45-start 3rundy eliminacji
17.30-koniec eliminacji, pokaz beatbox Muzaman około 12-15minut
18.00- walki top8(ćwierćfinały)
18.30- półfinały
18.45- pokaz sędziów
19.00- walka o trzecie i o pierwsze miejsce
19.30- werdykt , rozdanie nagród
20.00-20.30 koniec imprezy
22.00- beetwen party w klubie

Nagrody Breaking 2vs2;
I miejsce- 1500 pln
II miejsce- 1000 pln
III miejsce- 500 pln


DZIEŃ DRUGI (NIEDZIELA);

Aula:
11:00-12:30 warsztaty Hip Hop Dance z Polsskym
12:30-15:00 przerwa/ czas na jamowanie

12:30-14:15 rejestracja Kids battle (do 12 lat)
14:30-16:45 rejestracja na zawody Allstyle

16:00-17:00 panel dyskusyjny

17:00 start zawodów Allstyle 2 vs 2 (12+lat)

17:00- 17:10 losowanie par które zmierzą się w I rundzie
17:10- 18:15 eliminacje/ I runda Allstyle 2 vs 2

18:15- 19:00 II runda Allstyle 2 vs 2 (walki TOP 16 )

19:00-19:30 III runda Allstyle 2 vs 2 (walki TOP 8)
19:30-19:40 przerwa

19:40- 20:00 Ćwierćfinały i półfinały Allstyle 2 vs 2
20:00-20:10 pokazy sędziów

20:10-20:20 finał Allstyle 2 vs 2
20:20-20:30 Ogłoszenie wyników i wręczenie nagr

Wjazd:

opłaty startowe w opisie

dla publiki free

na after party 10zł-dla uczestników free

Zgłoszenia:

zgłoszenia na Breaking 2 vs 2 oraz na Kids Battle wysyłamy na sidebysidecrew@gmail.com. Zgłoszenia dokonuje jedna osoba podając swoje imię i nazwisko/ksywę oraz imię/ksywę osoby z którą startujemy w przypadku 2 vs 2, a do tego również kategorię na którą się zapisujemy.
Natomiast zapisy na warsztaty(taneczne/graffiti) oraz na Allstyle 2 vs 2 przesyłamy na tanieculiczny.rzeszow@gmail.com. Analogicznie podajemy swoje dane oraz dane osoby z która startujemy jeśli jest to 2 vs 2 oraz na co się zapisujemy :)
Peace!

English version

We updated all the info, you can find detailed schedule and prices for each activity :)
Moreover we have just started electronic registration! If u want to register for Breaking 2 vs 2 or Kids battle please send your name/nickname and your partner's name/nickname (if you compete in 2 vs 2) to sidebysidecrew@gmail.com, with note in which category you dance.

If you are going to compete in Allstyle 2 vs 2 or you want to take part in dance/graffiti workshops send mail to tanieculiczny.rzeszow@gmail.com, including your name/nickname and your partner's name/nickname if you compete in 2 vs 2, plus tell us what you want to register for

Nocleg:

Hostel Omega ul. Asnyka 10

dzwoniąc telefonicznie na rezerwację informujcie że jesteście uczestnikami festiwalu

Najlepsze OKAZJE Streetwear
znajdziesz w aplikacji:
 ——>  SDEALS.PL  <—— © 2001 - 2020 Break.pl - Prawdziwa strona Hip-Hop'u! Zgłoś błąd | Początek strony