Koncert Pokahontaz w Szczecinie

Koncert Pokahontaz w Szczecinie
Data: 12.04.19   (To wydarzenie już się odbyło!)
Lokalizacja: Szczecin
Miejsce: Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia , ul. Tadeusza Wendy 14
Patronat: NIE (Jak zdobyć i co daje patronat?)
Opis:

Po raz pierwszy od 7 lat zagra w Szczecinie zespół Pokahontaz, którego członkowie tworzyli legendarną Paktofonikę.


ZESPÓŁ POKAHONTAZ
Polska scena zna Rahima i Fokusa już od ponad 20 lat. Artyści zdecydowali się kontynuować współpracę artystyczną pod nową nazwą po rozwiązaniu Paktofoniki, która dla wielu odbiorców gatunku jest symbolem początku Hip-Hop'u w Polsce. 

Pierwszy album zespołu Pokahontaz - RECEPTURA, ukazał się w 2005 roku. Na żywo, w Szczecinie pojawili się wówczas z jej drum'n'bassowym 'remixem' czyli projektem R+. W ogóle cała płyta była muzycznym zaskoczeniem, dzięki prekursorskim na tamte czasy wpływom muzyki elektronicznej.

Na kolejny album trzeba było czekać aż 7 lat. Ostatni swój koncert Pokahontaz zagrali w Szczecinie właśnie z płytą REKONTAKT. Było to w roku 2012, tym samym, w którym ukazał się film "Jesteś Bogiem", w reżyserii Leszka Dawida, opowiadający historię PFK. Klub Pierwsze Miejsce zgromadził wówczas ponad 500 osób. 

Trzecia płyta, czyli REVERSAL, była kontynuacją muzycznej podróży po odległych krainach eksperymentalnych dźwięków, ale jeden utwór z niej - "Habitat" wrócił stylistycznie do korzeni, czym rozbudził nostalgię fanów i ich marzenia o albumie Pokahontaz w klimacie z przed lat.

Stało się temu zresztą zadość. Materiał z płyty RESET, która ukazała się 1 grudnia 2017 roku, zrealizowany przez duet White House z Wrocławia, nagrany jest w duchu lat 90'tych. Czy możemy słuchając go poczuć się jak w czasach, gdy mieliśmy po 20 lat, o tym dowiemy się w Starej Rzeźni 12 kwietnia, na koncercie, na który serdecznie zapraszamy.

Zespół poinformował, że pracuje nad piątym krążkiem, tak że oprócz znanych już od ponad roku utworów mamy szansę usłyszeć przedpremierowo również nowe piosenki. Album nie ma jeszcze znanej daty premiery, jednak jego przedsmak można poznać w utworze "Z innej bajki", do którego powstał także teledysk. 


MIEJSCE KONCERTU
Stara Rzeźnia umiejscowiona jest na szczecińskiej wyspie Łasztownia. Działa tam Centrum Kultury Euroregionu, które jest współorganizatorem koncertu. Regularnie odbywają się tam imprezy kulturalne tj. koncerty, wystawy, wykłady, warsztaty.

W dniu koncertu dla publiczności dostępny będzie bar restauracji mieszczącej się w tym samym budynku oraz piwo lane z beczki, dostępne w sieni.


PROGRAM
19:30 Start imprezy, zespoły supportujące
21:00 Koncert zespołu Pokahontaz


CENA BILETÓW
35 PLN w przedsprzedaży 
40 PLN w dniu koncertu
Ze względu na wielkość lokalu dostępnych w sprzedaży będzie tylko 250 biletów.

Facebook:
Kategoria: hip hop, dj'ing , rap
Tagi: brak
  • Dodał: Aleks71NL
  • Zakceptowany: 04.04.19
  • Ostatnie zmiany: 04.04.19

Najlepsze OKAZJE Streetwear
znajdziesz w aplikacji:
 ——>  SDEALS.PL  <—— © 2001 - 2023 Break.pl - Prawdziwa strona Hip-Hop'u! Zgłoś błąd | Początek strony